Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 08:39:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dzien Dobry :)  (Przeczytany 8961 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
HarzerEdelroller93
Gość
« : Styczeń 05, 2020, 09:08:16 »

Witam wszystkich bardzo serdecznie, dziekuje za przyjecie, do tak zacnego Grona nazywam sie Pawel pochodze z Bytomia, ale mieszkam od 10 lat w Niemczech przynaleze do tutejszych AZ oraz DKB . Hodowla Kanarkow zajmuje sie od 12 roku zycia to juz bedzie 15 lat.
Hodowle rozpoczynalem od Kanarkow Harcenskich , pozniej krotkie epizody z kolorowymi (zolta mozaika) oraz nieco dluzszy z ksztaltnymi ( Raza Espanola). Ale ze stara milosc nie rdzewieje , a uszy zatesknily za czyms przyjemnym  Chichot powrocilem od roku 2019 do harcenow. Hodowle opieram na ptakach lini Wohlidka oraz Zieringer . Glownie zielone. Celem mojej hodowli jest stworzenie oraz utwrwalenie wlasnej lini o cichym spokojnym spiewie, niskiej tonacji z harmonijnym przejsciem miedzy turami 😍.

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie oraz zycze udanego sezonu 2020!
Pawel
Zapisane

Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Ruda Śląska
Tytuły: Hodowca Roku 2016
Wiadomości: 346


Kanarki harceńskie


« Odpowiedz #1 : Styczeń 14, 2020, 09:07:46 »

Witaj Pawel.
Również zajmuję się hodowlą harcenów.
Pozdrawiam z Rudy Śl.
Zapisane


Sygnum (CIH) C-060
PZHKiPE oddział KNURÓW
PFO CSO klub Radzionków
Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #2 : Styczeń 18, 2020, 08:37:41 »

Trudne, ale i niezwykłe zadanie przed Tobą! Życzymy powodzenia! I czekamy na jakieś relacje z postępów, jakie robisz na swej hodowlanej drodze. Dużo masz pa lęgowych? Dużo młodych masz w sezonie? Wystawiasz ptaki na jakiś konkursach? Na ilu w sezonie? Zapraszamy do Polski na nasz specjalistyczny konkurs kanarka harceńskiego.
Zapisane

HarzerEdelroller93
Gość
« Odpowiedz #3 : Styczeń 18, 2020, 10:41:17 »

Witam szanowni koledzy 😊. To bedzie pierwszy sezon z kanarkami harcenskimi po 5 letniej przerwie. Startuje z 4 parami na ktorej bede opieral swoja hodowle. Jak uda mi sie cos dobrego uciagnac to mam w planie juz w tym roku wystawic kolecje na mistrzostwach oddzialu ,jak rezultat bedzie zadowalajacy to i moze sie skusze na mistrzostwa Niemiec.
Nawet nic nie wiedzialem od takim konkursie w Polsce fajna sprawa,Dziekuje za zaproszenie. Moze kiedys uda mi sie zagoscic.
A jak wygladaja wasze hodowle? jak dlugo w tym „siedzicie“ ? bierzecie udzial w konkursach?

Mam takie pytanie gdzie w polsce nabywacie klatki konkursowe? Tutaj w niemczech oferuje je tylko firma Trost. Jestem ciekaw jak to wyglada w Polsce.

Pozdrawiam
Pawel
Zapisane

Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Ruda Śląska
Tytuły: Hodowca Roku 2016
Wiadomości: 346


Kanarki harceńskie


« Odpowiedz #4 : Styczeń 20, 2020, 10:08:22 »

Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie o Puchar Prezesa PZHKiPE. W tym roku to już IX edycja. Myślę że się odbędzie tradycyjnie pod koniec listopada.
Co do klatek to w Polsce zazwyczaj nabywa się je z drugiej ręki. Parę lat temu był jeden Pan w Andrychowie który zajmował się produkcją. Wcześniej sprowadzano z Niemiec te z Quiko. Teraz jednak z tego co wiem w DKB stosuje się inny rodzaj klatek.
Zapisane


Sygnum (CIH) C-060
PZHKiPE oddział KNURÓW
PFO CSO klub Radzionków
HarzerEdelroller93
Gość
« Odpowiedz #5 : Styczeń 21, 2020, 10:00:48 »

Gdzie odbywa sie ten konkurs?
W Niemczech monopol na klatki ma tylko firma Trost bo nigdzie indziej nie moge nic znalesc. Jestem ciekaw jaka cena pewnie 100€+ za jedna kolekcje. Jesli ktos na forum sie orientuje bo tez mieszka w dojczach to bylbym wdzieczny za info.

A co tam slychac w waszych hodowlach? kiedy legi? Bo u mnie Juz rozpoczete dzisiaj wieczorem polaczylem pary. W tym roku wyjatkowo wczesnie , niestety sily wyzsze.
Zapisane

Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Ruda Śląska
Tytuły: Hodowca Roku 2016
Wiadomości: 346


Kanarki harceńskie


« Odpowiedz #6 : Styczeń 22, 2020, 01:15:41 »

Możesz się skontaktować z tą firmą http://www.kaefige-trost.de/ i zapytać o ceny klatek. Sam jestem ciekaw.
Puchar Prezesa w zeszłym roku był w Rybniku. Wcześniej w Mykanowie, Opolu, Poznaniu i Kłomnicach.
W tym roku jeszcze nie wiadomo.
Zapisane


Sygnum (CIH) C-060
PZHKiPE oddział KNURÓW
PFO CSO klub Radzionków
DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #7 : Styczeń 23, 2020, 08:06:42 »

Witaj na wortalu HarzerEdelroller93 !

Mam nadzieje ze uda Ci sie wyhodowac ciekawe Harceny ktore bedziesz mogl wystawic na Mistrzostwach.

Moglbys w wolnej chwili napisac jak wyglada ''od srodka'' dzialanie Twojego stowarzyszenia do ktorego nalezysz?

Pytam, bo zawsze mozna dowiedziec sie czegos ciekawego, czegos co moglo by byc przydatne u nas.

Pozdrawiam.
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #8 : Styczeń 23, 2020, 09:15:54 »

A propos stowarzyszenia, to czy u Was też w stowarzyszeniu są sekcje? Np. sekcja kanarków harceńskich?
Zapisane

HarzerEdelroller93
Gość
« Odpowiedz #9 : Styczeń 23, 2020, 10:03:54 »

Witam was , nie wiem co cie dokladnie interesuje pytaj smialo postaram sie odpowiedziec jesli bede potrafil  Uśmiech.

Na pytanie Marka moge odpowiedziec , w DKB czyli Niemieckim odpowiedniku PZHKiPE mamy sekcje kanarkow spiewajacych do ktorych naleza: Harcenskie, wodnotokowe, timbrado, cantor espanol , spiewajace kolorowe i spiwajace ksztaltne. w AZ odpowiedniku polskiego PZO nie ma niestety kanarkow spiewajacych dlatego w tym roku musialem wstapic w szeregi DKB. Niestety kultura hodowli kanarkow spiewajacych a szczegolnie harcenskich umiera. Malo tz. Narybku na wystawach srednia wieku to szacuje 70% 50+. U mnie w odziele DKB (tutaj Landesverband 11)  w tym roku na mistrzostwach odzialu bralo udzial tylko 6 hodowcow ,ale poziom ptakow niesamowity. Moje samce wyspiewaly w oddziele numer 02 (Bawaria)kolejno od gory 88,90,89,90 pkt. Material mam dobry byle nie spartolic Chichot.
Zapisane

DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #10 : Styczeń 24, 2020, 08:12:43 »

Szkoda ze nowych hodowcow nie przybywa. Jak myslisz, co moze byc tego powodem?


Generalnie to mnie ciekawi wszystko Uśmiech

Jak DKB dziala? Czy tez sa problemy podobne do tych w PL? Jak wiesz, dla PFO i PZHKIPE drogi sie rozeszly.

Jak dziala zarzad? Rozwijaja zwiazek czy tak nie zbyt?

Jak z komunikacja w zwiazku?

Duzo osob ''pracuje'' w zarzadzie?

Jeszcze pomysle i napisze wiecej pytan.


Przepraszam za brak Polskich znakow ale w na klawiaturze w pracy nie mam Polskich znakow.

Pozdrawiam.
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Ruda Śląska
Tytuły: Hodowca Roku 2016
Wiadomości: 346


Kanarki harceńskie


« Odpowiedz #11 : Styczeń 24, 2020, 01:23:00 »

Jak jest z Mistrzostwami Niemiec? AZ i DKB mają wspólne mistrzostwa? Z której organizacji mistrzowie mogą używać tytułu Deutscher Meister ?
Czy Niemcy należą do C.O.M.u ? Jeśli tak to poprzez którą organizację?
Zapisane


Sygnum (CIH) C-060
PZHKiPE oddział KNURÓW
PFO CSO klub Radzionków
DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #12 : Styczeń 24, 2020, 03:24:18 »

Tak sobie z ciekawości weszłem na stronę COM i wygląda na to że Niemcy nie należą do COM   Co?

http://www.conforni.org/pays-menbres.html
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
HarzerEdelroller93
Gość
« Odpowiedz #13 : Styczeń 24, 2020, 05:27:38 »

Moim zdaniem w dziesiejszej erze komputerow konsol internetu I tych innych badziew brak czasu/zainteresowan jest glownym powodem wymarierania tej pieknej kultury ,ktora trwa od stuleci tak naprawde.

Nie wiem nic o zadnych problemach w DKB czy AZ i tak naprawde nie interusuje sie takimi rzeczami nie wiem czy wogole kiedykolwiek bylem na stronie internetowej DKB Chichot , a co w Polsce sie dzieje to wogole nie mam pojecia. Nigdy nie nalezalem do polskiego zwiazku. Ale z tego co obserwuje I czytam to nie ma wielkich roznic miedzy dkb a pzhkipe czy pfo a az. Wszystko na jeden Model pewnie od gornie z swiatowych federacji. A ile osob jest w zarzadzie to nie wiem ale pewnie za duzo. Jak w wszelkich instytucjach gdzie jest polityka i stolki  Chichot. Ja tam sie skupiam na ptakach I co mnie jeszcze intersuje to daty wystaw I to wszystko ,a co wazne to sie dowie od kolegow hodowcow. Ja tam nawet do zadnego Verein nie naleze to takie kluby tutaj, kazdy odzial naprzyklad moj ma 8 takich klubow , czlonkowie ich spotykaja sie regularnie na zebraniach organizuja swoje wystawy itp Ja na to czasu nie mam dlatego naleze do klubu Numer 99 to takie kluby w oddzialach w dkb ktore zrzeszaja wlasnie takich hodowcow jak ja ktorzy nie Maja czasu ,lub nie chca angazowac sie w takie rzeczy. Ale mimo to chca brac udzial w konkursach.

Co do mistrzostw czy wystaw  to AZ i DKB organizuja osobne, zwyciesca w AZ to Bundessieger a DKB Deutscher Meister , jest tez trzeci organicacja VZE ale o niej nie wiem prawie nic. Nie znam tez nikogo kto by tam nalezal.






Zapisane

HarzerEdelroller93
Gość
« Odpowiedz #14 : Styczeń 24, 2020, 05:38:12 »

Sa w C.O.M zaraz pod Albania Chichot
Zapisane

Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!