Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 05:58:23 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak długo i jak często karmicie pokarmym jajecznym?  (Przeczytany 4460 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
haku2006
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 14


« : Marzec 04, 2015, 06:19:53 »

Witam, mam pytanie, do którego miesiąca życia młodych i jak często karmicie pokarmem jajecznym?
Zapisane

michel
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 153



« Odpowiedz #1 : Marzec 04, 2015, 06:29:16 »

Witam! Codziennie do końca pierzenia!
Zapisane

haku2006
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 14


« Odpowiedz #2 : Marzec 04, 2015, 06:44:03 »

Ale raz dziennie czy kila razy? Mam 9 młodych mają od 1 miesiąca do 2, podaję mieszankę 1łyżeczkę raz dziennie na ptaka, wcześniej podawałem 2 razy dziennie, ale wyczytałem gdzieś że niektórzy hodowcy jak najwcześniej przechodzą na same ziarno bez jajka bo szkodzi na wątrobę, dlatego ograniczyłem podawanie do 1razu dziennie, Tylko że kanarki zajadają się mieszanką jak wściekłe i chciałbym im podawać ją częściej ale nie chce im zaszkodzi stąd pytanie tu. Mrugnięcie
Zapisane

haku2006
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 14


« Odpowiedz #3 : Marzec 04, 2015, 06:52:58 »

Ale raz dziennie czy kila razy? Mam 9 młodych mają od 1 miesiąca do 2, podaję mieszankę 1łyżeczkę raz dziennie na ptaka, wcześniej podawałem 2 razy dziennie, ale wyczytałem gdzieś że niektórzy hodowcy jak najwcześniej przechodzą na same ziarno bez jajka bo szkodzi na wątrobę, dlatego ograniczyłem podawanie do 1razu dziennie, Tylko że kanarki zajadają się mieszanką jak wściekłe i chciałbym im podawać ją częściej ale nie chce im zaszkodzi stąd pytanie tu. Mrugnięcie

A i jeszcze jedno odrazu zapytam ;)Jak długo tzn do której godziny macie oświetlenie w klatkach? ja mam do godziny 19tej i mam wrażenie że kanarki mają za mało snu, bo często w dzień przysypiają
Zapisane

Yoanka
Joanna
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Kraków
Wiadomości: 127


interesuję się chorobami ptaków


WWW
« Odpowiedz #4 : Marzec 04, 2015, 06:56:47 »

przechodzą na same ziarno bez jajka bo szkodzi na wątrobę,

Jajko na pewno nie szkodzi na wątrobę. Nadmiar białka ma szkodliwy wpływ na nerki.

Natomiast na wątrobę szkodzi dieta składająca się z samego ziarna, a juz całkiem szkodzi duża zawartość rzepaku (czy jak to zwał rzepiku).

Jajko najlepiej podawać w malych ilosciach ale częściej w ciągu dnia, tak żeby nie leżało w klatce i się nie psuło.

Nie będę Ci radzić jak często podawać jajko, bo kanarkowcy mają swoje sposoby zywienia (które nie zawsze mi się podobają, ale cóż...). Papugom radzę dawac jajko raz lub dwa razy w tygodniu (poza okresem lęgowym). Ale to u dorosłych. Młode ptaki na pewno potrzebują więcej białka.

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane


yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #5 : Marzec 04, 2015, 08:09:03 »

Karmę jajeczną podaję codziennie aż do ukończenia pierzenia. Rano dostają mieszankę robioną przeze mnie, czego nie zjedzą do popołudnia, to zabieram i wyrzucam - mało zostaje, a daję duże ilości (nie wyliczam na łyżeczki). Oprócz tego mają nieograniczony dostęp do gotowej (suchej) karmy jajecznej, którą z kolei jedzą gorzej.
Oświetlenie w okresie lęgowym mam od 6.00 do 23.00.
Zapisane


haku2006
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 14


« Odpowiedz #6 : Marzec 05, 2015, 12:37:01 »

Dziękuje za odpowiedzi , zapytam tu żeby nie zakładać nowego wątku, po jakim czasie rozdzielacie młode według płci, jeden z moich młodych zaczyna podśpiewywać powoli, obecnie jest z innymi w klatce 100x60x70, nie wiem czy mam go rozdzielić do małej klatki żeby siedział sam i uczył się śpiewać, czy zostawić go z resztą ptaków w tej przelotce?
Zapisane

maromak
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Grudziądz
Wiadomości: 137


WWW
« Odpowiedz #7 : Marzec 05, 2015, 08:04:09 »

Dziękuje za odpowiedzi , zapytam tu żeby nie zakładać nowego wątku, po jakim czasie rozdzielacie młode według płci, jeden z moich młodych zaczyna podśpiewywać powoli, obecnie jest z innymi w klatce 100x60x70, nie wiem czy mam go rozdzielić do małej klatki żeby siedział sam i uczył się śpiewać, czy zostawić go z resztą ptaków w tej przelotce?
Zależy jakiej rasy jest ten kanarek bo kanarki kolorowe możesz spokojnie trzymać do końca okresu pierzenia w lotce razem z innymi. Natomiast rasy śpiewające szybciej się rozdziela.
Zapisane

haku2006
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 14


« Odpowiedz #8 : Marzec 06, 2015, 07:56:50 »

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Uśmiech
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!