Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Wrzesień 22, 2018, 07:03:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gdzie tu sprawiedliwość?  (Przeczytany 3034 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**

Górny Śląsk

« : Październik 16, 2015, 01:03:53 »

Znowu muszę troszkę krwi napsuć paru kolegom,ale co zrobić...Uważam ,że członkowie RF i prezydium SS działają stronniczo,jeśli chodzi o sekcję kanarków szlachetnych(a podłożem tego jest nazewnictwo-kanarki szlachetne)
Na stronie PFO ukazał się protokól z zebrania sekcji sędziów.Stoi w nim o zdemaskowaniu i przykładnym ukaraniu podstępnego sędziego,który złamał regulamin.Oczywiście winny został ukarany,wnioski nie zostały wyciągnięte,przyczyna nie została ustalona(żeby uniknąć takich sytuacji na przyszłość).Kto przydzielił tak mądrze sędziego,że można go było potem uwalić i czemu nie został ukarany?
Gdzie jest napisane jaką karę można nałożyć na sędziego?Doszukałem się tylko zapisu o usunięciu(regulamin sekcji sędziów).Dlaczego nikt nie zbadał tajemniczej sprawy o kryptonimie"Czarny Szczygieł"?
Czy ktoś zadał sobie trud ukarania organizatora,który tak skandalicznie zorganizował pamiętne OMP,na których zdyskwalifikowano wszystkich hodowców sekcji A?Ustalenia przyczyn?Nie,bo po co?
Harceniaki dostali po tyłku,sprawa zamknięta.
Znam przykład,kiedy ekspert wypowiadał się w prasie o swoich kolegach"pseudoeksperci"(zachowanie niegodne),przy czym sam wypowiadał się w tematyce, w której nie jest ekspertem(czym postawił się w roli pseudoeksperta).Istnieje też podejrzenie,że ów pseudoekspert pozyskał z nielegalnego źródła(być może na zamówienie) osobnika płci męskiej gatunku prawnie chronionego w tym kraju(!),nielegalnie odłowionego z naturalnego środowiska(!),następnie przetrzymywał go(!),użył do lęgów(!) i wypuścił.I jeszcze napisał o tym artykuł.Powinien się tym zająć prokurator,hodowla(zgodnie z tym,co było napisane na pfo.info.pl)powinna zostać poddana kontroli a peseudoekspert powinien zostać wydalony czemprędzej.Tak?
Wydaje mi się,że obowiązują podwójne standarty.Sekcja A jest karana za byle co,inni hodowcy mają spokój.
Może lepiej warto skończyć ze złośliwościami i bzdurnym na[pinaniem muskułów a zacząć szukać porozumienia?Czy lepiej prowadzić dalej wojny nie licząc się z ofiarami?

dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Katowice/Manchester.

« Odpowiedz #1 : Październik 16, 2015, 09:25:46 »

czy ta tajemnicza operacja ''czarny szczygieł'' ma coś wspólnego z PFO?

I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Katowice/Manchester.

« Odpowiedz #2 : Październik 16, 2015, 09:41:46 »

na początku tego roku poruszałem sprawę oceny własnych ptaków przez sędziów/sędziego.
Jak to się stało, kto  przydzielał i dlaczego taki przydział miał miejsce że sędzia ocenił swoje ptaki?

Ewidentnie sprawa została zamieciona pod dywan przez PFO a teraz sprawa została odświeżona lakonicznym komunikatem.
Powracanie do tej sprawy po tak długim okresie jest nie poważne. Zajęcie się takimi sprawami powinno się nastąpić w przeciągu miesiąca lub dwóch jeśli sprawa wymaga dodatkowego wyjaśnienia lub sprawdzenia czegoś.

Po za tym przy PFO powinien działać sąd koleżeński który takimi sprawami by się zajmował. 

Może takie postępowanie jest swoistym straszakiem przed OMP aby przypomnieć sędzią że takie coś nie może mieć miejsca. ?

Miejmy tylko nadzieję że w tym roku taka sytuacja się nie powtórzy.

Znowu muszę troszkę krwi napsuć paru kolegom,ale co zrobić...Uważam ,że członkowie RF i prezydium SS działają stronniczo,jeśli chodzi o sekcję kanarków szlachetnych(a podłożem tego jest nazewnictwo-kanarki szlachetne)
Na stronie PFO ukazał się protokół z zebrania sekcji sędziów.Stoi w nim o zdemaskowaniu i przykładnym ukaraniu podstępnego sędziego,który złamał regulamin.Oczywiście winny został ukarany,wnioski nie zostały wyciągnięte,przyczyna nie została ustalona(żeby uniknąć takich sytuacji na przyszłość).Kto przydzielił tak mądrze sędziego,że można go było potem uwalić i czemu nie został ukarany?

niestety, skład SS się nie zmienił, te same osoby pozostały. Tłumaczone to będzie w ten sposób że nie było chętnych kandydatów. nie dziwi mnie to wcale bo mało komu się chce sprzątać to wszystko a wyprowadzenie tego wszystkiego na dobra drogę zajęło by chyba rok, ale w sumie SS jest bardzo zajęta tylko parę tygodnie przed i podczas OMP i na tym się to kończy.
Organizacja czegoś w pozostałej części roku to inna bajka i nie zajmuje to dużo czasu.

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**

Górny Śląsk

« Odpowiedz #3 : Październik 16, 2015, 11:03:55 »

Do tego juz dochodzi w tej organizacji milosnikow ptakow.Zacznijmy sie pod...lac.Nie dalo sie powiedziec paru ostrych slow na boku.Ptaki byly poza konkursem.Trzeba bylo zawiesic,wyrzucic.Chodzace idealy.Facet zlikwidowal hodowle.Choc ocenial ptaki,kiedy niektorzy mieli jeszcze spiki pod nosem.I jeszcze ukarali a nic z tego nie wynika.Oklasky.W stand up`ie.Co to jest w ogole?Orwell?
A ordery tylko im przypinaj.
Byla nawet taka tabelka
Zwykla podpier...ka w cztery oczy,bez swiadkow - 10 pkt.
Nagroda za uzbieranie 100 pkt-medal"zasluzony dla pfo"
Bawimy sie? Mrugnięcie

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**

« Odpowiedz #4 : Październik 19, 2015, 10:39:52 »

włóczykij temat "czarnego szczygła" to ja poruszałem wiec jeśli masz coś do mnie to pisz bezpośrednio. Klasy wystawowe od 2 lat wysyłam poprawne do SS jednak głową muru nie przebijesz, a przecież wystarczy poświęcić godzinę, sprawdzić i udostępnić poprawne. Nie musi tam być moje nazwisko, w przeciwieństwie do innych nie mam parcia na szkło.

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014

« Odpowiedz #5 : Październik 20, 2015, 09:11:32 »

Nie tylko LaKi wysyła poprawki. Ale
głową muru nie przebijesz

DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Katowice/Manchester.

« Odpowiedz #6 : Październik 20, 2015, 10:18:03 »

Tak czy inaczej świadczy to o nieudolności organizacyjnej Rady Federacji. Skoro sędziowie nie chcą wykonywać swojej pracy i statutowych obowiązków, to może należy rozważyć wprowadzenie zmiany w zarządzie sekcji albo chociaż wprowadzenie zarządu komisarycznego w tej sekcji. Przecież w składzie Rady Federacji jest prężnie działający sędzia ...

DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Katowice/Manchester.

« Odpowiedz #7 : Październik 20, 2015, 10:19:29 »

włóczykij temat "czarnego szczygła" to ja poruszałem wiec jeśli masz coś do mnie to pisz bezpośrednio. Klasy wystawowe od 2 lat wysyłam poprawne do SS jednak głową muru nie przebijesz, a przecież wystarczy poświęcić godzinę, sprawdzić i udostępnić poprawne. Nie musi tam być moje nazwisko, w przeciwieństwie do innych nie mam parcia na szkło.

Nie tylko LaKi wysyła poprawki. Ale
głową muru nie przebijesz

Parę rzeczy można by jeszcze dodać że ktoś coś przygotował, wysłał i zapadła cisza....

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014

« Odpowiedz #8 : Październik 20, 2015, 11:42:53 »

Dlaczego wszędzie widzisz
nieudolności organizacyjnej Rady Federacji.
Co? Czyżby mieli oni również nadzór nas korespondencją SS? Nie są wszechwiedzący, bardziej zawaliła tu SS niż RF.

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**

Górny Śląsk

« Odpowiedz #9 : Październik 20, 2015, 12:06:21 »

"-Sprawozdania złożył zarząd w komplecie otrzymując gromkie brawa za swą działalnośd od uczestników zebrania." czytaliście to?
Ja wierzę,że Laki z yotanem coś próbują działać i nawet pochwalam.Nawet uważam,że mogliby rozwinąć skrzydła,tylko jakiś ałoń zamiast robić to,co powinien,zajmuje się odbieraniem oklasków i orderów.
Następna sprawa,to to mikroprzedsiębiorstwo.Wierzę,że to dobra rzecz,ale kto potrafi tym kierować oprócz wąskiej grupy?Kto się tego podejmie,jak tej rady już nie będzie?Może była inna opcja...A tak-mamy i już.
Zawsze koniec jest taki,że odchodzi się z obrazą i odrazą a nie musi tak być.
I ja się dziwię,że Laki z yotanem tolerują to,co się dzieje.Ja nie miałbym oporu przed wywaleniem orderowych blokowaczy rozwoju na boczny tor.Albo się potrafisz dogadać,iść na kompromis i uszanować racje innych,albo wypad-hoduj ptaki i się nie wtrącaj do spraw organizacyjnych.Krótko.Przez te sztuczne konflikty i uprzedzenia my-hodowcy się nie rozwijamy.
Coś tam Justynka działa,ale ja twierdzę,że przy innym szefie byłoby jej łatwiej.Jeszcze może się nam dziewczyna zepsuć,bo zostanie zainfekowana wirusem ksenofobicznej niechęci.Kto zbiera śmietankę?Kto dostaje order?I to tytułowanie...Masakra...
Nie tędy droga.

DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Katowice/Manchester.

« Odpowiedz #10 : Październik 20, 2015, 12:44:11 »

Dlaczego wszędzie widzisz
nieudolności organizacyjnej Rady Federacji.
Co? Czyżby mieli oni również nadzór nas korespondencją SS? Nie są wszechwiedzący, bardziej zawaliła tu SS niż RF.

Może i nie są wszechwiedzący ale powinni mieć kontrole nad każdą SS, ale sama SS to inna bajka bo z tego co widać i z tego co wloczykij napisał to tylko jedna osoba tam pracuje a reszta to wykorzystuje.
Jeśli ktoś chce jeździć po kongresach COM/OMJ to ten angielski warto było by znać, a skoro kierownik tej sekcji tego nie umie i jest nastawiony tylko na pseudo robotę to powinien ustąpić miejsca osobie bardziej kompetentnej która nie będzie potrzebowała całej świty obok siebie a co za tym idzie PFO zaoszczędzi kasę.

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**

« Odpowiedz #11 : Październik 20, 2015, 02:02:08 »

RF nie może wykonywać wszystkiego, jej zadaniem jest nadzorować działania SS.
Standardy, klasy wystawowe, oddelegowanie sędziów i nadzór nad OMP to zadania SS a nie RF, zacznijcie ludzie rozliczać odpowiednie osoby!!! A nie jak w tej chwili cały czas obrzucać błotem RF !!! Niestety zarząd SS nie zawsze liczy się ze zdaniem RF, wiem bo sam byłem świadkiem kiedy członek RF zgłosił poprawki do klas a zostały one odrzucone! Gdyby nie to że zabrałem głos, zostało by to całkowicie przemilczane. Dlatego wszędzie na świecie jest mutacja kanarków IVORY (po polsku kość słoniowa) a w Polsce mamy mutacje PASTEL.

Zastanawia mnie jak mogą się odbywać konkursy niektórych klas wystawowych skoro nie ma nawet standardu? Uśmiech
Jak może być Mistrz Polski w zeberce australijskiej, skoro nie ma standardu Język Czy ptak który ma 12,5cm może być na wystawie czy też nie??

Musicie mieć świadomość że jeśli wchodzi się do SS to musicie się podporządkować, ponieważ tam jest tylko jeden autorytet. Dlaczego ? Chyba tylko w myśl zasady : jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one.
Moja osoba nie jest tam mile widziana bo wyznaje inną zasada: Polacy nie gęsi i swój rozum mają Język

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**

Górny Śląsk

« Odpowiedz #12 : Październik 20, 2015, 02:09:35 »

Zawalili wszyscy,bo nie ma kierownika.Budowa bez majstra też nie ruszy.Ja nie wierzę,że kilku facetów nie jest w stanie podzielić się obowiązkami tak,żeby razem coś osiągnąć.
Klapuch lata za jakimiś pozwoleniami,plakatami,pucharami...itd,a wystarczyłaby odrobina dobrej woli i mógłby latać za pozwoleniami,bo plakaty załatwiłby ktoś inny.U nas ten inny jest obrażony i ma to w dupie,a inny inny latał 3 lata temu i też ma dość.PFO mimo fajnych rzeczy zapisanych w statucie toczy paranoja.I wszyscy się wkurzamy.Ja,kiedy przyjdę już te stoły układać,potrzebuję kierownika z koncepcją,który powie mi co mam gdzie zanieść,żeby zrobiła się wystawa.Działacze potrzebują kierownika,który powie im co zrobić,żeby statut wypełnić.
Każdy wie lepiej,każdy mądrzejszy,a wystawa syf,konkurs syf,giełdy nie ma.Z niedogadania i poobrażania.Jak dzieci.A im mądrzejsi,tym głupsi.Jadą na walne i nic.I dalej złość.I wystawa znów syf,i w koło Macieju.
Wiecie,co widzi młody hodowca?Syf.Komu się chce organizować coś, z czego wyjdzie syf?I jest odpowiedź na pytanie"dlaczego nie ma chętnych do pomocy".
Umawiamy się na coś,to realizujmy te założenia.Przestaniemy się denerwować(na początek)a potem stopniowo,powolutku znajdą się chętni do pomocy.
Dlaczego kandydaci na ekspertów nie noszą klatek na konkursach?Niech się uczą,jak wygląda np konkurs śpiewaczy,jak kształt,jak kolor.Po co?Żeby mieć ogólne pojęcie,jak to wygląda w innych sekcja.
Laki,pokaż mi ten autorytet,a ja pokaże Ci,jak rozwalić ten układ Uśmiech Z resztą,trochę im krwi napsuję i bez tego.

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**

Górny Śląsk

« Odpowiedz #13 : Październik 20, 2015, 02:38:58 »

Żeby nie było,że obrażam hodowców,wyjaśnię jeszcze tylko małą rzecz.
Jest tylko kilku gości,których należałoby odsunąć,bo uniemożliwiają asymilację środowiska Uśmiech
Te chwasty trzeba powyrywać.

DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Katowice/Manchester.

« Odpowiedz #14 : Październik 20, 2015, 02:47:41 »

Laki - zgadza się tylko że RF musi mieć nadzór a reszta musi się liczyć z ich zdaniem. Wiadomo że sędziowie mają swoje do roboty, ale jeśli coś nie gra to RF powinna dojść do tego dlaczego tak jest a jeśli widzi że to wina sekcji to głowa tej sekcji leci:) Tak jak w pracy, jest team, jest ich lider. Jak coś nie działa, nie ma wyników lider leci, bo lider jest kołem napędowym team-u.
Dziwi mnie ze jesteś tam nie mile widziany, skoro masz chęci pomóc, a do tego masz wiedzę. Tym bardziej za coś takiego trzeba ich rozliczyć ale nie tylko SS ale PFO bo inne osoby też tak robią.
Krótko mówiąc, działają na szkodę federacji.

wloczykij - dokładnie, zanim ktoś dojdzie do egzaminu na eksperta, musi pomóc, musi poznać od kuchni przygotowania do ocen, etc. jednak mimo wszystko taki kandydat musi hodować odpowiedniej jakości ptaki.

Nie może być tak że SS to państwo w państwie. Mają cały rok aby szykować się do OMP i aby przygotować standardy etc. Ciekawe co oni robią ( po za jedną osobą ) cały rok.

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!