Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 01:07:23 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Samiec agresywny wobec jednego pisklaka  (Przeczytany 1028 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mirek53
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


« : Luty 04, 2022, 07:38:02 »

Witam.  Mam 5 pisklakow. Do tej pory samiec jak i samica troskliwie karmiły młode. Pisklaki mają 20 dni,jedno jest całkowicie żółte i właśnie po opuszczeniu gniazda samiec atakuje i biję tylko jednego pisklaka inne normalnie karmi. Samica przygotowuje się do drugiego lęgu. Co robić. Samiec to slavujar
Zapisane

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #1 : Luty 05, 2022, 06:20:10 »

Spróbuj odizolować samca i wpuszczaj go do samicy z młodymi tylko wówczas, kiedy masz możliwość obserwacji klatki. Daj samicy drugie gniazdo.
Zapisane

Mirek53
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 : Luty 05, 2022, 08:09:13 »

Dałem drugie gniazdo,zniosła już jajko,nadal karmi młode,samiec w drugiej części klatki,przedzielonej na pół.Myslalem ze jak już zniesie wszystkie jajeczka to zostawię ja w jednej połówce z tym jednym młodym,a resztę pisklaków z samcem w drugiej połówce klatki. Tamtymi samiec opiekuje się wzorowo. Tylko na jednego tak reaguję z agresją,i nie mam pojęcia czemu -może dlatego że jest cały żółty?,reszta pstra lub zielonkawa..
Zapisane

Mirek53
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


« Odpowiedz #3 : Luty 05, 2022, 09:58:12 »

Mam jeszcze jedno pytanie. Ile dni muszą mieć pisklaki by już same przenieść do innej klatki. Dziękuję z góry za wszystkie porady.
Zapisane

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #4 : Luty 08, 2022, 06:58:12 »

Po około 20 dniach pisklęta podejmują pierwsze próby samodzielnego jedzenia. Nie należy jednak zbyt szybko dążyć do ich pełnej samodzielności, gdyż młode są jeszcze przez około 2 tygodnie karmione przez rodziców. Im później pisklęta opuszczą gniazdo, tym lepiej będą odchowane przez rodziców.
Oznakami niesamodzielności piskląt są:
  • puszek na głowie piskląt, zwłaszcza nad oczami (niekiedy wygląda to jak dwa różki),
  • krótki nierozwidlony ogon.
Młode kanarki stają się w pełni samodzielne dopiero po skończeniu 4-5 tygodni. Wówczas można je odłączyć od rodziców i przenieść do osobnej klatki. Zewnętrzną oznaką do samodzielności młodych ptaków jest ich kompletna szata upierzenia.
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!