Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 09:40:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jakie kanarki chcecie hodować?  (Przeczytany 19181 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #15 : Luty 12, 2009, 08:17:57 »

Lizardy to stara i piękna rasa.Na temat hodowli tych ptaków pytajcie Marka.Mark hoduje te kanarki odnosząc sukcesy np.3.miejsce na MP w Czeladzi,zapewne tam oglądaliście jego lizardy.Co do wyboru drugiej(może trzeciej i....)rasy,to zawsze będziesz miał problem,lecz nie którą wybrac lecz gdzie ja zmieścic.Tak to jest,jak masz te rasy, które chciałeś,to coś cię urzeka w następnej i też chciałbyś ją hodowac, lecz brakuje miejsca lub klatek i..trzeba dokonywac wyboru.Sam to przerabiam co sezon.
Zapisane

Granos
Gość
« Odpowiedz #16 : Luty 13, 2009, 10:52:19 »

Cytuj
Co do wyboru drugiej(może trzeciej i....)rasy,to zawsze będziesz miał problem,lecz nie którą wybrac lecz gdzie ja zmieścic.Tak to jest,jak masz te rasy, które chciałeś,to coś cię urzeka w następnej i też chciałbyś ją hodowac, lecz brakuje miejsca lub klatek i..trzeba dokonywac wyboru.Sam to przerabiam co sezon.

Tak to już jest.Nic tylko wybudować wielkie pomieszczenie hodowlane Mrugnięcie.mój znajomy-hodowca ma aż 7 ras kanarków (oprócz tego papugi i astryldy) ale tak sięskłada ,ze gdy postanowił wzbogacić hodowleo nowe rasy to ..zlikwidował dwie wcześniejsze.
Zapisane

Granos
Gość
« Odpowiedz #17 : Luty 19, 2009, 05:25:46 »

Wracajac do naszej poprzedniej dyskusji o garbusach japonskich .Moze podać mi ktos jakieś linki hodowców tej rasy.Obojetnie jaki kraj.
Zapisane

wiktoria
Gość
« Odpowiedz #18 : Luty 19, 2009, 06:18:43 »

Malypro , wszyscy muwią mi że to czerwone intensywne ale pewnie się mylą pewnie dla tego że nie znają się zbyt na kanarkach .
 Do czego odnosi się treść tego posta?
Zapisane

Granos
Gość
« Odpowiedz #19 : Luty 19, 2009, 07:11:41 »

Sory ale jak mówią Ci to doswiadczeni hodowcy to napewno mają rację chociaż zagmatwałaś juz wszystkim pisząc najpierw ,zę nie widziałas nigdy takich kanarków a póŹniej mówiąc ,ze sama je masz .Bez urazy ale wątpie ,zeby określani przez ciebie "wszyscy sie mylili"(ludzie nie znający sie na tych ptakach określaja je jako poprostu czerwone a termin intensywne jest uzywany przez troszeczę znających sie) .PS: weŹ porównaj te twoje ptaki z zdjeciami w internecie ,zebyś nie wprowadzała nowego zamieszani przez twoja "niepełną wiedzę".
Zapisane

hazel92
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Opolskie
Wiadomości: 178



« Odpowiedz #20 : Luty 19, 2009, 09:31:01 »

Chciałbym hodować glostery i bordery te ptaki mają coś w sobie przyciągającego.
Zapisane

Rafał
Uczeń4
Nowy użytkownik
****
Offline Offline

Warszawa
Wiadomości: 311


« Odpowiedz #21 : Luty 19, 2009, 09:32:16 »

Cytuj
Sory ale jak mówią Ci to doswiadczeni hodowcy to napewno mają rację chociaż zagmatwałaś juz wszystkim pisząc najpierw ,zę nie widziałas nigdy takich kanarków a póŹniej mówiąc ,ze sama je masz .Bez urazy ale wątpie ,zeby określani przez ciebie "wszyscy sie mylili"(ludzie nie znający sie na tych ptakach określaja je jako poprostu czerwone a termin intensywne jest uzywany przez troszeczę znających sie) .PS: weŹ porównaj te twoje ptaki z zdjeciami w internecie ,zebyś nie wprowadzała nowego zamieszani przez twoja "niepełną wiedzę".

Dobrze powiedziane. Dodam tylko raz jeszcze: Wiktorio! Pytaj o co chcesz, czytaj wszystko co Cię interesuje i korzystaj mądrze z Wortalu. Jak nie jesteś czegoś pewna - NIE PISZ lub napisz, że masz pewną wątpliwość dotyczącą danego tematu i poproś o poradę! Odnośnie Twoich ptaków, nic prostszego: zrób zdjęcia wstaw na forum i dopisz pytanie pt. Jakie to ptaki? Ktoś na pewno Ci pomoże i odpowie. Pytaj sensownie...!
Zapisane

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #22 : Luty 20, 2009, 08:13:12 »

Wracajac do naszej poprzedniej dyskusji o garbusach japonskich .Moze podać mi ktos jakieś linki hodowców tej rasy.Obojetnie jaki kraj.

Zobacz np. http://www.kanarki2.republika.pl/MGarbusyjaponskie.htm
Zapisane

Andrzej
Uczeń3
Nowy użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 113


« Odpowiedz #23 : Luty 20, 2009, 08:52:45 »

Widzę, że wielu z Was hoduje lub chciałoby hodować garbusy japońskie. Zgodnie z ocenami ptaków na Pucharze Polski w łaziskach Górnych i Ornitologicznych Mistrzostwach Polski najlepsze ptaki w tej rasie są w mojej hodowli. Kolekcja moich garbusów zdobyła puchar za najwyżej ocenioną kolekcję ptaków na Mistrzostwach Polski ! jeżeli są zbliżone wyglądem do wzorca to nie jest możliwe aby pomylić je z miniaturą hiszpańską. Hoso stoją na patyczku prawie pionowo, natomiast miniatura prawie że poziomo, przy czym energicznie skacze z patyczka na patyk.
Trzxeba jednak wiedzieć, że ekspert ocenia je w momencie kiedy ptaki przyjmują pozycję "pracy", a tego należy je uczyć. We Włoszech eksperci stawiaja klatki z tymi ptakami na wysokich kozłach, mając ptaka na wysokości wzroku. Stukają wskaŹnikami pod klatkami i obserwują jaką ptak robi postawę. W karcie ocen "postawa" to aż 20 punktów.
Ja swoje piewsze ptaki w rasie garbus japoński kupiłem od Włocha Claudio Zena. Do chwili obecnej nie mam w swojej hodowli żadnej innej "krwi"
Zapisane

Granos
Gość
« Odpowiedz #24 : Luty 20, 2009, 09:29:53 »

Dziękuję Jacky! Tą strone widziałem ponieważ przeszukałe juzchyba z połowę światowego internetu (Chichot) aby znaleŹć jakies inne strony.Znalazłem wszystko od garbusów Włoskich po Yorkshire ale wiecej stron o garbusach japonskich narazie mi sieni udało odszukać.

Cytuj
Widzę, że wielu z Was hoduje lub chciałoby hodować garbusy japońskie. Zgodnie z ocenami ptaków na Pucharze Polski w łaziskach Górnych i Ornitologicznych Mistrzostwach Polski najlepsze ptaki w tej rasie są w mojej hodowli. Kolekcja moich garbusów zdobyła puchar za najwyżej ocenioną kolekcję ptaków na Mistrzostwach Polski ! jeżeli są zbliżone wyglądem do wzorca to nie jest możliwe aby pomylić je z miniaturą hiszpańską. Hoso stoją na patyczku prawie pionowo, natomiast miniatura prawie że poziomo, przy czym energicznie skacze z patyczka na patyk.
Trzxeba jednak wiedzieć, że ekspert ocenia je w momencie kiedy ptaki przyjmują pozycję "pracy", a tego należy je uczyć. We Włoszech eksperci stawiaja klatki z tymi ptakami na wysokich kozłach, mając ptaka na wysokości wzroku. Stukają wskaŹnikami pod klatkami i obserwują jaką ptak robi postawę. W karcie ocen "postawa" to aż 20 punktów.
Ja swoje piewsze ptaki w rasie garbus japoński kupiłem od Włocha Claudio Zena. Do chwili obecnej nie mam w swojej hodowli żadnej innej "krwi"

Jak wcześniej określałem w swoich wypowiedziach nie jestem przekonany do tej grupy ptaków jako garbusy właśnie garbus japonsk jest dla mnie wyjatkiem (pewnie ,ze nie jest "aż tak garbaty").Co do Claudio Zena odwiedzałem jego stronę :cos tam jest wspomniane o garbusach ale z tego co widziałem więksość jest. ..o miniaturze hiszpańskie.Szukając dalej odnalazłem ,ze Zen jest prezestem klubu razza espagnol(min.hiszpańska). Więc tu pytanie do Andrzeja : czy kupujac ptaki od Zena zauważułeś wyraŹną różnicę u jego ptaków między tymi dwiema rasami? Jestem ciekaw czy oglądając tak ptaki od jednego hodowcy dwóch podobnych ras można wyraŹnie odróżnic te  rasy bo jak wcześniej opisał jot-ka11 komus utytuowanemu zdarzyła się taka pomyłka w ocenie rasy.
Zapisane

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #25 : Luty 20, 2009, 10:11:22 »

Dziękuję Jacky! Tą strone widziałem ponieważ przeszukałe juzchyba z połowę światowego internetu (Chichot) aby znaleŹć jakies inne strony.Znalazłem wszystko od garbusów Włoskich po Yorkshire ale wiecej stron o garbusach japonskich narazie mi sieni udało odszukać.

Istnieje takie Światowe Stowarzyszenie Hodowców Garbusów Japońskich (Hoso Canary Breeders Alliance). Możesz tam napisać. Podaję Ci aders email: sue.fox903@btinternet.com. Z tego co wiem, to można uzyskać tam sporo materiałów o garbusach. Stowarzyszenie ma też swoją stronę internetową: http://www.hosocanary.info, ale nie jest ona zbyt imponująca.
Zapisane

Granos
Gość
« Odpowiedz #26 : Luty 20, 2009, 10:30:13 »

Dziękuje za informacje !
Zapisane

Andrzej
Uczeń3
Nowy użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 113


« Odpowiedz #27 : Luty 20, 2009, 12:45:18 »

Nie ma mozliwości pomyłki co do ras jeżeli je się zna. Oczywiście ważna jest jakość ptaków. Kuipujcie więc ptaki, które pochodzą z dobrych hodowli. Zen wygrywał w minionych latach na Reggio Emilia zarówno w garbusach japońskich jak i w miniaturach. Ja o tym wiem ponieważ na gie.łdzie w Reggio miał i garbusy i miniaturę. Jest to świetny hodowca. jeżeli zaś chodzi o miniatury to nigdzie nie widziałem lepszych niz u pana Taglianiego (hoduje tylko miniatury i jest naprawdę mistrzem).
Wiem o jakiego ptaka chodzi. Kupił go Adam Świerczek na Reggio
Zapisane

Granos
Gość
« Odpowiedz #28 : Luty 20, 2009, 12:56:04 »

Muszę odwiedzic stoisko Claudio Zena gdy wybiorę się w tym roku na Reggio.
Zapisane

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #29 : Lipiec 02, 2009, 03:16:00 »

Mam jednak pokoik w ,którym planuje wstawić jakis mały regalik. Wiem ,że chciałbym aby to był gloster i lizard złoty -srebrny i czerwony już aż tak do mnie nie przemawiają .Zobaczymy -może pomyślimy coś podczas wyjazdu do Reggio Emilia lub na Mp 2009 Mrugnięcie.

A co zamierzasz kupować na Reggio, jeśli się tam wybierasz? Glostery? Jakie? Zielone czy kolorowe? A może lizardy?
Zapisane

Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!