Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 10:24:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Reggio Emilia  (Przeczytany 3019 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Rysiek
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Zakopane
Wiadomości: 22



« : Grudzień 02, 2008, 09:52:08 »

Miałem możliwośc zobaczenia na własne oczy międzynarodowej wystawy ptaków w Reggio Emilia (Włochy). 21 listopada z grupą kilku kolegów wyruszyliśmy na wielką wyprawę do Włoch.W sobotę około 7 rano byliśmy na miejscu.Naszym oczom ukazała się wielka kolejka samochodów oczekujących na wjazd na teren wystawy i jak się okazało giełdy.O 8 brama została otwarta i wjechaliśmy na parking.Przy drzwiach wejściowych rozegrały się sceny przypominające otwarcie nowego super marketu.Podobno było około 17 tysięcy ptaków w dwóch halach wielkości super marketu.W jednej wystawa a w drugiej giełda.Pierwszy raz w życiu wydziałem tyle ptaków (w większości kanarków),wrażenie jest niesamowite.Trudno nawet opisac poszczególne rasy kanarków,praktycznie było wszystko czego by człowiek tylko zapragnął.Oprócz ptaków były także stoiska z akcesoriami do hodowli,pożywieniem i przeróżnymi dodatkami.Większośc czasu spędziliśmy na giełdzie w poszukiwaniu wymarzonych ptaków.Ja nabyłem dwie samice i samca koroniaka niemieckiego, samice czerwoną i samca kasztana.Ogólnie było bardzo duże zainteresowanie ,do tego stopnia ,że trzeba było się przeciskac przez tłum ludzi.Bardzo dużo ptaków zmieniło właściciela.Wejscie na teren kosztowało 8 euro,kanarki zaraz po otwarciu giełdy od 50 euro wzwyż ale po 2 godzinach np.za samca koroniaka niemieckiego zapłaciłem 20 euro.U znanych hodowców ceny trzymały się dosyc wysokie 60-80 euro .Niektóre rasy kosztowały 100 i więcej euro tak że można było zostawic tam całkiem niezłą kasę. W porze obiadowej zmęczenie zaczynało dawac znac o sobie i zaczęliśmy myślec o powrocie.Droga powrotna od połowy Słowacji byłabardzo ciężka z powodu ataku zimy ale szczęśliwie o 8 rano w niedzielę przekroczyliśmy granice w Chyżnym.Wrażenia są niezapomniane i jeżeli jest możliwośc to warto pojechac na taką wielką imprezę.Oto link do kilku fotek:http://rysiek124.fotosik.pl/albumy/547998.html   
Zapisane

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #1 : Grudzień 02, 2008, 11:54:34 »

Piękne zdjęcia,pięknych ptaków.Zapewne przywiozłeś mnóstwo wrażeń.Powinneś się nimi podzielic.
Zapisane

Granos
Gość
« Odpowiedz #2 : Grudzień 03, 2008, 01:44:26 »

WitamRysiek do jakiego stowarzyszenia należysz?
Zapisane

Rysiek
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Zakopane
Wiadomości: 22



« Odpowiedz #3 : Grudzień 03, 2008, 09:48:47 »

Ogólnie co do wrażeń , to czułem się jak mały chłopiec w bardzo dużym sklepie zabawkowym.Dobrze że nie miałem zbyt dużo pieniędzy.Momentami wydawało mi się że jestem w innym świecie.Był też przykry moment, a mianowicie jeden ze sprzedających miał kanarki w bardzo zanieczyszczonych klatkach,ptaki były ewidentnie chore,siedziały nastroszone w jednym miejscu,mrużyły oczy.Przygnębiający widok.Szybko się z tamtego miejsca oddaliłem.Reszta giełdy i wystawa przepiękne,kanarki w rozmaitych kolorach i odcieniach.Szkoda tylko że tak szybko musieliśmy wracac.
Zapisane

Rysiek
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Zakopane
Wiadomości: 22



« Odpowiedz #4 : Grudzień 03, 2008, 09:54:17 »

Kolega Granos pyta o przynależnośc.Jestem członkiem Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych oddział Nowy Targ.
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!