Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 12:37:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sezon wystawowy 2018  (Przeczytany 2144 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« : Grudzień 27, 2018, 04:33:13 »

Można powiedzieć że sezon na konkursy i wystawy w 2018 roku dobiegł już końca.

Chciałbym abyście się podzielili swoimi spostrzeżeniami na ich temat. Napiszcie proszę w jakich konkursach / wystawach braliście udział i co Waszym zdaniem było zrobione dobrze a co źle.
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #1 : Styczeń 11, 2019, 05:18:02 »

Zauważyłem, że wielu hodowców ma swoje stałe kalendarze wystaw i corocznie wystawiają swoje na tych samych wystawach. Uwarunkowane jest to, jak sądzę przyzwyczajeniem, tradycją, odległością od miejsca zamieszkania, terminem wystaw itd., itd. Od lat wiadomo praktycznie kto, jakie wystawy organizuje i można sobie określić udział w poszczególnych konkursach. Szkoda, że wiele wystaw odbywa się w tym samym terminie i trzeba czasem wybierać w którym konkursie uczestniczyć. Sezon wystawowy w naszym kraju jest bardzo krótki i trwa jedynie od końca listopada do połowy grudnia. W wielu krajach sezon wystawowy trwa praktycznie do styczniowych mistrzostw świata. Pozwoliłoby to na rozłożenie konkursów w czasie i stworzyło możliwości hodowcom na dodatkowy udział w konkursach. Trudno jest pracującym, studiującym czy uczącym się hodowcom wystawiać ptaki na wystawach odbywających się w dalszej odległości od miejsca zamieszkania. Trudne jest też logistyczne przygotowanie ptaków (i klatek) do uczestnictwa w kilku konkursach w jednym sezonie wystawowym. Szczególnie trudne życie mają hodowcy kanarków śpiewających, gdyż koniec sezonu wystawowego w Polsce zbiega się z okresem, kiedy kanarki śpiewające zaczynają dopiero dobrze śpiewać. Udział w konkurach jest też problematyczny dla hodowców, którzy hodują ptaki w wolierach na dworze. Z tego co wiem, to żaden z organizatorów nie organizuje konkursów w nieogrzewanych pomieszczeniach, a może udałoby się przyciągnąć większą ilość ptaków, gdyby była taka możliwość.
Cieszy fakt, że generalnie rośnie poziom organizacyjny wystaw. Organizatorzy wielu wystaw już kilka miesięcy wcześniej zaczynają przygotowania konkursowe. Powoli rośnie tez w Polsce ilość wystaw specjalistycznych, tak bardzo cenionych przez niektórych hodowców. Coraz śmielej wystawiamy też swój dorobek hodowlany za granicą, a garstka hodowców uczestniczy też w mistrzostwach świata. Mam nadzieję, że będzie ich coraz więcej.
Jeden z użytkowników wortalu zadał mi niedawno pytanie czy lepiej jak jest kilka małych wystaw czy lepiej jak jest jedna duża wystawa. Sam nie wiem. Na pewno warto stworzyć konkurencję na każdej wystawie i tak połączyć gatunki i rasy ptaków w klasy konkursowe, by każdy miał możliwie dużą grupę rywali. Zmusza to do ciągłego podnoszenia poziomu hodowli i o to chyba chodzi.
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!