Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Październik 20, 2018, 04:54:37 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kiedy zaczynacie szkolić ptaki?  (Przeczytany 4893 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
damianf
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Sanok

« Odpowiedz #15 : Październik 08, 2016, 02:15:47 »

Może być że nawet i więcej genu wokalnego  Chichot przekazuje samiczka młodym samczykom. I tu też jest trudność, bo jeśli nie zna się pochodzenia samiczki i połączy się ją z jakimś samczykiem to śpiew będzie zagadką, może być przyjemny ale również nieznośny. Dlatego lepiej łączyć ptaki wiadomego pochodzenia, od zaufanych hodowców.
Co do plamistości i ubarwienia wodnotoków. Mam to już wykute m/w na pamięć ale pozwolę sobie zacytować cosik ze Standardu sekcji B kanarków wodnotokowych.
Kolor ma zazwyczaj żółty, czasem poplamiony zielonkawo-szarymi cętkami w okolicach głowy i szyi, a bywa, że i na grzbiecie lub nawet z ciemnym piórkiem w lotkach. Ogólnie jest żółty, ale może być we wszystkich jego trzech odcieniach, od cytrynowego , poprzez jajeczny, do wyraźnie naładowanego złotem. Na konkursach wokalnych oceniane są odmiany żółte, bo występuje również odmiana czysto biała lub delikatnie poplamiona.
Zasadą jest, że plamistość melaninowa u Malinois nie może przekraczać ¼ powierzchni całego ciała.
W jakości śpiewu kanarków wodnotokowych nie ma znaczenia, czy samce są czysto żółte, czy poplamione. Zarówno czysto żółte, jak i te z plamkami, bywają znakomitymi śpiewakami. Tym bardziej, że plamistość u kanarków malinois jest genetycznie uwarunkowana, albowiem nawet u obojga rodziców bez najmniejszych śladów plamistości, bardzo często lęgną się pisklęta z plamkami w upierzeniu.
Tak to wygląda w standardzie. Wiele osób uważa że poplamione wodnotoki nie są czysto rasowe i mają domieszki innych ras np. harcenów, BZDURA. Ja osobiście również kupuję wodnotoki poplamione, ze względu na wokal i pochodzenie śpiewacze. Niektórzy hodowcy się chwalą, ohoho jakie ja mam rasowe czysto żółte ptaki ; ) ale śpiew kiepski niestety... !

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**

Górny Śląsk

« Odpowiedz #16 : Październik 08, 2016, 10:09:07 »

A czym karmisz?

dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
damianf
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Sanok

« Odpowiedz #17 : Październik 09, 2016, 03:17:41 »

Mieszanki DN, choć skarmiam wodnotoki bardzo często, bo codziennie, dziko występującymi nasionami chwastów,traw i innych roślin, więc karma powoli upływa z wora  Mrugnięcie

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**

Górny Śląsk

« Odpowiedz #18 : Październik 09, 2016, 09:03:16 »

A nie stosujesz diet opisywanych przy przygotowywaniu ptaków do konkursów śpiewu?

damianf
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Sanok

« Odpowiedz #19 : Październik 10, 2016, 11:37:42 »

A nie stosujesz diet opisywanych przy przygotowywaniu ptaków do konkursów śpiewu?
nie wystawiam ptaków w konkursach. I dlaczego miałbym trzymać się diety dla samczyków opisaną przez kogoś innego Chichot Moje wodnotoki przy "diecie" którą stosuję od początku, śpiewają od świtu do wieczora. Na razie to chcę dojść do ptaków które będą nadawały się na konkursy, znajomi hodowcy zachęcali mnie już ale ja wiem że jeszcze nie pora. ;p

Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Ruda Śląska
Tytuły: Hodowca Roku 2016

Kanarki harceńskie

« Odpowiedz #20 : Październik 11, 2016, 09:50:16 »

A ja bym na twoim miejscu spróbował przynajmniej na jakimś konkursie lokalnym czy oddziałowym. Zawsze to ptaki osłucha ekspert i można rok w rok zobaczyć czy jest jakiś progres w hodowli.
Swoją drogą damianf jak wygląda sprawa z sędziami w sekcji B?
W najnowszym wykazie sędziów PFO nie zauważyłem nikogo z sekcji B a wydawało mi się że p. Rychcik miał w zeszłym roku uprawnienia PFO ?
Masz informacje czy będą w tym roku MP dla sekcji B?

Sygnum C-060
PZHKiPE oddział BYTOM
damianf
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Sanok

« Odpowiedz #21 : Październik 11, 2016, 02:37:17 »

Nie mam bladego pojęcia czy PFO w ogóle przeprowadziła nabór na sędziów sekcji B, wodntoków. Podobno takowy nabór miał być prowadzony, coś mi się o uszy obiło ale niestety nie jestem w stanie tego potwierdzić  Chichot , Pan Rychcik ? Nigdzie o tym nie napisali, bynajmniej ja nie znalazłem takich wiadomości . A z tego co mi wiadomo to Mistrzostwa Polski kanarków harceńskich jak i wodnotokowych mają być w Poznaniu, 8 - 11 grudnia 2016 w godzinach 8.00 - 18.00. Wybieram się tam .
Co do oceniania wodnotoków w konkursach lokalnych, oddziałowych. Jeżdżę, ale z wodnotokami kiepsko Chichot na tych wystawach na których byłem, nie widywałem wodnotoków, jedynie Krosno coś tam miało. Mógłbym dać do oceny, nie zaprzeczę. Ale nie należę do stowarzyszeń, na razie nie mam zamiaru lecz cały czas myślę nad tym.

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**

Górny Śląsk

« Odpowiedz #22 : Październik 11, 2016, 03:14:53 »

Może nadają się na konkurs,a nie wiesz?Uśmiech
U mnie na razie młode nie za bardzo jeszcze śpiewią Duży uśmiech,ale jak zaczną,będzie siwy dym  Duży uśmiech

damianf
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Sanok

« Odpowiedz #23 : Październik 11, 2016, 06:08:16 »

Znam tury i moje wodnotoki m/w mają to co powinny mieć w śpiewie. Klokkende się ujawnia nawet. Mi chodzi głównie o to że nadal szukam materiału, aczkolwiek mam pewną linię wodnotoków ( niby krzyżówka linii włoskiej z belgijską, moje pierwsze malinois ) którą jak pozyskałem to śpiew był marny,wydaje mi się że hodowca nie dbał o śpiew ale ptaki zadbane,czyste - higiena WZOROWA. Zaparłem się i wyprowadziłem tę linie na prostą, wzmacniałem śpiew tego rodu ( jeśli tak można napisać Chichot ) , poprzez chów wsobny i śpiew nie jest zły ale jeszcze niestety mnie nie satysfakcjonuje Chichot  może uda mi się nagrać jednego samczyka który został wyprowadzony na ,,mniej więcej,, prawidłową ścieżkę z tej krętej drogi, aczkolwiek ścieżka ta wymaga jeszcze dopracowania. A wyzwania lubię   Język
U mnie najchętniej śpiewają młode po tej właśnie krzyżówce linii. A ptaki ( od czołowych hodowców... ) niezbyt szybko wchodzą w pełny śpiew, dopiero luty - kwiecień . Nie wiem, może po prostu nie dbają o to aby sprzedać komuś dobre ptaki, myślą że jak sprzedadzą wysyłkowo to pozbędą się problematycznych ptaków i będzie cisza. A muszę niestety napisać że zostałem nieco w balona zrobiony przez dwóch hodowców, szczęście że sprawa została załatwiona. Nie ma to jak osobiście pojechać do hodowcy i kupić to co pasuje  Uśmiech

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**

Górny Śląsk

« Odpowiedz #24 : Październik 13, 2016, 09:17:38 »

Już miałem to napisać kiedyś tam,ale jakoś nie miałem mocy sprawczej.Dziś rano przydarzyła się znowu,choć już wiedziałem,o so chosi.Taka oto historia...
Siedzę sobie w moim fotelu,lecą jakieś wiadomości,czy tam meczyk.Regał z ptakami stoi za moimi plecami.I tak sobie tu ogladam,a tu słucham.Nagle...co to za klang,barwa...turkot o niespotykanej dotąd głębi...pięknie,ale który to?Trzeba się odwrócić tak,żeby nie zerwał.Po-wo-lut-ku-de-li-kaa.Zerwał.Okej,skurczybyku,i tak Cię złapię.No, to pełna przyczajka.Czekamy,wynik meczu,piwo w kufelku,wszystko nieważne.Jedna tylko myśl kłębiąca się w głowie-który to?Jest!Widzę!To on!To ten ptak,to ten piękny turkot,ta głębia,ten pogłos,to wszystko!Oszust jeden, mały,żółty,wredny,już wiem!Wsadził łeb do naplika i śpiewa.I stąd to przepiękne brzmienie.

Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Ruda Śląska
Tytuły: Hodowca Roku 2016

Kanarki harceńskie

« Odpowiedz #25 : Październik 13, 2016, 11:33:25 »

...Wsadził łeb do naplika i śpiewa...

Po prostu śpiewał przez tubę żebyś go lepiej słyszał Chichot

Sygnum C-060
PZHKiPE oddział BYTOM
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**

Górny Śląsk

« Odpowiedz #26 : Październik 13, 2016, 03:11:39 »

I coraz lepiej mu to wychodzi.Wygląda,jakby to robił specjalnie. Brzmienie w każdym razie wychodzi obłędnie.

damianf
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Sanok

« Odpowiedz #27 : Październik 13, 2016, 06:50:55 »

I coraz lepiej mu to wychodzi.Wygląda,jakby to robił specjalnie. Brzmienie w każdym razie wychodzi obłędnie.
Chichot Wzmacniacz głosu.

Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!