Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Lipiec 04, 2022, 08:58:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Ankieta
Pytanie: Jaką cześć stada podstawowego wymieniasz co roku w swoim stadzie?  (Głosowanie skończone: Listopad 13, 2013, 10:39:49 )
W ogóle nie wymieniam ptaków w stadzie - 1 (14.3%)
1 ptaka - 0 (0%)
kilka ptaków - 4 (57.1%)
20-30 proc. stada podstawowego - 2 (28.6%)
50 proc. stada - 0 (0%)
całe stado - 0 (0%)
Głosów w sumie: 6

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wymiana stada  (Przeczytany 2736 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem

« : Październik 30, 2013, 10:36:18 »

Jaką częśc swego stada podstawowego wymieniacie przed lęgami? A może wcale nie dokupujecie nowych ptaków? Jeśli dokupujecie to są to pojedynczy ptak, kilka ptaków, może 20 proc. stada, może więcej; połowa stada, a może całe stado? Jak to jest w Waszych hodowlach? W ankiecie proszę o udzielenie najtrafniejszej odpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2013, 10:40:25 wysłane przez Jacky » Zapisane

Granos
Gość
« Odpowiedz #1 : Październik 30, 2013, 12:06:38 »

Czy do "wymiany" liczą się też ptaki z własnej hodowli,ktore są przeznaczone do dalszej hodowli i zastępują ptaki ze stada rozrodowego Uśmiech?

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem

« Odpowiedz #2 : Październik 30, 2013, 01:20:08 »

Nie. Pod pojęciem "wymiana" miałem na myśli ptaki z obcego chowu.

Granos
Gość
« Odpowiedz #3 : Październik 30, 2013, 01:34:36 »

A to taką wg mnie ciekawą uwagę wielokrotnego Mistrza Świata Wystawowych Papug Falistych kiedyś czytałem. Był to wywiad gdy dopiero wziął pierwszy raz udział w Mistrzostwach Świata ,a więc kilkanaście lat temu (zresztą czekam z niecierliwością na listopadowo-grudniowy numer nowej egzoty ponieważ będzię wywiad z Grodą). Groda zdradził wtedy ,że co roku pozostawia 200 samcow i 250 samic do lęgów z czego odchowuje średnio po 4-5 młodych od pary. Mimo to co roku dokupywał po ok.50 ptaków do hodowli od najlepszych na świecie hodowców.

Ciekaw jestem co powiedzial w wywiadze teraz po tych kilkunastu latach. Mimo ,że co roku znaczącą ilość stada podstawowego wymieniał to doszedł do takiego poziomu,że myślę aktualnie nie ma hodowcy WPF ,ktory nie słyszalby o Grodzie.

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!