Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 06:01:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jajko na dnie klatki  (Przeczytany 21075 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Michal2772
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Podkarpacie
Wiadomości: 47



« : Luty 04, 2017, 10:25:46 »

Witam wszystkich.
Nie wiem czy taki wątek jest już na forum, w każdym razie potrzebuje szybkiej pomocy, ponieważ wyjeżdżam na weekend i nie chce zrobić nic głupiego.

Dzisiaj rano samiczka z 2016 roku, która miała iść na lęgi dokładnie za 1 tydzień zniosła jajko w roku klatki.
Jest w klatce z 3 innymi samiczkami( jedna na 100% bo miała lęgi w zeszłym roku, i 2 z 2016 które nigdy nie śpiewały i jestem pewien że to samiczki). Nie dawałem im jeszcze mieszanki jajecznej, ale od ponad tygodnia daje im codziennie owoce i zielonki( sepie też mają ). Jestem pewien, że z tego nic nie będzie, ale nie wiem czy zabrać jej to jajko od razu, czy dać jej odsiedzieć 14 dni i wtedy zabrać. Nie wiem ile jeszcze zniesie, i czy w ogóle będzie je wysiadywać( teraz lata po klatce i zachowuje się normalnie). Samiczka przygotowywała się do lęgów( zbierała pióra i wierciła się w rogach klatki) ale myślałem że to normalne. To będą moje 2 lęgi w życiu i chciałbym żeby wszystko się udało. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że jej "teściowa" które jest teraz z nią w klatce miała identyczną sytuację rok temu.

Mam jeszcze pytanie ile czasu musze dać jej odpocząć zanim przeniosę ją do klatki lęgowej z samcem.

Z góry dzięki za pomoc.
Zapisane


Początkujący hodowca glosterów od 2016 roku.
januszomd
Gość
« Odpowiedz #1 : Luty 04, 2017, 10:33:45 »

Michał ...o co konkretnie chodzi  Co?
w tytule jest,,Jajko na dnie klatki"...a nic o nim nie napisałeś.
Samiczka znosi jajka?
C
Zapisane

januszomd
Gość
« Odpowiedz #2 : Luty 04, 2017, 10:42:34 »

Ja bym ją oddzielił od reszty samic i dał jej chłopaka...jak będzie dalej składać jajka na dnie klatki ,to poradzimy na to...ale musisz być obecny codziennie w domu.
Zapisane

Michal2772
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Podkarpacie
Wiadomości: 47



« Odpowiedz #3 : Luty 04, 2017, 11:23:15 »

Ok, dzięki za tak szybką pomoc, oddzielam ją już teraz a jajko zabiorę, bo jest puste i nie ma sensu żeby samiczka marnowała się na wysiadywanie pustego jaja. Z tego co widzę to ona chyba zniosła to jajko przez przypadek, a nie dlatego że jej się coś ubzdurało, bo się nim nie zajmuje. Oddzielam ją, a samca dam po jutrze, bo dopiero wtedy wrócę. Jak ktoś ma jeszcze jakieś rady to proszę pisać, dzięki. Mrugnięcie
Zapisane


Początkujący hodowca glosterów od 2016 roku.
RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #4 : Luty 04, 2017, 12:31:22 »

Zostaw samice tam gdzie jest a oddziel reszte ptakow. Wstaw gniazdo tam gdzie zniosla i wloz jajko. Niech skonczy niesc i odsiedzi przynajmniej 10 dni. Samca nie dawaj teraz bo i tak nic z tego nie bedzie a sam moze meczyc samice.
Do drugiego legu wstawisz samca i nowe gniazdo itd.
Zapisane

januszomd
Gość
« Odpowiedz #5 : Luty 04, 2017, 02:01:47 »

każdy ma swoje sposoby...jeden robi tak,drugi inaczej. Duży uśmiech
wydaje mi się,że samiczka następnego jaja nie złoży(max jeszcze jedno) ...
Daj Michał znać  jak się sprawy potoczą  Uśmiech
powodzenia w lęgach !
Zapisane

Michal2772
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Podkarpacie
Wiadomości: 47



« Odpowiedz #6 : Luty 04, 2017, 07:10:18 »

Dzięki wam za pomoc. Samicę oddzieliłem przesz południem i wrócę dopiero jutro wieczorem. Z samcem poczekam jeszcze trochę ale obiecuje że jak tylko stanie się coś ciekawego to od razu wrzucę to na forum. Mam nadzieje że uda mi się odchować młode.
Zapisane


Początkujący hodowca glosterów od 2016 roku.
Michal2772
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Podkarpacie
Wiadomości: 47



« Odpowiedz #7 : Luty 07, 2017, 09:36:50 »

Dzisiaj połączyłem parkę, dałem im gniazdo i czekamy na jajka. Kanarki były przygotowywane do lęgów już parę tygodni, więc myślę, że możemy się spodziewać dobrych rezultatów. Będę zamieszczał informacje o postępach lęgów co jakiś czas.

To zdjęcie parki:( sorki za jakość ale ta samiczka jest NAPRAWDĘ nieuchwytna )
Zapisane


Początkujący hodowca glosterów od 2016 roku.
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #8 : Luty 07, 2017, 09:50:53 »

Chyba RNA07TE wrzucił kiedyś film o przycinaniu piór wokół kloaki.Poszukaj,zobacz,przemyśl.To ułatwia krycie.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Michal2772
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Podkarpacie
Wiadomości: 47



« Odpowiedz #9 : Luty 07, 2017, 10:32:13 »

Jeśli chodzi o pióra w okolicach kloaki to przyciąłem je parę dni temu. Z doświadczenia wiem, że u glosterów to dość ważne. To mój 2 sezon lęgowy, a rok temu 2 razy zniesione jajka były puste, dopiero po przycięciu piór w 3 lęgu 4/4 jajka się wykluły. Ten żółty samiec jest właśnie z tamtego lęgu.
Zapisane


Początkujący hodowca glosterów od 2016 roku.
Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Ruda Śląska
Tytuły: Hodowca Roku 2016
Wiadomości: 346


Kanarki harceńskie


« Odpowiedz #10 : Luty 08, 2017, 08:11:24 »

Słyszałem że u glosterów to nawet konieczne.
Zapisane


Sygnum (CIH) C-060
PZHKiPE oddział KNURÓW
PFO CSO klub Radzionków
Michal2772
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Podkarpacie
Wiadomości: 47



« Odpowiedz #11 : Luty 08, 2017, 03:24:21 »

Rozmawiałem parę razy z hodowcami glosterów i każdy bez wyjątku podcina im pióra. Z tego co wiem, to bardzo rzadko zdarza się aby glostery bez podcinanych piór miały młode..
Zapisane


Początkujący hodowca glosterów od 2016 roku.
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #12 : Luty 08, 2017, 03:47:10 »

Sąsiad,wieloletni hodowca,choć już dawno wypisał się z klubu,stosuje jeszcze coś.Podcina lotki.Muszę jeszcze zgłębić temat,ale...
Twierdzi,że dzięki temu łatwiejsze i skuteczniejsze jest krycie na gnieździe,poza gniazdem samica ma większą trudność w ucieczce samcowi,kiedy siedzi na gnieździe,skrzydełka opadają i szczelniej otulają jaja(zwłaszcza,gdy jest ich więcej).
Coś w tym jest,bo z czterech samic,regularnie odchowuje 40 młodych.Dokładniej będę wiedział jutro.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Michal2772
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Podkarpacie
Wiadomości: 47



« Odpowiedz #13 : Luty 08, 2017, 06:08:07 »

O czymś takim jeszcze nie słyszałem.

Mam do was pytanie:
Wczoraj wpuściłem samca do samiczki, założyłem gniazdo i chciałbym wiedzieć ile czasu minie zanim samica zacznie je budować, bo na razie znalazło się w nim trochę ziaren i pasku...(poza tym nie mam pewności czy to samiczka naniosła to do gniazda). W 2016 miałem pierwsze lęgi i tam 2 letnia samica od razu po włożeniu gniazda zaczęła je budować. Gdyby moja samiczka(ma teraz rok) nie zabrała się za gniazdo, to czy są jakieś sposoby by ją zmotywować? Dostają kiełki i pokarm jajeczny ale chciałbym wiedzieć w jakim czasie powinna się do tego zabrać.
Zapisane


Początkujący hodowca glosterów od 2016 roku.
januszomd
Gość
« Odpowiedz #14 : Luty 08, 2017, 07:02:35 »

Rozmawiałem parę razy z hodowcami glosterów i każdy bez wyjątku podcina im pióra. Z tego co wiem, to bardzo rzadko zdarza się aby glostery bez podcinanych piór miały młode..

nigdy w życiu nie stosowałem takich bestialskich praktyk!
Przecież po to ptak ma skrzydła,aby mógł latać!..nie stosuj praktyk takich ludzi  Zawstydzony  idioci!na takich bym Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami nasłał..niech sobie ciu.e poobcinają barany

Ptaki same zaczną robić gniazdko,znosić jaja...bez pośpiechu,to żywe stworzenia nie maszynki.
Glostery hoduję już długo,może mi zaufać.Cierpliwości Michał ....będzie dobrze!
Zapisane

Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!