Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 05:56:53 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mam dwa pytania odnośnie regulaminu konkursów  (Przeczytany 7260 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« : Grudzień 01, 2016, 12:50:29 »

W związku z tym,że PFO jest członkiem COM,zapewne jest jakiś regulamin określający zasady obowiązujące przy organizacji konkursów i wystaw.
Czy istnieje w tym kraju jakaś jego przetłumaczona wersja?
Co ten regulamin mówi na temat terminów organizowania konkursów i wystaw?
Jeśli jest jakiś tekst źródłowy po polsku,sam sobie znajdę.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #1 : Grudzień 01, 2016, 09:46:38 »

Regulamin taki jest tylko nie wiem czy znajdziesz po polsku.
Poszukam i przetlumacze . 
Regulamin dotyczy raczej tylko imprez miedzynarodowych bo reszta organizowana na wlasnych podworkach COM nie interesuje
Zapisane

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #2 : Grudzień 01, 2016, 10:40:47 »

Jesli chodzi o imprezy miedzynarodowe doczytalem ze podanie na organizacje trzeba zlozyc do 30 listopada bierzacego roku na organizacje w przyszlym. Do podania nalezy dolaczyc potwierdzenie wplaty (do tamtego roku 500€) oraz szczegolowe dane imprezy-data adres i dane organizujacych.
Reszta imprez organizowanych w Polsce podlega regulaminowi zatwierdzonemu przez PFO.
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #3 : Grudzień 02, 2016, 07:47:59 »

A z czego korzystali Polacy podejmujący decyzję o zrzeszeniu PFO w COM?
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #4 : Grudzień 02, 2016, 12:36:37 »

Znajac zycie pomogli sobie korzystajac ze sciagi regulaminow innych federacji.
FOI jest bardzo podobny w konstrukcji i punktach chociaz polska wersja regulaminu jest bardzo okrojona i brakuje waznych informacji
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #5 : Grudzień 02, 2016, 01:41:31 »

A co jest takiego w regulaminach FOI,czego nie ma w regulaminach PFO i jest ważne?
Od razu zaznaczam,że jakieś zapisy ograniczające swobodę cywilizowanego propagowania kanarczarstwa są dla mnie głupie.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #6 : Grudzień 02, 2016, 10:37:20 »

Nie trzeba duzo czytac . Na samym poczatku RODZAJE I CELE KONKURSOW nie ma ani slowa o konkursach miedzynarodowych.
Ale to co mnie zaciekawilo to punkty ktore wzajemnie sie wykluczaja. 6.1 OCENE PTAKOW  W KONKURSACH PROWADZA UPRAWNIENI SEDZIOWIE PFO ORAZ ZAPROSZENI SEDZIOWIE ZAGRANICZNI gdzie 8.1 PODCZAS KONKURSOW PTAKI SA OCENIANE ZGODNIE ZE STANDARDAMI COM LUB PFO. Czyli mamy rozne standardy . I jak ci zagraniczni oceniaja ?? Wedlug COM czy PFO.
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #7 : Grudzień 02, 2016, 10:48:50 »

Ale Ty piszesz o ORKiW PFO,tak?
Ja chciałbym dowiedzieć się,czy jest jakiś tekst regulaminu COM'owskiego dotyczącego konkursów.Jest taki regulamin w COM'ie?A jeżeli jest, jest po polsku,czy z fusów wymyślono zasady,którymi mamy się kierować?
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #8 : Grudzień 02, 2016, 10:59:35 »

Regulamin COMu jest po francusku na ich stronie. Zapytaj w PFO czy maja po polsku.
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #9 : Grudzień 02, 2016, 11:04:26 »

Nie chcę im teraz głów zawracać,choć uważam,że takie rzeczy powinny być na stronie,tam gdzie regulaminy.Mamy CITES jakiś a nie mamy regulaminów COM'u.
A jeszcze tak z ciekawości,czy FOI ma takowy?
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #10 : Grudzień 02, 2016, 11:29:34 »

Sam regulamin COM jest moim zdaniem malo wartosciowy dla przecietnego hodowcy. Wazniejszy jest ten OMJ w ktorym okresla sie warunki przeprowadzania konkursu.
Na stronie FOI nic nie ma ale poszukam w innych zrodlach.
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #11 : Grudzień 03, 2016, 12:44:21 »

A ja myślę,że wartość tych regulaminów powinien ocenić każdy samemu.Jeden go przeczyta,inny nie,ten zrozumie,tamten nie,ale każdy powinien mieć dostęp do tekstu źródłowego.
Skoro już są te regulaminy,zatem stanowią(w moim przekonaniu)podstawę do wszystkiego.Powinny wisieć koło polskich regulaminów na stronie PFO jako akty nadrzędne.
Uważam,że należałoby to przedyskutować na walnym.Bo najpierw jest pączkowanie,potem rozmnażają się grzyby a potem głowa psuje się od sześciu króli.A na poważnie,każda dyskusja na temat regulaminów musi być oparta na znajomości tekstów źródłowych.I te regulaminy muszą się między sobą zgadzać,muszą cykać,blyat.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #12 : Grudzień 06, 2016, 09:25:05 »

Po co mi te zmiany w regulaminie?
Moja hodowla cieszy moje oko.Śpiew harcenów jest na tyle cichy,że nie denerwuje domowników i sąsiadów.Jest jednak coś jeszcze.Sportowa strona hodowli.Moja drużyna harcenów służy mi do tego,by nią grać,potykać się z innymi hodowcami.Naturalnym biegiem rzeczy,chciałbym potykać się z elitą świata.A czemu nie?Wystarczy tylko cierpliwie pracować z ptakami a efekty przyjdą.
Harceny do konkursu trzeba przygotować.Trzeba się bawić w trening.Konkurs to też trening.Trzeba ptaki wstawić do skrzynki,przewieźć,potem są inne twarze,inne miejsce,pewien rytuał,kiedy ptaki są już wylosowane i za pół godziny stają na stole.To wszystko musi się stać dla ptakszka "normalne",wtedy jest większa szansa,że zaśpiewa.
W tym roku kalendarz wygląda tak:
odddział,tydzień przerwy,puchar prezesa,dwa tygodnie przerwy,mistrzostwa Polski,miesiąc przerwy,mistrzostwa świata.
Wiecie co się może wydarzyć w śpiewie ptaka przez miesiąc?Wszystko.
Brakuje mi w kalendarzu konkursu,który odbyłby się na tydzień-dwa przed mistrzostwami świata,żeby powtórzyć ten rytuał.Transport,inne miejsce,inne twarze itd.Brakuje mi tego sparingu,który pozwoliłby mi na ostatnie korekty przed najważniejszym konkursem i jednocześnie byłby dla moich ptaków doskonałym treningiem.
Nasz regulamin nie pozwala na zorganizowanie takiego konkursu"legalnie" a ja potrzebuję opinii eksperta,żebym mógł "z głową" pracować nad swoją hodowlą.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #13 : Grudzień 06, 2016, 12:55:16 »

Zwolaj chlopakow z harcenskiego podworka i zrobcie zawody. A najlepszym ekspertem jest sam hodowca.
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #14 : Grudzień 06, 2016, 02:40:29 »

To po co się zrzeszać ?
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!