Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 11:46:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jajka  (Przeczytany 9416 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« : Marzec 31, 2008, 02:08:43 »

Jajka są prawdziwą skarbnicą składników odżywczych. Zawierają duże ilości witamin, składników mineralnych, ale przede wszystkim stanowią bogate Źródło wartościowego i łatwo przyswajalnego białka. Ciekawostką jest, że znacznie więcej białka znajduje się w żółtku niż w białku jajka. Jajko zawiera witaminy: A (korzystnie działa na wzrok), B (reguluje przemianę materii i wspomaga pracę układu nerwowego, chroniąc przed stresem i zapobiegając depresji), D (niezbędna w tworzeniu tkanki kostnej) i E (opóŹnia procesy starzenia się, zmniejsza ryzyko zmian nowotworowych i zapobiega chorobom serca). W jajkach znajdują się duże ilości magnezu, potasu, fosforu, siarki i żelaza. Jeśli chodzi o żelazo, to w żółtku jajka jest go kilka razy więcej niż w szpinaku. Jajka zawierają również luteinę, która działa korzystnie na wzrok. W jajku znajduje się znaczna ilość choliny, która jest substancja powodującą przypływ sił witalnych. Jajka nie są tak bardzo kaloryczne, jak się powszechnie sądzi. Jedno kurze jako zawiera ok. 80 kcal, czyli znacznie mniej niż banan. Białko jajka w ogóle nie ma tłuszczu, a żółtko zawiera bardzo cenne tłuszcze bogate w kwasy nienasycone. Jedynym mankamentem jajka jest występujący w nim cholesterol, który dla ptaków ma identyczne konsekwencje, co dla ludzi.

Wydaje się, że hodowcy ptaków ciągle nie doceniają roli pokarmu jajecznego w żywieniu kanarków. Niektórzy podają go kanarkom jedynie w okresie lęgów i pierzenia. To stanowczo za mało. Metabolizm kanarków jest tak szybki, a same ptaki tak żywiołowe, że pokarm jajeczny jest wręcz idealnym dla nich pokarmem. Praktycznie, jeśli ptaki przebywają w dużych klatkach, pokarm jajeczny można podawać kanarkom w rozsądnej dawce przez cały rok w różnej postaci (mieszanka jajeczna, biszkopt, ciasto jajeczne, babka ptasia, pokarm nabiałowy).

Zapisane

Ann
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 32


« Odpowiedz #1 : Lipiec 11, 2010, 06:59:45 »

a czy mozna podawac samo jajko,np.pol ugotowanego jajka rozkruszyc widelcem i tak podac w miseczce? czy konieczne jest dodawanie jeszcze innych skladników/
Zapisane

rafcio181
Gość
« Odpowiedz #2 : Lipiec 12, 2010, 08:25:38 »

Jajko musi być ugotowane na twardo- konstytęcja musi być sypka. Możesz podać samo jajko ale nie lepiej podać z jakimś dodatkiem?Uśmiech
Zapisane

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #3 : Lipiec 12, 2010, 11:20:27 »

Samo jajko można przekroic na połowy razem ze skorupkami i taką połowę dac ptakowi do klatki.
Zapisane

Joasia
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Utrecht
Wiadomości: 31


Kocham kanarki...


« Odpowiedz #4 : Styczeń 02, 2011, 03:43:23 »

Móglby mi ktos odpowiedziec jak czesto podawac jajko na twardo??? Czytalam,ze 1-2 razy w tyg. Czy to prawda??? Nie za czesto???
Zapisane

Damian908
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Olkusz - Niesułowice
Wiadomości: 481



WWW
« Odpowiedz #5 : Styczeń 02, 2011, 10:38:04 »

Joasia ale w jakim okresie? W okresie lęgów?
Zapisane


Sygnum - D027
marlo-m1
Kanarki to mój konik.
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

dolnośląskie
Wiadomości: 186



WWW
« Odpowiedz #6 : Styczeń 03, 2011, 09:42:51 »

Mam kilka pytanko odnośnie sztucznych karm jajecznych, a mianowicie co sądzicie o tym, jaka jest różnica w gotowanym jajku niż tych gotowych (sztucznych)?, czy jeśli młode karmione naturalnym jajkiem z (fermy) a te na gotowych karmach jajecznych jest znacznie widoczna różnica?  czy ktoś z was stosował takie porównanie?
Pozdrawiam
Zapisane

Joasia
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Utrecht
Wiadomości: 31


Kocham kanarki...


« Odpowiedz #7 : Styczeń 03, 2011, 01:43:21 »

Joasia ale w jakim okresie? W okresie lęgów?
Wlasnie sek w tym,ze ja moich kanarków nie rozmnazam i nie mam pojecia,jak stosowac i czy w ogóle stosowac mieszanke jajeczna Co? Troche poczytalam o tym ale wlasnie wszedzie wspominane jest o legach a co,gdy takowych nie ma???
Zapisane

Marcin
Uczeń3
Nowy użytkownik
***
Offline Offline

Cyprzanów
Tytuły: Hodowca Roku 2010
Wiadomości: 351


Kanarki: żółte, białe recesywne


WWW
« Odpowiedz #8 : Styczeń 03, 2011, 02:21:50 »


Cytuj
Wlasnie sek w tym,ze ja moich kanarków nie rozmnazam i nie mam pojecia,jak stosowac i czy w ogóle stosowac mieszanke jajeczna Co? Troche poczytalam o tym ale wlasnie wszedzie wspominane jest o legach a co,gdy takowych nie ma???


Pokarm jajeczny obojętnie czy sztuczny czy robiony z normalnego jajka powinno się podawać podczas lęgów i przy pierzeniu.
Zapisane




CIH F-047
Joasia
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Utrecht
Wiadomości: 31


Kocham kanarki...


« Odpowiedz #9 : Styczeń 03, 2011, 03:59:43 »

Pokarm jajeczny obojętnie czy sztuczny czy robiony z normalnego jajka powinno się podawać podczas lęgów i przy pierzeniu.
Dzieki bardzo za odp. Czyli jednak niepotrzebnie podalam wczoraj jajko moim pupilom ale sobie tak myslalam,ze ostatnio mialy podczas pierzenia,wiec nalezy sie im raz na jakis czas Z politowaniem  Teraz w koncu wiem,ze mam im podawac tylko podczas pierzenia  Uśmiech
PS widze,ze jestes z Cyprzanowa Duży uśmiech Mam tam rodzine i kocham to miejsce Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2011, 04:51:18 wysłane przez Jacky » Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!