Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 11:05:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Początek  (Przeczytany 4863 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mic
Amator
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« : Czerwiec 04, 2018, 08:58:05 »

Witam serdecznie wszystkich!

Ogółem przepraszam że zakładam nowy wątek ale wpisów jest mnóstwo i po skorzystaniu z wyszukiwarki straciłem cierpliwość i postanowiłem napisać.

Mam 25 lat jestem na rencie dużo siedzę w domu i chcę kanarka jako towarzysza mam już klatke z poidełkiem i karmniczkiem kupiłem też ziarno i piasek dla ptaków.
Wszystko co potrzebne mam. Od pół roku noszę się z zamiarem hodowania jakiegoś ptaka ale egzotyczne papugi mocno skrzeczą więc za moją namową rodzicę zgodzili się żebym w naszym mieszkaniu trzymał kanarka samca bo śpiewa. O ptaka będzie dbane będzie latał u mnie po pokoju a okna zasłonimy moskitierą. Zainteresowałem się kanarkami przez jednego kolegę z osiedla który akurat ręcznie karmił kanarka miałem mieć papugę początkowo ten kolega przekonał mnie że powinienem zacząć od kanarka jeśli chcę jakiegoś doświadczenia nabrać w zajmowaniu się ptactwem. Chcę jedną sztuke może kiedyś zajmę się hodowaniem hobbystycznie ale na razie jeden kanarek.

Mam kilka pytań:
Jak oswoić kanarka? Chodzi mi o to żeby nie bał się mnie gdy jestem w zasięgu jego wzroku
Do jakiego stopnia oswoje pojedyńczego kanatka?
Ile czasu ma siedzieć w klatce (gdy już po niego pojadę) i na ile go wypuszczać żeby był względnie spełniony.
Jak nauczyćgo żeby wracał do klatki po tym jak już sobie polata?
Ile można trzymać w bloku kanarków żeby nie były uciążliwe dla sąsiadów?
Moja wiedza o kanarkach jest jeszcze mała ale myślę że dzięki temu forum coś się nauczę.
Tak jak mówię chciałbym na razie 1 kanarka na pupila a później może będe miał z 2-3 ptaki w jakimś regale ale to czas pokaże
Bardzo proszę o jakieś odpowiedzi

Zapisane

kanarek66
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 72


WWW
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 06, 2018, 05:21:52 »

Witam. Polecam   https://issuu.com/pezeter/docs/kanarki_robaczewski. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2018, 02:11:37 wysłane przez Jacky » Zapisane


PZHKiPE oddział Radom
Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #2 : Czerwiec 08, 2018, 02:15:18 »

Hoduję kanarki kilka ładnych lat i do dziś nie wiem jak je oswoić. Dla większości hodowców nie ma to żadnego znaczenia. Rozpoczynając swą przygodę a kanarkami tez próbowałem oswoić swojego pierwszego kanarka, ale szło mi to słabo. Wprawdzie ptaszek nie bał się mnie i latał po mieszkaniu, ale nigdy nie usiadł mi na ręce czy na ramieniu. Myślę, że oswojenie ptaka należy od jego genetycznych predyspozycji. Ostatnie nie było mnie w domu kilka dni i ptakami opiekowała się moje mama. W sumie nie robiła praktycznie nic, przebywała tylko często w pobliżu klatek i już po drugim dniu jeden z ptaków siadał jej na ręce. Kanarek oswoił się i siada na mojej ręce.

Kanarki od wielu, wielu pokoleń są przyzwyczajone, żeby żyć w klatce. Nic im się nie stanie, jeśli cały czas będą zamknięte w klatce. Oczywiście fajnie, żeby klatka była na tyle duża, żeby ptak w niej fruwał, a nie tylko skakał z żerdki na żerdkę.

Jak nauczyć ptaka powrotu do klatki? Ja na początku wypuszczałem go przed zmierzchem. Ptaszek trochę pofruwał po pokoju i wracał na noc dla klatki.

Ile kanarków trzymać w bloku? Znam hodowców, którzy trzymają po 100 i więcej kanarków w małych mieszkaniach w blokach i sąsiedzi nie wiedzą, że za ścianą jest tyle ptaków. Wszystko jest kwestią z jednej strony dobrej opieki nad ptakami, a z drugiej kwestią przyzwyczajenia się do śpiewu ptaków.

Wszystko zaczyna się od jednego kanarka. Większość hodowców tak zaczynała. Liczę, że Ty również zostaniesz takim typowym hodowcom kanarków.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2018, 02:18:48 wysłane przez Jacky » Zapisane

Mic
Amator
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #3 : Czerwiec 16, 2018, 02:23:07 »

Dziękuje za konkretną odpowiedź!
Mam pytanię jakiego kanarką wziąć na początek?
Znam hodowcę z mojego osiedla i mógłbym u niego "zamówić" konkretny gatunek. Najbardziej podoba mi się kanarek czerwony ale posturalne też wyglądają ciekawie. Mam małe mieszkanie i mam dlemat Czy kanarek nie będzie zbyt uciążliwy podczas dnia?, mnie by to nie robiło za bardzo ale moja mama często pracuje na nocki i odsypia w dzień dlatego do tej pory wstrzymałem się z kupnem ptaka ale wiem że chcę hodować i uznałem że zapytam na tym forum.
Zapisane

kanarek66
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 72


WWW
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 17, 2018, 08:07:40 »

Witam. Najciszej śpiewają harceńskie.
Zapisane


PZHKiPE oddział Radom
Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Ruda Śląska
Tytuły: Hodowca Roku 2016
Wiadomości: 346


Kanarki harceńskie


« Odpowiedz #5 : Czerwiec 18, 2018, 12:56:33 »

W czerwcowej faunie&florze jest artykuł o wyborze śpiewaków. Zachęcam do zapoznania się.
Zapisane


Sygnum (CIH) C-060
PZHKiPE oddział KNURÓW
PFO CSO klub Radzionków
kanarek66
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 72


WWW
« Odpowiedz #6 : Czerwiec 19, 2018, 08:57:22 »

Przyznaję że większych pierdół dawno nie czytałem. Poraża brak konsekwencji w ocenie, ocena amerykańskiego śpiewaka to już kuriosum. Traktowanie starszych ludzi jako przygłuchych nalezałoby przemilczeć. Czemu mają służyć takie artykuły, chyba jedynie zdobyciem wierszówki?
Najgorsze jest to że na podstawie czegoś "takiego" potencjalni hodowcy wyrobią sobie opinię na ten temat. Słabo to rokuje nowemu periodykowi PFO.
Zapisane


PZHKiPE oddział Radom
jasioj
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 265


« Odpowiedz #7 : Czerwiec 20, 2018, 06:58:26 »

kanarek66! Czy zwróciłeś uwagę kto jest autorem tego dzieła? To as polskiej ornitologii egzotycznej.
Zapisane

kanarek66
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 72


WWW
« Odpowiedz #8 : Czerwiec 20, 2018, 10:28:40 »

Nie ważne kto. Jak jest lipa to trzeba powiedzieć jasno że to lipa. Nie pierwszy raz zresztą. Pozdrawiam.
Zapisane


PZHKiPE oddział Radom
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #9 : Czerwiec 21, 2018, 04:11:43 »

Ja już dawno tego pana nie poważam.Kilka artykułów miał ciekawych,ale teorie śpiewu są megaciężkie do przebrnięcia.No i to podejście do hodowców...Kiedyś czytałem,teraz szkoda mi nerwów i czasu na te (najczęściej) bzdury.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!