Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 09:35:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: pierwszy kanarek  (Przeczytany 7503 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
lolo
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 7


« : Kwiecień 20, 2015, 10:24:29 »

Witam jestem posiadaczem kanarka odkilku miesiecykupilem go w sklepie wiec nie powiedziano mi czy jest to samiec czy samiczka musialem domyslec sie sam.Po jakims czasie moj kanarek zaczol podspiewywac jednak nie byly to dlugie melodie wiec pomyslalem ze byc mozejest to samiczka.Wiec wpuscilem samczyka do jej klatki jednak nie pozwala mu za duzo on pruboje robic gniazdko natomiast ona nie jest tym wogole zainteresowana.Czy wogole to jest samiczka?Tak tez mysleze troszke jest zapasiony w porownaniu z tym samczykiem a i jeszcze chce zaznaczycze postanowilem ja wypuscic na pokoj i sie okazalo ze nie umie latac. Moze jeszcze jest mlody? Dolanczam foto mojego kanarka. Pomozcie co mam zrobic.
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 20, 2015, 01:10:41 »

Witaj,
pewnie nie takiej odpowiedzi się spodziewasz, ale mam dla Ciebie proste 3 kroki:

1) Zabrać chleb z klatki
2) Poczytać o fizjologii, żywieniu i potrzebach kanarków
3) Przygotować się do lęgów w przyszłym roku.
Zapisane


klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 20, 2015, 01:16:20 »

4) Zrób zdjęcie dołu klatki
Zapisane


lolo
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #3 : Kwiecień 20, 2015, 01:46:38 »

Dolanczam zdjecie spodu klatki ale prosze o jakieslepsze wyjasnienie dlaczego mam zabrac chleb? bardzo lubi chleb chcialem zaznaczyc.Iczy na pewno jest to samiczka?pozdro
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 20, 2015, 01:52:48 »

Ok, będzie potrzeba więcej wyjaśnień.

1) Co to jest to coś pod kartką na dnie klatki?
2) Czym karmisz kanarki?
3) Jaką dajesz wodę?

Chleb zawiera substancje, które szkodzą kanarkom, np. polepszacze, sól lub zakwas.
Do tego czy to samica czy nie dojdziemy wkrótce.
Acha i zabierz tę szarpankę, bo wydaje mi się, że zapomniałeś o gniazdku.
Zapisane


damianf
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Sanok
Wiadomości: 43



« Odpowiedz #5 : Kwiecień 20, 2015, 02:17:39 »

Nie wiem jak można kupić kanarki o których nie ma się wiedzy, jak je karmić i jak się nimi ogólnie opiekować  Duży uśmiech
 Ja zanim zdecydowałem się na pierwsze kanarki to chyba rok czytałem różne artykuły, książki, rozmawiałem na ten temat ze znajomymi hodowcami którzy dali mi cenne rady i za to jestem im bardzo wdzięczny. Uśmiech
Zapisane

lolo
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #6 : Kwiecień 20, 2015, 02:48:45 »

To cos pod kratka jestto specjalna mata dla kanarkow chodzi o odchody, wode daje przegotowana, daje karme dla kanarkow, czasami kolbe owocowa, mieszanke jajeczna, jablko a gniazdko oczywiscie jest zalozone u gory klatki.
A i jeszcze ma caly czas specjalny piasek w pojemniczku
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 20, 2015, 04:40:47 »

To cos pod kratka jestto specjalna mata dla kanarkow chodzi o odchody,

Dokładnie poproszę, bo nie widziałem takiej

Cytuj
wode daje przegotowana
ok

Cytuj
daje karme dla kanarkow, czasami kolbe owocowa, mieszanke jajeczna, jablko
Jaką karmę, jakiego producenta, jaka nazwa? Kolbę odradzam, zazwyczaj nie jest to wartościowy pokarm, spokojnie można go zastąpić innymi. Jak przygotowujesz mieszankę jajeczną? Czy dajesz coś jeszcze?


Cytuj
a gniazdko oczywiscie jest zalozone u gory klatki.
ok

Cytuj
A i jeszcze ma caly czas specjalny piasek w pojemniczku
Bardzo dobrze
Zapisane


lolo
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #8 : Kwiecień 20, 2015, 05:33:13 »

karme jajeczna no daje żółtko i bulke tarta lub biszkopt i mieszam razem.A mieszanka vitakraft.
daje jeszcze czasem brokół, winogrono ale rzadko
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #9 : Kwiecień 20, 2015, 06:01:42 »

karme jajeczna no daje żółtko i bulke tarta lub biszkopt i mieszam razem.

Nie dawaj bułki tartej, chyba, że masz z pewnego źródła, ale i tak nie jest polecana.
Najlepiej biszkopt ptasi lub kup suchą mieszankę jajeczną i mieszaj z jajkiem. Białko też można,
jajka gotowane 15 min.
Zapisane


lolo
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #10 : Kwiecień 20, 2015, 06:31:44 »

ok bede tak robiła teraz doradz mi co zrobic zeby zaczal latac wyciagac go codziennie z klatki i tyle czy co mam robic? A jeszcze co do plci jak moge to sprawdzic
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #11 : Kwiecień 20, 2015, 06:49:30 »

Witam jestem posiadaczem  / ok bede tak robiła

Wybacz pytanie, ale mamy się do Ciebie zwracać jak do pana czy jak do pani?

Latanie - nie wiem w jakich warunkach został kanarek wychowany. Jeśli ma problemy z lataniem to najlepszym wyjściem jest danie go do dłuższej klatki, tak z 120 cm żeby mógł sobie wyrobić mięśnie skrzydeł. Jak nie masz takiej możliwości to stawiaj na kilka godzin dziennie klatkę na podłodze i włóż żerdkę tak, żeby mógł po niej wyjść i wejść do klatki, żeby sterczała tak z 15 cm poza klatką, żeby mógł się rozejrzeć. I czekaj. Nie ma sensu go wyjmować i puszczać, bo tylko się zestresuje. Z kanarkami trzeba dużo cierpliwości, nic na siłę.

Płeć - najprościej sprawdzić śpiewem - samiec śpiewa, samica poćwierkuje. Można czasami po wyglądzie, ale potrzeba wprawy. A z jakich okolic jesteś - może ktoś z kolegów podjedzie i pomoże?
Zapisane


lolo
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #12 : Kwiecień 20, 2015, 07:04:44 »

Sorki za pomylke oczywiscie jestem mezczyzna. Jestem z gor. No powiem ci ze zdarzylo mu sie kilka razy zanucic cos wiecej niz tylko pocwierkac ale to tylko kilka razy.Kiedy jest najlepszy okres na rozmnazanie? Teraz dac sobie z tym spokoj?
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #13 : Kwiecień 20, 2015, 07:14:39 »

Na rozmnażanie jest najlepszy okres teraz - od kwietnia do końca lata. Problem w tym, że do tego ptaki trzeba przygotować i hodowcy zaczynają przygotowywać je (zimować) od listopada.
Nie jest wykluczone, że uda Ci się przeprowadzić lęgi jeszcze w tym roku, ale proponowałbym Ci teraz zabrać szarpankę i gniazdko. Jak masz możliwość to rozdziel kanarki do osobnych klatek tak, żeby się nie widziały - samiec szybciej wtedy zacznie śpiewać. Kanarki są gotowe do lęgów jak samiec śpiewa jak nakręcony, aż uszy bolą, a samica skubie wszystko, co się tylko może nadawać na gniazdo. Wcześniej nawet nie ma co gniazdka zamieszczać.
Daj kanarkom kiełki, pokarm jajeczny na razie odstaw. Jaką masz temperaturę i długość dnia w pomieszczeniu z kanarkami?
Zapisane


lolo
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #14 : Kwiecień 20, 2015, 07:30:15 »

Temperaturemam ok 19 stopni a swiatło tak jak długosc dnia nie doswietlam im niczym.Tylko ze to nie jest moj samiec tylko kolegi wiec onzabierze go do siebie.Samiczka musi go slyszec zebybyla gotowa do legow tak? czy moze sam zauwaze kiedy bedzie gotowa i wtedy znowu wpuszcze samca 
Zapisane

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!