Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 10:25:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Regulamin konkursów i wystaw  (Przeczytany 43196 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
M.arek
Gość
« : Grudzień 20, 2015, 10:22:03 »

Krzykacze i nie tylko macie realny wpływ na kształt przyszłego Regulaminu konkursów i wystaw.

Uwagi do Ornitologicznych Mistrzostw Polski

Szanowni Państwo,

Kilka lat obserwacji oddziaływania Ogólnego Regulaminu Konkursów i Wystaw na organizowane przez stowarzyszenia oraz Polską Federację Ornitologiczną mistrzostwa dały nam obraz możliwości w których Regulamin nie działa poprawnie czy wręcz jest lekceważony.

W czasie wielu konsultacji z hodowcami mogliśmy się przekonać, że Regulamin może być interpretowany na wiele sposobów a nawet nad interpretowany. Dodatkowo wprowadzenie do obsługi mistrzostw Platformy federacyjnej spowodowało, że wiele zapisów się zdewaluowało.

Wobec tego faktu Rada Federacji ogłasza coś na rodzaj konsultacji społecznych, które będą otwierały możliwość zgłaszania do RF propozycji modyfikacji obecnego Regulaminu.

Możliwość składania propozycji zmian będzie przysługiwała:

1. Komisji Kontroli Wewnętrznej;
2. Sekcji Sędziów Polskiej Federacji Ornitologicznej poprzez swój Zarząd;
3. Stowarzyszeniom członkowskim;
4. Hodowcom poprzez Zarząd swojego macierzystego Stowarzyszenia.

Dodatkowo w procesie modyfikacji Regulaminu wykorzystamy bogate doświadczenia krajów wiodących prymat w hodowli, konkursach i wystawach.

Propozycje można zgłaszać na adres mailowy biuro@pfo.info.pl do dnia 15 stycznia 2016 roku.
Zapisane

ZBYSZEK O710
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 166



« Odpowiedz #1 : Grudzień 20, 2015, 11:11:27 »

Ładne wejście w pierwszych słowach tej informacji,i to jest właśnie to, szacunek wobec innych co mają odmienne zdanie.
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #2 : Grudzień 20, 2015, 12:04:43 »

No właśnie.Na dzień dobry kolega zaczyna źle.
Nie jest to zachęcające.O ile wiem,dwa projekty harceńskie były zgłaszane w ostatnich latach i zostały odrzucone.
A więc drogi M.arek'u,pochlebco wierny pochylę się nad regulaminem i wytężę umysł.Następnie,po przeanalizowaniu podejmę decyzję,czy zmiany są potrzebne a jeśli tak,to jakie.Ale czemu mam czas tylko do 15.01?Żeby ktoś tam w RF,czy SS miał dwa i pół miesiąca przed Walnym?Jak ja się nie wyrobię,będziesz mógł pobredzić,że to się nie mieści w głowie.Tymczasem władze będa miały 2,5 m-ca a i tak wszystko wywalą do kosza.Ja mam mieć czas na zastanowienie.Termin jest absurdalny.Zobacz ile czasu tworzyły się regulaminy.Nie da się tego porządnie zrobić w trzy tygodnie.Ale spróbuję.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #3 : Grudzień 20, 2015, 01:20:03 »

wloczykij, znowu robisz niepotrzebne zamieszanie. RF musi mieć czas na analizę i poukładanie wszystkiego, być może właśnie na Walnym chce przedstawić nowy projekt regulaminu. Dla mnie zrozumiałe - 3 osoby będą analizować wypociny całej Polski, często będą to rzeczy absurdalne, część na pewno trzeba będzie tłumaczyć na poprawny język polski. Ty jesteś jeden z wielu, piszesz tylko za siebie - masz na to >3 tygodnie, wysyłasz swoją karteczkę i masz wtedy 2,5 miesiąca laby, a RF będzie musiało kilkadziesiąt takich karteczek od wloczykijów z całej Polski poddać głębokiej analizie i ułożyć coś z tego w sensowną całość.
Fajny projekt, choć wg mnie niezadowolonych nie ubędzie. Po prostu zaraz znajdą się ludzie, którzy będą uważali, że projekt jest "źle
, bo nie tak jak ja chcę".
Inną sprawą jest to, że propozycja PFO jest jasna i czytelna, ale mogę się założyć, że ludzie będą wysyłać swoje projekty bezpośrednio do PFO, bez zachowania tzw. "drogi służbowej", i potem będą krzyki i lamenty, że ich projekt nie został wzięty pod uwagę. Choć nie zdziwiłbym się, gdyby nikt nic nie wysłał - przecież na giełdzie w trakcie OMP koronnym argumentem przeciwko przestrzeganiu regulaminu było: "a gdzie jest ten regulamin"? Więc wychodzi na to - żeby być choć trochę konsekwentnym - że strony PFO nikt nie czyta. Cud, że się ludzie w ogóle do OMP zarejestrowali! Pewnie przypadkiem?...
P.S. wloczykij, nie obraź się za uogólnienia, chodzi mi tylko o rodzaj poglądów na pracę PFO, które wyrażasz. papuga się nie załapał, bo i tak jego wypocin nikt pod uwagę brał nie będzie - musiałby je złożyć przez zarząd swojego stowarzyszenia, a Czechów nikt o zdanie nie zapytał i pytał nie będzie Duży uśmiech
Zapisane


yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #4 : Grudzień 20, 2015, 01:23:03 »

Termin jest absurdalny.Zobacz ile czasu tworzyły się regulaminy.Nie da się tego porządnie zrobić w trzy tygodnie.Ale spróbuję.
A co, 3 tygodnie to za mało? No tak: praca, żona, dzieci! Przecież PFO nie ma tego problemu, oni żyją tylko dla naszych ptaków! Reszta się nie liczy!
Zapisane


M.arek
Gość
« Odpowiedz #5 : Grudzień 20, 2015, 01:51:15 »

Ładne wejście w pierwszych słowach tej informacji,i to jest właśnie to, szacunek wobec innych co mają odmienne zdanie.

Gdybyś jeszcze umiał czytać tekst ze zrozumieniem.
 Szacunku opluwaniem RF PFO sobie nie przysporzysz
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #6 : Grudzień 20, 2015, 01:52:41 »

Ja uważam,że mało.Rada musi mieć czas i ja też muszę mieć czas.Poza tym widzisz-teraz to jest na chybcika robione.Było tyle lat zmarnowanych.Musi to ta rada zatwierdzać?Może następna?Poza tym to nie musi być robione drogą rewolucji,można spróbować drogi ewolucji.Teraz się chłopaki zawalą robotą po pachy,albo będą narzekali,że nikt nic nie chce a potem marudzi.
Bardzo dobra inicjatywa,ale dla mnie zbyt pochopnie realizowana.
I nie myślcie,chłopaki,że ja się tu na kogoś obrażam  Duży uśmiech
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #7 : Grudzień 20, 2015, 01:54:22 »

Można by na przykład uchwalić coroczny termin składania wniosków i poprawek na 15.01
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #8 : Grudzień 20, 2015, 02:00:00 »

po to,żeby hodowcy mieli czas się zapoznać z tym,nad czym będą głosować wybrani przez nich delegaci.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
M.arek
Gość
« Odpowiedz #9 : Grudzień 20, 2015, 02:52:23 »

Ja mam mieć czas na zastanowienie.Termin jest absurdalny. Nie da się tego porządnie zrobić w trzy tygodnie.Ale spróbuję.

Od długiego czasu razem z papugą i Darek F tłuczecie temat PFO w sposób negatywny a to jest związane z regulaminami.
Mam prawo przypuszczać, że regulaminy PFO macie w jednym palcu, mało tego macie też opracowane zmiany w tych regulaminach więc oczekujemy z utęsknieniem na wasze regulaminy prowadzące PFO świetlaną drogą.
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #10 : Grudzień 20, 2015, 03:33:17 »

Widzisz,znam dwie wersje regulaminu konkursów kanarków śpiewających.Wiem,że istnieje też trzecia,ale jej nie znam.Pomożesz mi ją zdobyć,bo była już zgłaszana,ale została odrzucona?
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
M.arek
Gość
« Odpowiedz #11 : Grudzień 20, 2015, 05:32:24 »

Widzisz,znam dwie wersje regulaminu konkursów kanarków śpiewających.Wiem,że istnieje też trzecia,ale jej nie znam.

Regulamin konkursu kanarków śpiewających to mały wycinek całości, więc z twoją wiedzą w tym temacie nie tęgo a chcesz uchodzić za OMNIBUSA.
Zapisane

papuga
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 409


« Odpowiedz #12 : Grudzień 20, 2015, 06:11:59 »

Założę się, że tych projektów za dużo nie będzie do analizy. Rada Federacji może zatem spać spokojnie. Włoczykij ma rację, że ten projekt PFO ze zmianą regulaminu to mydlenie hodowcom oczu, że Rada Federacji pracuje nad jakimiś zmianami. Spójrzmy prawdzie w oczy. Po pierwsze termin świąteczno-noworoczny nie jest zbyt szczęśliwy na taką operację. Po drugie fakt, że hodowcy sami nie mogą zgłosić żadnych zmian jest bardzo znaczący. Widocznie Rada Federacji woli nie otrzymać projektów od prezesów, sędziów i swoich działaczy niż otrzymać projekty od hodowców. Po trzecie skoro regulamin ma być stworzony pod platformę, a hodowcy platformy nie znają, wiec bez sensu cokolwiek pisać w tym zakresie. Powinno być akurat odwrotnie to platforma powinna być tworzona pod zapisy regulaminowe, a nie regulamin dopasowywany pod potrzeby platformy.
Ogłoszenie wskazuje wyraźnie rosnący rozdźwięk między działaniami Rady Federacji a oczekiwaniami hodowców. Nie sądzę, żeby cokolwiek owo ogłoszenie wniosło dobrego dla wystawców. Nawet sądzę, że będzie gorzej niż jest.
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #13 : Grudzień 20, 2015, 07:00:53 »

Widzisz,znam dwie wersje regulaminu konkursów kanarków śpiewających.Wiem,że istnieje też trzecia,ale jej nie znam.

Regulamin konkursu kanarków śpiewających to mały wycinek całości, więc z twoją wiedzą w tym temacie nie tęgo a chcesz uchodzić za OMNIBUSA.
średnie  Duży uśmiech
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #14 : Grudzień 20, 2015, 07:41:14 »

Gdyby ten termin nie był jedynym i ostatecznym,czułbym się bardziej komfortowo.Poza tym uzależnianie tych zmian od mojej osoby jest co najmniej śmieszne.Ja obrałem nieco inną drogę.Nawiązałem kontakt z paroma hodowcami i pod ich kierunkiem będę prowadził jakiekolwiek działania Uśmiech Dlaczego postanowiłem pracować z tymi hodowcami?Bo są ode mnie mądrzejsi,bardziej doświadczeni i mają szerszy ogląd na to,co się dzieje w świecie harcenów.Tym samym staram się uchronić przed samowolką i wpadkami,jakie przydarzały się wielu chłopakom.
Tobie,drogi M.arek'u również polecam poszukać sobie kogoś,kto pokieruje Twój zapał w odpowiednie tory.Kogoś ogarniętego Uśmiech
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!