Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 07:06:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jakie kanarki chcecie hodować?  (Przeczytany 19180 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Granos
Gość
« : Styczeń 20, 2009, 07:38:25 »

Pytanie takie jak w temacie.Mianowicie:jakie ptaki chcielibyscie hodować ? Może ze względu ,ze zaczynam ten wątek odpowiem najpierw ja sam. A więc posiadam juzglostery ale chciałbym hodować lizardy. Moim takim cichym marzeniem są takze trębacze paryskie.Zobaczymy jak się sprawy potoczą.
Zapisane

DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #1 : Styczeń 20, 2009, 07:45:00 »

ja mam glostery, mozajki czerwone, i czerwone intens.chciałbym jeszcze mozajki czerwone topazowe(albo agatowe, bo myli mi się to , a chodzi mi o kanarki które mają szary kolor na piórach:)
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
ROBERTO
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Jaworzno
Wiadomości: 271



« Odpowiedz #2 : Luty 08, 2009, 09:03:12 »

Ja hoduję glostery , Ale w przyszłości hciałbym posiadać G.Japońskie i Miniature Chiszpańską.
Zapisane

Granos
Gość
« Odpowiedz #3 : Luty 09, 2009, 03:42:47 »

Cytuj
Ja hoduję glostery , Ale w przyszłości hciałbym posiadać G.Japońskie i Miniature Chiszpańską.

Zawsze uważałem ,że miniatura hiszpańska i garbus japoński to rasy bardzo podobne . Dla mnie ( zbytnio nie znajacego się na  kanarkach tak drobnej postury) różnią sie one praktycznie tylko garbem. nawet na tegorocznych MP nie zauważyłem oprócz tego zbyt wielkich różnic. Oba ptaki sa jakby kanarkami w "wersji mini ".Zaskoczyłą mnie tak duża liczba kolekcji na MP 2008.Nie jestem przekonany co do garbusów -dla mnie to ptak skrzywdzony przez człowieka ( choć przyznam ,że najbardziej lubię te ptaki spośród wszystkich garbusów -pewnie dlatego że mają najmniejsze skrzywienie ). Jak już mowiłem nie jestem przekonany co do tych ptaków choć hodowca z mego stowarzyszenia zająl trzecie miejsce na wspomnianych już MP.
Zapisane

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #4 : Luty 10, 2009, 01:01:45 »

Hoduję obie te rasy,faktycznie są to kanarki miniaturowe podobnie jak glostery, mini-bordery czy dopiero uznana miniatura irlandzka.Co do podobieństwa,o którym piszesz masz rację.Znam czołowego hodowcę min.hiszp.,który we Włoszech po pobieżnych oględzinach kupił hosso jako min.hiszp(obecnie ten garbus znajduje się w mojej hodowli).Garbus jap.to jest właśnie wersja mini-garbusa szkockiego.
Piszesz, że garb.japoński to ptak skrzywdzony przez człowieka wg.mnie nic bardziej mylnego,wystarczy poobserwowac te ptaki w większej klatce niż wystawówka i te złudzenia natychmiast znikają.Są to ptaki bardzo żwawe i sympatyczne.Nie sprawiają przygnębiającego wrażenia ptaka "skrzywdzonego przez człowieka",na mnie takie wrażenie robi garbus włoski(moich spstrzeżeń napewno nie podzielą hodowcy tej rasy kanarków,jak ja nie podzielam Twojego zdania na temat garbusa japońskiego).Jak widac piękno to raczej względne i subiektywne pojęcie.
Pozdrawiam JK.
Ps.
Garbus japoński wcale nie jest taki garbaty jak sugerowałaby nazwa.
Zapisane

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #5 : Luty 10, 2009, 08:43:47 »

Piszesz, że garb.japoński to ptak skrzywdzony przez człowieka wg.mnie nic bardziej mylnego,wystarczy poobserwowac te ptaki w większej klatce niż wystawówka i te złudzenia natychmiast znikają.Są to ptaki bardzo żwawe i sympatyczne.Nie sprawiają przygnębiającego wrażenia ptaka "skrzywdzonego przez człowieka"

Faktycznie ja kiedyś widziałem garbusy szkockie w dużej klatce i sam się zastanawiałem, dlaczego one nazywają się garbusami i gdzie one mają te garby!?
Zapisane

Granos
Gość
« Odpowiedz #6 : Luty 10, 2009, 02:54:37 »

Fakt jak lataja w większej klatcetego nie widać . Mi chodziło raczej o to ,że człowiek skrzywdził te kanarki wogóle jako grupęgarbusów nie naturalnie kształtując jego kregosłup. jot-ka11 absolutnie się z tobą zgadzam w sprawie garbusa włoskiego . Harbus włoski (gibber ) i belgijski ( hosso ) są przezemnie uważana za właśnie takie "najbrzydsze rasy". Nie wątpliwie u gibbera także potęguje takie złe wrażenie łyse uda u długich nóg.
Zapisane

tymm
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2012
Wiadomości: 376



« Odpowiedz #7 : Luty 10, 2009, 05:59:43 »

A mi się właśnie garbusy belgijskie bardzo podobają i chciał bym je kiedyś posiadać. Ten garb a raczej nie garby tylko charakterystyczne wygięcie się ptaka podczas "pracy" nie jest chyba spowodowane skrzywieniem czy wygięciem kręgosłupa tylko utrwalonym odruchem. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić:) 
Zapisane

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #8 : Luty 10, 2009, 06:12:28 »

Masz rację,ale skoro już są te rasy,to trzeba dojrzec w nich  też coś ładnego.Na marginesie "hosso" to garbus japoński,belgijski to "bossu".
Zapisane

Granos
Gość
« Odpowiedz #9 : Luty 10, 2009, 08:37:53 »

Cytuj
A mi się właśnie garbusy belgijskie bardzo podobają i chciał bym je kiedyś posiadać. Ten garb a raczej nie garby tylko charakterystyczne wygięcie się ptaka podczas "pracy" nie jest chyba spowodowane skrzywieniem czy wygięciem kręgosłupa tylko utrwalonym odruchem. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić:) 


Jest to sylwetka podczas "pracy " ale jednak hodowcy dążyli przez wiele lat do tego by ukazać takie skrzywienie .

Cytuj
Masz rację,ale skoro już są te rasy,to trzeba dojrzec w nich  też coś ładnego.Na marginesie "hosso" to garbus japoński,belgijski to "bossu".

Dzięki za poprawe ! Oczywiście pomyliłem siemyśląc ciągle o temacie z różnicami miedzy hosso a miniaturą.
Jedno co mnie dziwi w garbusie belgijskim to to ,ze jak dla mine ma nie samowicie piękną głowę.Widziałem juz kilka osobników..reszta jak dla mnie niezbyt .Ogólnie nie jestem zwolennikiem tej grupy " kształtu".
Zapisane

wiktoria
Gość
« Odpowiedz #10 : Luty 11, 2009, 09:49:08 »

Ja hoduję przede wszystkim kanarki kasztany , kiedyś hodowałam i harceńskie a z kasztanami mam także parę czerwonych intensywnych . Moim marzeniem jest hodowanie zielonych kasztanów ponieważ podoba mi się ich ciemnozielone ubarwienie . Rzadko widzę zielone ptaki a pierwszy raz widzę takie kanarki . Garbusy , też nie wiem po co nazwa " garbus " bo kanarki mające tą nazwę wcale nie mają garbów tylko tak się zdaje . ( może trochę głupie ) W garbusach podoba mi się ich "garb" ( i szyja ) bo jest to inna część ciała niż u innych kanarków , ten ptak ma znacznie inną sylwetkę i nawet przeze mnie jest sławny bo jest inny . Zgadzam się z tymm bo na prawdę oni nie mają garbów ale to "wygięcie" gdy coś robią ( pracują te kanarki zazwyczaj dziobami ) ono robi się tak , że gdy pracują prawie zawsze schylają swoje (długie) szyje i ich normalny kark przypomina garb gdy głowę mają w dole .
 Zupełny brak wiadomości o rasach.
Zapisane

malypro
Uczeń4
Nowy użytkownik
****
Offline Offline

woj. śląskie
Tytuły: Hodowca Roku 2017
Wiadomości: 452


lizard, czerwona i żółta mozaika


WWW
« Odpowiedz #11 : Luty 11, 2009, 10:57:09 »

Do Wiktorii!
"Piękne ptaki !
Widać że przygotowane do lęgów i jeszcze nie widziałam takich kolorów bo ja hoduję inne kanarki i jeszcze nie miałam kanarków z takimi rażącymi kolorami !"

 To Wiktoria napisałaś w poście "Ptaszki Michała". Czyli wynika z tego, że nie miałaś kanarków intensywnych, a w tym poście piszesz, ze je hodujesz ("z kasztanami mam także parę czerwonych intensywnych"). To jak z tym jest w końcu bo już się zamotałem Co?
Zapisane


Granos
Gość
« Odpowiedz #12 : Luty 12, 2009, 10:37:14 »

Cytuj
Moim marzeniem jest hodowanie zielonych kasztanów ponieważ podoba mi się ich ciemnozielone ubarwienie.


Powiem szczerze ,ze zbaraniałem . Kasztan to ptak czerwono czarny więc nie ma zielonych kasztanów ...Pewno chodzi Ci o kanarka żółto czarnego lecz to nie jest kasztan lecz kanarek oliwkowy.
Zapisane

malypro
Uczeń4
Nowy użytkownik
****
Offline Offline

woj. śląskie
Tytuły: Hodowca Roku 2017
Wiadomości: 452


lizard, czerwona i żółta mozaika


WWW
« Odpowiedz #13 : Luty 12, 2009, 12:17:48 »

Po ostatnich MP 2008 w Czeladzi wpadły mi w oko lizardy. Myśle ,że w przyszłym sezonie (a może i już w tym) nabęde parke Duży uśmiech Musze się tylko troche więcej wiadomości dowiedzieć o tej rasie Mrugnięcie
Zapisane


Granos
Gość
« Odpowiedz #14 : Luty 12, 2009, 12:39:59 »

Cytuj
Zgadzam się z tymm bo na prawdę oni nie mają garbów ale to "wygięcie" gdy coś robią ( pracują te kanarki zazwyczaj dziobami ) ono robi się tak , że gdy pracują prawie zawsze schylają swoje (długie) szyje i ich normalny kark przypomina garb gdy głowę mają w dole .

Co miałaś na myśli pisząc ,że "pracują dziobami "?


Cytuj
Po ostatnich MP 2008 w Czeladzi wpadły mi w oko lizardy. Myśle ,że w przyszłym sezonie (a może i już w tym) nabęde parke  Musze się tylko troche więcej wiadomości dowiedzieć o tej rasie


Widzę ,że mamy podobne poglądy Mrugnięcie.Mi też po MP się niezwykle spodobały te ptaki. Pokazuje to jak wiele zmienia zobaczyć ptaka na żywo.Wcześniej myslałem ,że będę dążył do tego by mieć dwie rasy : glostery i czerwone mozajki.Od początku chciałem wybrać dwie może trzy rasy aby nie mieć ras zbyt duzo a by można kształtować w większym stopniu właśnie tą mniejszą ilosc ras.Oglądając jednak ptaki na MP 2008 mozajki straciły w moich oczach.Wiem ,ze napewno chcę mieć na zawsze hodowlę glosterów druga rasa...własnie od dłuzszego czasu zastanawiam sie :norwik czy lizard. Niedawno jednak wybrałem właśnie lizardy.Nie wiem kiedy uda mi się wprwadzić je do hodowli.narazei jednak chciałbym "ruszyć ostrzej" z glosterami.Nie mam aż tak dobrych warunków by mieć wiekszą ilosc latek do hodowli co również zmnieksza me mozliwosci .Mam jednak pokoik w ,którym planuje wstawić jakis mały regalik. Wiem ,że chciałbym aby to był gloster i lizard złoty -srebrny i czerwony już aż tak do mnie nie przemawiają .Zobaczymy -może pomyślimy coś podczas wyjazdu do Reggio Emilia lub na Mp 2009 Mrugnięcie.
Zapisane

Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!