Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 19, 2024, 09:06:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Barwienie kanarków żółtych  (Przeczytany 19975 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Aureliarita
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Poznań
Wiadomości: 15


« : Lipiec 15, 2009, 03:33:11 »

Witam. W jednym z wątków wyczytałam, że naturalną metodą ożywiania koloru u kanarków pomarańczowych (lub prawie czerwonych) jest podawanie im do jedzenia papryki. A czy w przypadku kanarków żółtych też istnieje jakaś naturalna metoda? Bo skoro w handlu można nabyć również farbę żółtą, wnioskuję, że żółte kanarki też trzeba dobarwiać?
Zapisane

aleksanderalien
Gość
« Odpowiedz #1 : Lipiec 15, 2009, 04:54:54 »

ten temat byl juz poruszany
http://kanarki.eu/index.php?topic=351.0
Zapisane

Aureliarita
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Poznań
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #2 : Lipiec 15, 2009, 04:57:27 »

Przeczytałam ten temat wczoraj bardzo dokładnie, dotyczy on głównie barwienia kanarków czerwonych. Nie zostało w nim wspomniane, jak naturalnie barwić kanarki żółte.
Zapisane

aleksanderalien
Gość
« Odpowiedz #3 : Lipiec 15, 2009, 05:26:52 »

duzo zieleniny z tego co pamietam
Zapisane

Balcar
Uczeń3
Nowy użytkownik
***
Offline Offline

Orzesze-Królówka
Wiadomości: 219



« Odpowiedz #4 : Lipiec 15, 2009, 08:54:10 »

Są 2 podstawowe zielska:
MLECZ! (mniszek lekarski);
szpinak
Zapisane


Aureliarita
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Poznań
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #5 : Lipiec 15, 2009, 09:22:11 »

Dziękuję. Mam jeszcze jedno pytanie: gdybym miała kanarka żółtego, który jednak ma możliwość odkładania w piórach barwy czerwonej, to podawając tylko zieleniny, spowodowałabym ożywienie wyłącznie barwy żółtej i kanarek nie zaczerwieniłby się, tak?
Zapisane

Lukas
Redaktor
Użytkownik
*
Offline Offline

Lasocice/Nysa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 746


Z066


« Odpowiedz #6 : Lipiec 15, 2009, 09:41:29 »

Aby kanarek był czerwony to trzeba mu podawać barwnik , niema kanarków czerwonych bez barwnika(kantakstantyny)!!! żadna zielenina nawet w "ogromnych dawkach" nie spowoduje że kanarek zrobi się czerwony, nawet w małym stopniu.
Zapisane

aleksanderalien
Gość
« Odpowiedz #7 : Lipiec 15, 2009, 09:52:31 »

chodzilo mi o kanarki zolte
Zapisane

Aureliarita
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Poznań
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #8 : Lipiec 16, 2009, 12:39:57 »

I o to mi chodziło, dziękuję.
Zapisane

malypro
Uczeń4
Nowy użytkownik
****
Offline Offline

woj. śląskie
Tytuły: Hodowca Roku 2017
Wiadomości: 452


lizard, czerwona i żółta mozaika


WWW
« Odpowiedz #9 : Lipiec 17, 2009, 10:13:24 »

Dziękuję. Mam jeszcze jedno pytanie: gdybym miała kanarka żółtego, który jednak ma możliwość odkładania w piórach barwy czerwonej, to podawając tylko zieleniny, spowodowałabym ożywienie wyłącznie barwy żółtej i kanarek nie zaczerwieniłby się, tak?

Tak jak już wcześniej Luka napisał bez barwnika nie zrobisz z żółtego kanarka czerwonego. Także podając mu zieleninę napewno nie stanie się czerwony.
Mam jeszcze w swojej hodowli żółtego kanarka, do którego mam ogromny sentyment by się go pozbyć. Na okres pierzenia przebywał on razem z kanarkami, którym podawałem barwnik. Efekty zabarwienia są widoczne na zdjęciu.


Na zdjęciu 1 widoczny jest kanarek przed pierzeniem, natomiast na zdjeciu 2 jest ten sam kanarek w trakcie pierzenia. Na skrzydełkach i w okolicach kuperka widać już bladą barwę czerwoną.
Zapisane


Lukas
Redaktor
Użytkownik
*
Offline Offline

Lasocice/Nysa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 746


Z066


« Odpowiedz #10 : Lipiec 17, 2009, 08:38:44 »


Tak jak już wcześniej Luka napisał bez barwnika nie zrobisz z żółtego kanarka czerwonego.

Z kanarka żółtego wcale nie zrobisz czerwonego nawet przy użyciu barwnika.
Zapisane

malypro
Uczeń4
Nowy użytkownik
****
Offline Offline

woj. śląskie
Tytuły: Hodowca Roku 2017
Wiadomości: 452


lizard, czerwona i żółta mozaika


WWW
« Odpowiedz #11 : Lipiec 17, 2009, 11:06:52 »


Tak jak już wcześniej Luka napisał bez barwnika nie zrobisz z żółtego kanarka czerwonego.

Z kanarka żółtego wcale nie zrobisz czerwonego nawet przy użyciu barwnika.

Ehh Luka, ale Ty jesteś skrupulatny Uśmiech

To, że zółty nigdy nie będzie czerwony to rzecz oczywista i wałkowana na forum dość obszernie.Tylko nasz były premier uważa, że "białe jest czarne, a czarne jest białe", ale to tak na marginesie Chichot żółty, któremu podaje się barwnik czerwony stanie się po części czerwony (przebarwi się) to jest pewne w 100 % bo sam tego doświadczyłem niejednokrotnie na tym własnie samczyku , który jest na foto. Po całkowitym wypierzeniu on będzie miał dużo bardziej widoczne piórka koloru czerwonego ( nie wszystkie, ale będzie tego więcej). Wiadomo, kolor czerwony czerwonemu nie jest równy, jest masa odcieni. W każdym bądŹ razie nazwe ten kolor "czerwonawy".

Zapisane


Aureliarita
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Poznań
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #12 : Lipiec 19, 2009, 08:35:02 »

Mi się wydaje, że to jest kolor czerwony, ale przez to, że nałożony jest na żółte pióra wydaje się pomarańczowy.
Zapisane

Czarodziej
Gość
« Odpowiedz #13 : Listopad 23, 2009, 10:11:14 »

malypro zacznijmy od tego że twój kanarek ma pochodzenie oranżowe i żółte czyli możliwe że któreś pokolenie wcześniejsze przekazało mu cechy genetyczne części oranży i żółtych ptaków i nie jest powiedziane że to musi być para rodzicielska, odbicie genetyczne zachodzi do 8 pokolenia i dlatego przyjął barwnik i pióra mu z żółtych zmieniły się na nieintensywnie oranżowe, typowe żółte kanarki mają inną budowę i śpiew wodnotokowy, typowej odmiany żółtej flandryjskiej nie przekolorujesz do czwartego pierzenia.  Mrugnięcie
Zapisane

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #14 : Listopad 24, 2009, 12:15:20 »

Nie rozumiem co ma za związek żółty kolor z wodnotokowym śpiewem?Moje żółte kanarki(bordery min.,garbusy jap.,miniatury hiszp.)nie śpiewają jak wodnotokowe, czy to znaczy, że nie są zółte?
Zapisane

Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!