Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Grudnia 07, 2025, 11:34:20 *
Witamy, Go. Zaloguj si lub zarejestruj.

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Aktualnoci: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona gwna Pomoc Linki Zaloguj si Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 2 [3]   Do dou
  Drukuj  
Autor Wtek: Oświetlenie ledowe  (Przeczytany 17278 razy)
0 uytkownikw i 1 Go przeglda ten wtek.
RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomoci: 935



« Odpowiedz #30 : Wrzenia 24, 2014, 10:34:22 »

Cytuj
Jak dla mnie - zwykła oprawa świetlówkowa - mruga, mruga, tylko szybko i człowiek nie widzi Uśmiech
Wiesz Klapuch nie jestem elektrykiem moje spostrzezenia sa proste. Jak mowicie ze mruga to mruga w kazdym razie nie jest ono widoczne i swiatlo i dzialanie jest inne od tych z dlawikami i starterami. Roznica jest tez widoczna kiedy patrzymy na swietlowke ktora nie przyprawia nas o oslepienie. Dobrze jest to tez widoczne przy robieniu filmow kamera. Przy tradycyjnych swietlowkach miganie jest ogromne u tych nowych go nie ma. Ale dazac do sedna sprawy jestem pewien ze to mruganie przy oswietleniu tradycyjnymi swietlowkami nie jest korzystne dla ptakow.
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomoci: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #31 : Wrzenia 24, 2014, 10:41:08 »

Ale dazac do sedna sprawy jestem pewien ze to mruganie przy oswietleniu tradycyjnymi swietlowkami nie jest korzystne dla ptakow.

Dokładnie tak. Problem w tym, że migania w niektórych świetlówkach 1 kHz my nie widzimy, ale ptaki widzą.
Zapisane


WIL.K.
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Warszawa
Wiadomoci: 278


« Odpowiedz #32 : Wrzenia 25, 2014, 01:23:11 »

Witam
Osobiście w hodowli ptaków mam na uwadze to że ptaki widzą w ultrafiolecie i dzięki temu rozpoznają skalę barw o jakiej człowiek nie ma pojęcia i widzą to czego my nie widzimy np.migotanie w oświetleniu,barwy godowe u dojrzałych ptaków widoczne tylko dla nich dlatego też uważam iż światło sztuczne powinno mieć parametry najbardziej bliske naturalnemu  z promieniami UV tak jak w naturze oraz odpowiednim  regulowanym natężeniem o pory dnia brzask,świt,pełnia dnia,zmierzch (noc) jest w/g mojego doświadcznia jest to jeden z ważnieszych czynników pozwalający osiągać sukcesy hodowlane.
Pozdrawiam
Zapisane

Strony: 1 2 [3]   Do gry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!