Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 08:29:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Róznorodność pokarmu dla piskląt.  (Przeczytany 9541 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Granos
Gość
« : Kwiecień 15, 2009, 03:28:39 »

Witam! Od którego dnia podajecie młodym jakieś urozmaicenia typu:mak ,kiełkowane nasiona czy marchewka?Oczywiście chodzi mi tutaj o pokarm ,którym rodzice karmia swoje młode.
Zapisane

DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 15, 2009, 04:25:47 »

granos, ja maku niepodaje bo mask działa na kanarki jak narkotych i są takie "przymulone", podawałem mak samiczką z mieszanką jajeczną jak szykowałem do lęgów, potem się dziwiłem  że są tak jak by śnięte:)))) dawaj tylko kiełki rzepiku, marchewke itp. jeszcze jabłko, i dawaj to od 3 - ego -4 -ego dnia życia młodych.Teraz już rozumiesz?
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
Granos
Gość
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 15, 2009, 05:55:07 »

Dzięki! Chciałem się tylko upewnic bo czytałem ,ze daje się takie cos od 3 dnia życia ale wolałem sie upewnić.Co do maku to powiem nie jestem przekonany:moje ptaki oprócz okresu wysiadywania maja dostepny caly czas mak i jakos nie zauważyłem by były jakieś "zamulone" Co?.Nie wiem co o maku myśleć:czytałem na stronie internetowej Pana Marka ,ze mak jest dobry,Pan Andrzej Jenczura podawał na forum ,ze w jego pokarmie jajecznym mak jest bardzo wazny,hodowca od którego mam wszytkie rasowce mówił to samo.Może podajesz za duże "stęzenie" tego pokarmu w pokarmie jajecznym?Nie wiem co o tym myslec : ja podawałem podczas przygotowań do lęgów mak zarówno w pokarmie jajecznym jak i osobno w deserówce i powiem ,ze mimo to iz ptaki jadły go bardzo dużo (wręcz znikał pierwszy ) to zachowywały sie normalnie.
Zapisane

Mark
Administrator
Użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 709



WWW
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 15, 2009, 07:44:52 »

Po wylegnięciu się piskląt  od pierwszego dnia  ich życia moje kanarki nie zależnie od ich rasy dostają pokarm jajeczny zrobiony na bazie sztucznego jajka,skiełkowany rzepak i mak.Mak jest zarówno w pokarmie jajecznym jak i w osobnym naczyniu w każdej mojej klatce lęgowej.Taki zestaw nasion moje ptaki otrzymują aż do chwili gdy zaczną samodzielnie jeść.Oczywiście mak jest bardzo ważny w diecie młodych kanarków ponieważ działa leczniczo na cały układ pokarmowy ,zapobiegając wszelkim zapaleniom mogącym wystąpić w przewodzie pokarmowym.Mak to nie jest żaden dodatek tylko podstawa wychowu pisklaków.
Zapisane


DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 15, 2009, 08:11:16 »

I znów sie dowiedziałem bardzo ważnej rzeczy na temat maku, od jutra wraca do jadłospisu.i będzie dostępnny ciągle.
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
Sławek
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 142



« Odpowiedz #5 : Kwiecień 15, 2009, 08:44:35 »

Witam ja mam takie pytanie czy można napisać skład tego pokarmu co podaje Pan Marek ?
Pozdrawiam Sławek
Zapisane

Mark
Administrator
Użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 709



WWW
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 15, 2009, 09:46:52 »

 Skład mojego pokarmu jajecznego.

- 8 łyżek stołowych pokarmu jajecznego BIOWIT
- 4 łyżki stołowe RUSKU
- 1 łyżka stołowa maku
- 1 szt. jajko kurze
Zapisane


jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #7 : Kwiecień 15, 2009, 10:24:16 »

Moje pisklęta również od pierwszego dnia dostają mak.W odróżnieniu od Marka podstawę mojej mieszanki jajecznej stanowią świeże,gotowane jajka z tartym,upieczonym przeze mnie biszkoptem.Jako dodatki stosuję:mielone skorupy z jaj,mak,siekaną pokrzywę,biowit i dla kanarków czerwonych kantaksantynę(uważam,że niektórzy hodowcy robią zbyt dużo szumu wokół szkodliwości tej "chemii").Kiełki podaję dopiero od 3.-4.dnia ponieważ,niektóre samice mając do wyboru kiełki i jajko chętniej karmią kiełkami.Na takiej diecie kanarczęta rosną jak na drożdżach.
Zapisane

Lukas
Redaktor
Użytkownik
*
Offline Offline

Lasocice/Nysa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 746


Z066


« Odpowiedz #8 : Kwiecień 16, 2009, 03:29:16 »

kantaksantynę(uważam,że niektórzy hodowcy robią zbyt dużo szumu wokół szkodliwości tej "chemii

Szum to robią amatorzy i Ci hodowcy którzy nie posiadają kanarków wymagających jej podawania, bo jestem prawie pewny że jeśli hodowali by kanarki czerwone to napewno by ją podawali bo jak wiadomo bez niej kanarek nie będzie czerwony co wyklucza go z wystawy, a tak jak nie muszą dawać to udają miłosierne matki co niby niechcą truć kanarków, a ja tam nie widze skutków ubocznych podawania kantaksantyny, jak już ktoś jest taki dobry to niech nie przeprowadza wcale lęgów, gdyż eksloatacja podczas lęgów o wiele bardziej skraca kanarkowi życie niż podawanie w 1 roku kantaksantyny.
Zapisane

Granos
Gość
« Odpowiedz #9 : Kwiecień 16, 2009, 03:55:26 »

Wow ile odpowiedzi! Dziekuję wszystkim! właściwie czemu producenci podaja ,ze np.biowit nie należy podawać do 3 dnia a CeDe do 24h?Czy cos zawiera taki poakrm szkodliwego? Już któraś osoba  mówi iz podaje te pokarmy od urodzenia i ja takze nie zauważyłem róznicy.

Mam pytanie jeszcze jedno ponieważ zaciekawiła mnie wypowiedŹ o kantaksatynie:czy to jest cos w rodzaju barwinka?
Pytam się czy to barwnik bo zastanowiły mnie słowa luki o podawaniu tego specyfiku w pierwszym roku życia ...

Cytuj
Szum to robią amatorzy i Ci hodowcy którzy nie posiadają kanarków wymagających jej podawania, bo jestem prawie pewny że jeśli hodowali by kanarki czerwone to napewno by ją podawali bo jak wiadomo bez niej kanarek nie będzie czerwony co wyklucza go z wystawy, a tak jak nie muszą dawać to udają miłosierne matki co niby niechcą truć kanarków, a ja tam nie widze skutków ubocznych podawania kantaksantyny, jak już ktoś jest taki dobry to niech nie przeprowadza wcale lęgów, gdyż eksloatacja podczas lęgów o wiele bardziej skraca kanarkowi życie niż podawanie w 1 roku kantaksantyny.

Masz rację -sam powsztrzymywałem sie od myśli o czerwonej mozaice poniewaz miałem wątpliwości odnosnie farbowania.Zgodzę się z toba w sprawie ,ze jeśli by mieli takie  kanarki  to by je farbowali .Ja osobiście jakimś wielkiem zwolennikiem farbowania nie jestem ... Czy to prawda ,ze barwniki szkodzą wątrobie? Znam hodowcę ,który ma kanarki czerwone ale nie wystawia ich ponieważ nie są dobrze wybarwione .
Zapisane

dariuseki
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Olsztyn, War-Maz
Wiadomości: 207


http://www.warminskie-kanarki.gq/


WWW
« Odpowiedz #10 : Luty 25, 2017, 07:22:32 »

Co do maku to powiem nie jestem przekonany:moje ptaki oprócz okresu wysiadywania maja dostepny caly czas mak i jakos nie zauważyłem by były jakieś "zamulone" Co?.

Dlaczego ptakom nie można podawać maku w okresie wysiadywania? Wydaje się idealny bo m. in. ma mnóstwo wapnia i dużo witaminy A D i E. Jest w stanie zamulić samicę (o ile rzeczywiście jest w stanie bo to nie mak lekarski) więc spokojnie będzie wysiadywać.
Zapisane


Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!