Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 19, 2024, 04:22:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Żywienie amadyn wspaniałych przed lęgami oraz w trakcie wychowu młodych.  (Przeczytany 24346 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #15 : Lipiec 29, 2014, 10:43:43 »

Ja Promotor L zacząłem polecać

Tylko to opakowanie - 1 L co wystarcza do przygotowania 1000 L wody, trochę dużo jak dla kanarków.
Znalazłem też cenę 60 zł + wysyłka.
Zapisane


CarIvan
Gość
« Odpowiedz #16 : Lipiec 30, 2014, 10:37:18 »

Osobiście używałem tylko rok polecany tutaj Muta-cit i więcej na pewno go nie użyję. Ptaki zaczęły się zbyt intensywnie,wręcz nienormalnie pierzyć.
Jeśli już to Muta-Vit z Orluxa/Varsele Lagi i dziwne że ptaki ci się nienaturalnie pierzyły. Ten preparat podaję ptakom dwa razy w tygodniu od momentu jak tylko spadnie pierwsze piórko do momentu aż mają pałki w głowie, amadyny reagują na niego świetnie i widać jak już pisałem że przyspiesza i ułatwia pierzenie. Może dla kanarków jakie hodujesz się nie nadaje nie wiem.

Jeśli wymienione preparaty nie są niczym innym jak suplementami to czego brakuje w karmie, pomimo bogatej diety?
Tego nie wiem, gdybym dotarł do takich informacji

to może wystarczy dodać coś do diety i obejdzie się bez preparatów, które jak pisze BreederGoulda, wcale nie są takie tanie.
 
pewnie tak bym zrobił. Co do ceny to powiem ci że może tanie najbardziej nie są ale za to, za tą cenę masz wielką wydajność.  Mrugnięcie
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #17 : Lipiec 30, 2014, 11:29:58 »

Jeśli wymienione preparaty nie są niczym innym jak suplementami to czego brakuje w karmie, pomimo bogatej diety?
Tego nie wiem, gdybym dotarł do takich informacji
Wydaje mi się, że niczego im nie brakuje. Przykładem są nasze sikorki bogatki. Pewnie ktoś z Was widział jakąś internetową kamerkę w gnieździe tych pięknych ptaszków. Ja 2 lata temu obserwowałem jedno z gniazd. I zaobserwowałem, że z kilkunastu (chyba 12 jajek) wykluło się 5 pisklaków, a z gniazda wyleciały 2 (słownie: dwa). Reszta nie dała rady. Tak więc wydawać się może, że jeśli para np. amadyńców ma 8 jajek, z tego wykluje i odchowa się 7 piskląt, to już patologia. Bo normą byłoby z 8 jaj 4 młode, z tego max. 2 na patyku. Ale byłyby to silne ptaki, z których (licząc, że do pierwszego swojego sezonu lęgowego w naturze dożywa średnio 50%) jedyny potomek pewnie przekazałby same najlepsze geny swoich rodziców kolejnym pokoleniom. A u nas z 7 młodych wszystkie pewnie dadzą potomstwo, a biorąc pod uwagę nasze realia - większość z nich trafi z nieodpowiednie hodowle, gdzie dostaną jako partnerów inne słabe ptaki, których zadaniem będzie wyprodukowanie kolejnych pokoleń cieniasów.
Miałem w tym roku parę zeberek, miały 2 lęgi. W pierwszym 8 jaj i jedno zalężone, z czego młody został odchowany - wydaje się cienko, jednym słowem: patologia. Ale w drugim też 8 jaj i wszystkie puste. Patologia - zbyt mała skuteczność, gatunek by nie przetrwał Duży uśmiech. Karma i przygotowanie do lęgów takie samo jak np. para amadyńców, która z 6 jaj wykluła i odchowała 5 młodych. W sumie też patologia - za duża skuteczność Duży uśmiech
Zapisane


CarIvan
Gość
« Odpowiedz #18 : Lipiec 31, 2014, 09:18:09 »

W sumie też patologia - za duża skuteczność
I jak tu Ci maja twoje ptaki dogodzić, i tak źle, i tak nie dobrze.  Duży uśmiech
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #19 : Lipiec 31, 2014, 09:47:53 »

Ano! Sam się czasem zastanawiam...  Duży uśmiech
Zapisane


Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!