Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Luty 23, 2020, 09:47:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Moje lęgi 2016  (Przeczytany 2422 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**

Górny Śląsk

« : Czerwiec 30, 2016, 12:45:15 »

Koniec sezonu lęgowego.Jak zwykle,w moim przypadku,znowu miałem inny regał.Postanowiłem stworzyć taki,który będzie funkcjonalny,łatwy w obsłudze i czyszczeniu.Powiem Wam,że z każdym rokiem lepiej mi to wychodzi i mam już plan na rok następny.Podzielę się z Wami pozytywnymi i przetestowanymi,oczywiście podpatrzonymi i podsłuchanymi patentami.Być może ktoś skorzysta i bedzie zadowolony.
1.Firana,moskitiera - łorewer.Największy postęp w dziedzinie czystości w pokoju,w którym są ptaki.Nie zachlapuje się,jak szyba,jest lekka,zatrzymuje łuski,pióra i wszystko,co wylatuje z klatki(no,trochę drobnicy jest w stanie się przebić,ale to nie zmienia faktu,że z regału się nie sypie).Koronnym dowodem jest to,że żona przestała się czepiać:)Można chodzić w skarpetkach:)I boso:)Cały wynalazek to drobna,lekka firana,która jest szczelnie rozpięta przed regałem hodowlanym,w zasadzie NA regale.Jest naprawdę czysto przy ptakach.
2.Wkładki do gniazd.Drugi mój sposób na czystość.Jednorazowe,łatwe w wykonaniu,tanie(prawie darmowe),znakomicie stabilizują gniazo...4 oddzielone listki papieru toaletowego.Rogi przewlekam przez otwory w plastikowym gniazdku,następnie zwilżam wodą i uklepuję z obu stron.Z jednej strony tworzę"matę",z drugiej zaplatam rogi,by"mata"była chwycona do gniazdka.
3.Ruszt.Powiem tak.W klatce z rusztem grzędy się nie brudzą ,w klatce bez rusztu grzędy brudzą się szybko.Chcesz mieć czysto w klatce,stosuj ruszty.
4.Dystans do gniazd.Zamiast przykręcać gniazdo do ścianki,zastosowałem dystans.Drewnianą podkładkę grubości ok 4-5cm,skręconą z dwóch listew.Do tego dystansu przykręcona jest podstawa gniazdka.Co mi to daje?Pisklęta nie brudzą ścian klatki,nawet jeśli coś pobrudzą,to pobrudzą dystans a jest to część wymienna,tak samo,jak każdy jeden element gniazda.Jednym słowem-znów poprawiam czystość.
5.Zacząłem podawać niektóre "produkty" z poideł.Piach,grit,mak.A...bo tak mi wygodnie i wrażenia mam pozytywne,sprawdza się.Ptaki mają też STAŁY dostęp do świeżego jabłka,za radą WilK'a.
6.Wbrew radom kolegów,hodowców harcenów,zacząłem hodować pary.I tu też odkryłem niezwykłą wręcz wygodę.Karmię i sprzątam-wszystko.Nie muszę się martwić,że idę do roboty,a tu samca trzeba do samicy wpuścić.

W przyszłym roku regał będzie głębszy,co najmniej 40 cm,mam też pomysł na fronty,ale to zobaczymy,jak z kasą będzie.W każdym razie,mimo niezbyt imponującej rozmachem hodowli,jestem bardzo zadowolony z osiągniętych wyników.Pokonanie tych kilku trudności sprawiło,że o wiele przyjemniej i wygodniej realizuję moje hobby,które stało się też"niezauważalne"dla awisceptyków  Duży uśmiech .Pozdrawiam.

dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 30, 2016, 09:42:29 »

Brawo! Ciekawe spostrzeżenia! Najbardziej podoba mi się rada nr 6 - bo jest "WBREW"!

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**

Górny Śląsk

« Odpowiedz #2 : Lipiec 02, 2016, 04:20:05 »

A mi firana.Co ja się nasłuchałem,zanim ona zawisła...A teraz spokój  Spoko

DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Katowice/Manchester.

« Odpowiedz #3 : Lipiec 03, 2016, 08:07:20 »

pomysł z firaną jest the best. .......idę wieszać:)

I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
dariuseki
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

Olsztyn, War-Maz

http://www.warminskie-kanarki.gq/

« Odpowiedz #4 : Lipiec 03, 2016, 08:51:17 »

To ja też powieszę firanki, jak mi wreszcie ten regał zrobią. Wszyscy mają, mam i ja  Mrugnięcie

Michal2772
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Podkarpacie

« Odpowiedz #5 : Lipiec 04, 2016, 01:49:43 »

Mógłbyś dodać zdjęcia tej firanki?

Początkujący hodowca glosterów od 2016 roku.
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**

Górny Śląsk

« Odpowiedz #6 : Lipiec 04, 2016, 03:26:03 »

sprobuję coś nakreślić poglądowo o tej instalacji,jak tylko dorwę sprawny aparat.
To jest zwykła,najtańsza firana o drobnych oczkach,bez żadnego wzoru,z ikea bodajże,docięta do wymiarów regału i rozpięta po obwodzie frontu.
...szczelnie rozpięta,żeby bokami nie pitało.

Michal2772
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Podkarpacie

« Odpowiedz #7 : Lipiec 04, 2016, 09:31:35 »

Dzięki za odpowiedź. Chyba też coś takiego sobie zrobie.

Początkujący hodowca glosterów od 2016 roku.
damianf
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Sanok

« Odpowiedz #8 : Lipiec 07, 2016, 05:35:05 »

Ja już od dawna stosuję formowane wkładki z papieru toaletowego/ręcznika papierowego bądź kartonu i moskitiery/firany podczas pierzenia  Duży uśmiech z powodzeniem stosuję, wcześniej bałem się że sąsiad z dołu zacznie się pluć bo pióra leciały na balkon  Chichot

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!