Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Grudzień 14, 2018, 02:41:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: jaskółczy ogon  (Przeczytany 990 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ceglasty
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« : Wrzesień 19, 2016, 11:02:24 »

WITAM
studiowałem gdzieś o wady upierzenia i zastanawiam się jak to jest z tzw jaskółczym ogonem.

1. Jak wygląda co oznacza tak zwany rybi lub jaskółczy ogon?
2. Wiem że jest jedną z wad upierzenia ale czy dla wszystkich odmian czy dla wybranych?
3. Jak ważną jest cechą upierzenia? czy dyskwalifikuje danego ptaka z konkursu czy nie?
4. Czy wada ta jest wyłącznie pochodzenia genetycznego czy też da ją się wyeliminować na etapie lęgów czy też pierzenia?
5. Jak do tej wady podchodzą sędziowie, czy jest ona brana w pierwszej kolejności czy też przymykają oko Spoko

Pozdrawiam

PS Mam nadzieje, że wątek ulokowany w dobrym miejscu.

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015

« Odpowiedz #1 : Wrzesień 19, 2016, 10:08:06 »

Ogon kanarka to bardzo wazna czesc jego upierzenia a tak w rzeczywistosci to kazda czesc upierzenia i budowy ptaka jest wazna tak samo i nigdy nie piwinnismy lekcewazyc i pomijac w ich udoskonaleniu. To samo tyczy sie sedziow ktorzy nie piwinni przymykac oka na bledy a wrecz odwrotnie podkreslic je i naocznic.
Co sie tyczy jaskolczego ogona to nie dyskwalifikuje nas on z konkursu (jesli jest wada standardu) poprostu dostaniemy mniej punktow w ocenie i odwrotnie przy rasach gdzie ogon jaskolczy jest wymagany dostaniemy wiecej.
Cecha jaskolczego ogona to wartosc typowo genetyczna wiec jej obecnosc jest uzalezniona od kojarzenia danych genow poszczegolnych osobnikow. O technicznych probach eliminacji lub stworzenia takiego ogona nie slyszalem co nie znaczy ze nie mozna.

ceglasty
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #2 : Wrzesień 20, 2016, 06:50:55 »

a może ktoś podpowiedzieć przy jakich rasach taki ogon jest wskazany, a przy jakich jego obecność jest niepożądana?
Wiem, że dla kanarków kolorowych jest ona niewskazana, choć sam widziałem takie ptaki na OMP w Czeladzi. Powiem szczerze, że nie zwróciłem wtedy szczególnej uwagi na punktacje.
Być może hodowcy przy niskiej punktacji za ogon wierzą (bądź wiedzą), że nadgonią to innymi zaletami ptaków?!?!

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015

« Odpowiedz #3 : Wrzesień 20, 2016, 11:01:00 »

Jaskolczy ogon jest jak sie nie myle wymagany tylko przy dwoch rasach kanarkow-rasie hiszpanskiej i salentino.

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!