Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 06:22:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wystawa tradycyjna a wystawa specjalistyczna  (Przeczytany 3000 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« : Styczeń 02, 2015, 03:03:12 »

Różnice między wystawą tradycyjną a specjalistyczną:
Zapisane

DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #1 : Styczeń 02, 2015, 09:36:47 »

Bardzo dobre porównanie, jednak całkiem możliwe że niektórych hodowców będzie odstraszać odległość jaką będą musieli przebyć na taka wystawę chcąc wystawić np. tylko WPF , a tak jadąc na wystawę " tradycyjną" zabierają ze sobą wszystko co chcą wystawić, wtedy ograniczają np. koszty paliwa.
Jak pokazuje przykład sekcji " Tylko Glostery "w PZHKiPE to nie jest tak trudno zorganizować taki konkurs, chętni sami się znajdą a taka impreza będzie się cieszyć coraz większą popularnością.
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
JAD
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013
Wiadomości: 243



WWW
« Odpowiedz #2 : Styczeń 02, 2015, 11:37:12 »

Każda ma swojej plusy i minusy.


Różnice w tabelce są trochę tendencyjne Uśmiech.
TRADYCYJNA: W kolekcjach slabsze ptaki mogą wygrać z lepszymi przez punkty za harmonię
SPECJALISTYCZNA: W ogóle nie ma kolekcji.

TRADYCYJNA: Niektóre ptaki mogą uzyskać tą samą ilość punktów
SPECJALISTYCZNA: Jak pisze we wcześniejszej linijce ocenianych jest tylko siedem ptaków. Pozostałe nie są w ogóle oceniane to nie ma takich samych ilości pkt.

Wahania oceny to pewnie i tu i tu. Ocena jest subiektywna i zależy od standardu jaki sędzia preferuje (ma w głowie). 

Czas trwania wystawy. Kilka dni to trwają wystawy tradycyjne z tysiącami ptaków.
Ciekawe ile by trwała wystawa specjalistyczna z 2000 ptaków?
Małą wystawę tradycyjną też można zrobić jednodniową, jeśli ktoś tego potrzebuje.

Koszty tez porównywalne myślę. A co w przypadku gdy hodowca hoduje więcej ras?

Na koniec ile można obejrzeć rożnych ptaków na wystawie tradycyjnej, a ile na specjalistycznej.
Tradycyjna jest urozmaicona, a specjalistyczna raczej monotonna. Tradycyjna chyba w większym stopniu promują hodowlę ptaków.
Na pewno specjalistyczna jest ciekawsza dla hodowców którzy hodują tylko jedną,akurat ocenianą na tej wystawie rasę ptaków.

To też jest dobre:) – ... mniej stresująca ... (stały kontakt ptaka z opiekunem).
Serio ptaki się nie mniej stresują bo widzą ich hodowcę (opiekuna), który ma dziesiątki, setki ptaków.
Między ptakiem, a hodowcą istnieje jakaś więź? Odwrotnie, może tak.
Moje ptaki jakoś mi buziaka nie przylatują dawać Smutny.
Zapisane


LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #3 : Styczeń 26, 2015, 11:00:45 »

Każda ma swojej plusy i minusy.


Różnice w tabelce są trochę tendencyjne Uśmiech.
TRADYCYJNA: W kolekcjach slabsze ptaki mogą wygrać z lepszymi przez punkty za harmonię
SPECJALISTYCZNA: W ogóle nie ma kolekcji.

TRADYCYJNA: Niektóre ptaki mogą uzyskać tą samą ilość punktów
SPECJALISTYCZNA: Jak pisze we wcześniejszej linijce ocenianych jest tylko siedem ptaków. Pozostałe nie są w ogóle oceniane to nie ma takich samych ilości pkt.

Wahania oceny to pewnie i tu i tu. Ocena jest subiektywna i zależy od standardu jaki sędzia preferuje (ma w głowie). 

Czas trwania wystawy. Kilka dni to trwają wystawy tradycyjne z tysiącami ptaków.
Ciekawe ile by trwała wystawa specjalistyczna z 2000 ptaków?
Małą wystawę tradycyjną też można zrobić jednodniową, jeśli ktoś tego potrzebuje.

Koszty tez porównywalne myślę. A co w przypadku gdy hodowca hoduje więcej ras?

Na koniec ile można obejrzeć rożnych ptaków na wystawie tradycyjnej, a ile na specjalistycznej.
Tradycyjna jest urozmaicona, a specjalistyczna raczej monotonna. Tradycyjna chyba w większym stopniu promują hodowlę ptaków.
Na pewno specjalistyczna jest ciekawsza dla hodowców którzy hodują tylko jedną,akurat ocenianą na tej wystawie rasę ptaków.

To też jest dobre:) – ... mniej stresująca ... (stały kontakt ptaka z opiekunem).
Serio ptaki się nie mniej stresują bo widzą ich hodowcę (opiekuna), który ma dziesiątki, setki ptaków.
Między ptakiem, a hodowcą istnieje jakaś więź? Odwrotnie, może tak.
Moje ptaki jakoś mi buziaka nie przylatują dawać Smutny.


hehe na specjalistycznych nie ma kolekcji Co? Są takie na których są i kolekcje. Zajrzyjcie na stronę http://www.nederlandsezebravinkenclub.nl/ tam na wystawie w 2013 było ponad 2500 zeberek. Miałem przyjemność tam być. W 2014 liczba ptaków przekroczyła 2700 jak dobrze pamiętam niestety nie dotarłem Smutny
Jeśli chcesz należeć do klasy międzynarodowej to nie widzę innego rozwiązania jak uczestnictwo w wystawach specjalistycznych.

Zapisane

jasioj
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 265


« Odpowiedz #4 : Styczeń 27, 2015, 11:43:04 »

całkiem możliwe że niektórych hodowców będzie odstraszać odległość jaką będą musieli przebyć na taka wystawę chcąc wystawić np. tylko WPF
Czy ktoś z Was pamięta czasy, kiedy to w Polsce były dwie takie wystawy?

Wahania oceny to pewnie i tu i tu. Ocena jest subiektywna i zależy od standardu jaki sędzia preferuje (ma w głowie).
Jest jeszcze jedna różnica między wystawą tradycyjną a specjalistyczną, o której nigdzie nie spotkałem żadnej wzmianki. Mianowicie taka, że sędzia oceniający ptaki na wystawie specjalistycznej może się konsultować zarówno z innymi sędziami, jak i ... hodowcami. Już kilka razy byłem świadkiem kiedy to sędzia długo naradzał się najpierw z innymi sędziami, a potem z hodowcami i dopiero później ostatecznie ocenił ptaki w danej klasie.

Ciekawe ile by trwała wystawa specjalistyczna z 2000 ptaków?
Tak samo długo, jak wówczas kiedy na wystawie jest 200 czy 300 ptaków. Po prostu na wystawie ocenia ptaki 4-5 sędziów i każdy z nich ocenia kilka czy kilkanaście klas wystawowych.

Koszty tez porównywalne myślę. A co w przypadku gdy hodowca hoduje więcej ras?
W przypadku większej ilości ras i praktycznie braku wystaw specjalistycznych w naszym kraju to oczywiście wystawa tradycyjna jest bezkonkurencyjna. Byłem już 2 razy na wystawach specjalistycznych, gdzie w tym samym czasie na dwóch różnych sąsiadujących ze sobą halach odbywały się wystawy nierozłączek i nimf.

Małą wystawę tradycyjną też można zrobić jednodniową, jeśli ktoś tego potrzebuje.

Koszty tez porównywalne myślę.
Koszty specjalistycznej będą zawsze niższe, bo potrzeba mniej sędziów do oceny ptaków. Również czas pracy sędziego jest krótszy na wystawie specjalistycznej, bo np. w ciągu 6-8 godzin może on ocenić kilkaset ptaków, a sędzia wypepłniający karty ocen najwyżej 10-20% tego.

Na koniec ile można obejrzeć rożnych ptaków na wystawie tradycyjnej, a ile na specjalistycznej.
Tak nie można podchodzić do porównania wystaw, bo zwolennicy wystaw specjalistycznych mogą powiedzieć np. ile ras glosterów można obejrzeć na specjalistycznej a ile na tradycyjnej wystawie?

To też jest dobre:) – ... mniej stresująca ... (stały kontakt ptaka z opiekunem).
Serio ptaki się nie mniej stresują bo widzą ich hodowcę (opiekuna), który ma dziesiątki, setki ptaków.
Między ptakiem, a hodowcą istnieje jakaś więź? Odwrotnie, może tak.
Moje ptaki jakoś mi buziaka nie przylatują dawać Smutny.
To typowo kanarkowe podejście.

hehe na specjalistycznych nie ma kolekcji Co? Są takie na których są i kolekcje.
Ooo! Tego nie wiedziałem! Ciekawe jak sędziowie oceniają te kolekcje zeberek w systemie angielskim? No chyba, że masz na myśli wystawę w stylu Pucharu Polski Kanarków Kształtnych.

Jeśli chcesz należeć do klasy międzynarodowej to nie widzę innego rozwiązania jak uczestnictwo w wystawach specjalistycznych.
Z tym się zgadzam całkowicie. Wystawa specjalistyczna to wyższa szkoła jazdy i do tego trzeba dojrzeć. Z moich obserwacji wynika tylko, że hodowcy o wiele bardziej cenią sobie sukcesy na wystawach specjalistycznych niż na tradycyjnych. W Polsce hodowla wielu gatunków ptaków jest na niskim poziomie i praktycznie nie ma powodów by robić wystawy specjalistyczne w dla tych gatunków.

Jeśli chodzi o wystawy, to w Polsce jest bardzo mało wystaw. I tych specjalistycznych i tych tradycyjnych. Jak sądzę może z połowa stowarzyszeń nie robi żadnych wystaw. Jak więc można rozwijać hodowlę w takich warunkach?
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!