Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 07:41:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Regał hodowlany.  (Przeczytany 7259 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« : Listopad 21, 2015, 11:26:40 »

W tym roku nadszedł czas aby w końcu zrobić regał dla moich glosterów. Gromada się powiększa a miejsca na kolejne klatki już nie ma dlatego korzystając z paru dni urlopu trzeba było pomyśleć nad nowym ptasim lokum.
Regał nie jest jakiś super nadzwyczajny, ale pomyślałem że dla kogoś kto szuka pomysłu na zrobienie swojego regału, będzie to przydatny temat.

Na początku zastanawiałem się dosyć długo czy zamówić gotowy regał czy zrobić sobie samemu tak jak to robiłem zawsze. Wybór padł na drugą opcję i w sumie regał wyszedł mnie ok. 50% taniej o takiego zamówionego. Do tego dochodzi satysfakcja z pracy nad regałem.

1. Regał po demontażu drzwiczek itp.


Czas wykonania:

Regał kupiłem w sklepie z używanymi meblami, dlatego nie musiałem czekać na dostawę płyt. Musiałem tylko rozmontować szyby które w nim były i wyciąć półki aby dostosować wszystko pod odpowiednie wymiary. Malowanie zajęło mi kilka godzin, ale było to rozbite na dwa dni, bo dwie warstwy farby były mi potrzebne.
Między czasie kupowałem inne potrzebne rzeczy jak kantówki ( 2,5cm / 2,5cm ), śruby, płyty MDF ( gr. 12mm ), fronty etc.
Mając wszystkie rzeczy ''pod ręką'' cały regał ( po za malowaniem ) zrobiłbym w ok. 10h. Ale czekam jeszcze na dostawę płyt z których zrobię szuflady. W kwestii szuflad szukałem alternatywy dla typowych metalowych albo plastikowych które musiałbym zrobić na zamówienie, znalazłem na stronie klapucha fajne rozwiązanie które najbardziej mi odpowiada. Jednak o szufladach napiszę w przyszłym tygodniu, jak dostanę płyty to dodam nowe zdjęcia jak robiłem moje szuflady.

Na tą chwile regał wygląda jak na poniższych zdjęciach, myślę że w poniedziałek/wtorek wszystko już będzie skończone, jednak dolną fruwalkę dokończę nieco później  bo na tą chwilę nie jest mi zbytnio potrzebna.

Klatki mają wymiary:
Szerokość: 87cm jest to wymiar klatki bez dzielenia, po podzieleniu mniejsze klatki będą mieć szerokość ok. 43cm.
Głębokość: 35cm
Wysokość: 39cm


Fronty są mocowane na tzw. grzybki które były dołączone do frontów. Przerwy które są po środku między frontami to miejsce na ''przesuwne'' ścianki do dzielenia klatek.




Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
Sławek
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 142



« Odpowiedz #1 : Grudzień 10, 2015, 08:02:36 »

I jak tam dalsze prace nad regałem ? Gdzie idzie kupić takie grzybki do frontów ?
Zapisane

DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #2 : Grudzień 12, 2015, 12:30:28 »

Niedługo dodam zdjęcia, na razie skończyłem prace nad regałem, została tylko fruwalka, ale to w innym terminie. ja takie grzybki dostałem w zestawie z frontami, jak znajdę gdzie można takie kupić to dam linka.
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
maromak
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Grudziądz
Wiadomości: 137


WWW
« Odpowiedz #3 : Grudzień 12, 2015, 08:58:22 »

I jak tam dalsze prace nad regałem ? Gdzie idzie kupić takie grzybki do frontów ?

Do mocowania frontów możesz użyć mocowania kabli do ścian (są rożne rozmiary) i kupisz je w marketach lub sklepach elektrycznych. Mocowania kabli przeważnie są z gwoździem ja zamieniam go małym wkrętem.
Zapisane

dariuseki
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Olsztyn, War-Maz
Wiadomości: 207


http://www.warminskie-kanarki.gq/


WWW
« Odpowiedz #4 : Luty 26, 2016, 07:50:47 »

I jak tam dalsze prace nad regałem ? Gdzie idzie kupić takie grzybki do frontów ?

Takie grzybki znalazłem na http://www.birdsandmore.de/shop/index.php?file=includes/shoppage.inc.php&ID=17&ID_2=83&seite=2
Zapisane


yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #5 : Luty 26, 2016, 08:36:47 »

Znajdzie  je taniej w polskich marketach meblowych albo w Castoramie. Narzekasz, że gotowy regał jest drogi, ale takich pierdół szukasz za eurasy...
Zapisane


dariuseki
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Olsztyn, War-Maz
Wiadomości: 207


http://www.warminskie-kanarki.gq/


WWW
« Odpowiedz #6 : Luty 26, 2016, 09:19:37 »

Znalazłem szukając frontów ale do zakupu droga daleka. Jak znajdę w PL to tym lepiej.
Zapisane


Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!