Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 12:51:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Piasek dla kanarków  (Przeczytany 10761 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
PaleNisko
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Szczawno Zdrój k. Wałbrzycha
Wiadomości: 96



« : Lipiec 01, 2010, 12:15:56 »

Szukam jakiegoś piasku dla kanarków. Mam dwie duże klatki, a w nich łącznie 6dorosłych+3młode, dlatego podłoże będzie wymagało częstej wymiany dużej ilości piasku.
Zależy mi na rozwiązaniu które jednocześnie będzie odpowiednim cenowo, ale również spełni swoją funkcję.

Póki co, moimi najlepszymi opcjami są:
-piasek versele-laga w cenie 36zł/20kg
-lub piasek kopany z piaskowni. Czysty, bez dodatków chemicznych, tani jak woda.

Chciałem zapytać czy znacie jakieś tańsze firmy piasku dla kanarków, tak żeby za kilogram wychodziło coś w okolicach złotówki... Bo ten piasek versele laga na dłuższą metę jest dla mnie odrobinę za drogi, a innych dużych opakowań z piaskiem dla kanarków nie spotkałem.
Zapisane

rafcio181
Gość
« Odpowiedz #1 : Lipiec 01, 2010, 08:27:21 »

PaleNisko a nie lepiej pobrać piasek z żwirowni lub jakiejś piaskownicy. Taki piasek będzie za darmo i koszta za piasek możesz przeznaczyć na jakieś inne dodatki. Taki piasek należy końiecznie wypalić w piekarniki, aby pozbyć się niepotrzebnych zarazków i bakterii. Taki piasek można wzbogacić gritem i zmielonymi skorupkami jaj które należy wymieszać lub dodatki podać w osobnych pojemniczkach.
Zapisane

Mateusz_M
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Warszawa
Wiadomości: 128


« Odpowiedz #2 : Lipiec 10, 2010, 01:32:58 »

Ja nabieram żółtego leśnego piasku , z dala od miasta , z czystego lasu i mieszam go z kupnym piaskiem z witaminami z zoologicznego . Rozwiązanie praktyczne a na jedno wychodzi .
Zapisane

PaleNisko
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Szczawno Zdrój k. Wałbrzycha
Wiadomości: 96



« Odpowiedz #3 : Lipiec 10, 2010, 05:46:49 »

Ja nabieram żółtego leśnego piasku , z dala od miasta , z czystego lasu i mieszam go z kupnym piaskiem z witaminami z zoologicznego . Rozwiązanie praktyczne a na jedno wychodzi .
Ja niestety nie mieszkam na LubelszczyŹnie/pomorzu; p Ale opcja rzeczywiście super. Swoją drogą... Zawsze mnie to zastanawiało skąd piasek biorą te wszystkie firmy, bo wyglada jak znad morza... Ale przeciez nad morzem jest słony i niezdrowy dla ptakow...
Zapisane

Mateusz_M
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Warszawa
Wiadomości: 128


« Odpowiedz #4 : Lipiec 10, 2010, 10:05:49 »

Ja mieszkam w Poniatowej , miasto blisko Nałęczowa - uzdrowisko . Dużo to czystych , zadbanych lasów , świeże powietrze Mrugnięcie
Zapisane

SerRoberto
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 53



WWW
« Odpowiedz #5 : Wrzesień 09, 2015, 12:13:07 »

Ja używam piasku kwarcowego firmy Kreisel (dostępny w Obi) - 6,99zł za 25kg.
Do chwili obecnej nic lepszego nie znalazłem a trochę już tego przerobiłem.
Zapisane


KANARKOWA PASJA
Hobbystyczna hodowla kanarków kształtnych i drobnej egzotyki.

https://m.facebook.com/kanarkowapasja
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #6 : Wrzesień 09, 2015, 08:43:51 »

Kiedyś też wykorzystywałem ten piasek, ale dla mnie jest on za drobny. Przez to wszędzie go było pełno i ciężko go było posprzątać. Dlatego zaniechałem go i zacząłem korzystać ze zwykłego piasku, który brałem z hałdy ze składu budowlanego - sprawdzał się. A w tym roku zacząłem używać zrębek. Jeszcze nie mam o nich wyrobionej trwałej opinii.
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #7 : Wrzesień 09, 2015, 09:12:52 »

Ja daję,co w łapy wpadnie.Ze sklepu,z budowy,stary tynk...
A co to zrębki?
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #8 : Wrzesień 09, 2015, 10:23:38 »

http://www.springer-online.pl/cms/files/SpringWood_zrebki_wedzarnicz_Springer_6[1].jpg

http://kanarki.eu/index.php?topic=3233.15 - strona 2
http://kanarki.eu/index.php?topic=1989.0
Zapisane


SerRoberto
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 53



WWW
« Odpowiedz #9 : Wrzesień 10, 2015, 08:51:51 »

Kiedyś też wykorzystywałem ten piasek, ale dla mnie jest on za drobny. Przez to wszędzie go było pełno i ciężko go było posprzątać. Dlatego zaniechałem go i zacząłem korzystać ze zwykłego piasku, który brałem z hałdy ze składu budowlanego - sprawdzał się. A w tym roku zacząłem używać zrębek. Jeszcze nie mam o nich wyrobionej trwałej opinii.

Też korzystałem z zrębków (buk, olcha) zapewne było czyściej ale jednak moja ptaszyna przyzwyczaiła się do piasku...
Zapisane


KANARKOWA PASJA
Hobbystyczna hodowla kanarków kształtnych i drobnej egzotyki.

https://m.facebook.com/kanarkowapasja
alex24
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 62


« Odpowiedz #10 : Wrzesień 10, 2015, 08:40:36 »

Ja tak jak Yotan, używam piasku ostrego ze składu i jestem zadowolony.
Zapisane


drapizenica
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 50


« Odpowiedz #11 : Wrzesień 13, 2015, 08:38:41 »

Co do piasku ekonomicznego faktycznie tanim rozwiązaniem jest piasek z OBI do piaskownic. Moim zdaniem najczystszy piasek z marketówek, stosowałam go nawet bez większej obróbki w akwarium (na wielu forach akwarystycznych bardzo zachwalany ze względu na bezpieczeństwo) ma nawet jakieś atesty PZH. Piasku z budowy/składu budowlanego bym się obawiała bo nigdy nie wiadomo czy nie zacementujemy kanarkom przewodu pokarmowego. Problem tylko w typowych klatkach z rozsypywaniem bo faktycznie jest bardzo drobny. Tak jak przedmówcy radzę spróbować zrębków tylko nie tych najdrobniejszych ale takich około 8-10 mm. Niby droższe ale starczają na długo. Miejsca szczególnie "obkupkowywane" przez ptaki można bez problemu częściej zbierać. Jak dla mnie na razie najlepsze podłożę.
Zapisane

alex24
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 62


« Odpowiedz #12 : Wrzesień 13, 2015, 09:47:26 »

Nikt tutaj nie pisał o piasku z budowy, a jedynie kupionym luzem zamiast w workach. Piasek ostry jest wypłukiwany na żwirowniach i jest tak samo czysty jak ten w workach, a dla dezynfekcji się go praży w piekarniku i tyle, więc nie rozumiem skąd te bajki o cementowaniu. Stosuję takie podłoże od 3 lat i jakoś żaden ptak mi się nie zacementował.
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #13 : Wrzesień 13, 2015, 09:51:51 »

Czy trociny nie są tańsze od zrębków?Jaka jest różnica?U kolegi RNA07TE też wypatrzyłem trociny pod rusztami.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
drapizenica
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 50


« Odpowiedz #14 : Wrzesień 13, 2015, 10:05:03 »

(...) zacząłem korzystać ze zwykłego piasku, który brałem z hałdy ze składu budowlanego - sprawdzał się. 

Nie wiem jak u Ciebie alex24 ale u mnie w mieście jest taki skład budowlany gdzie trzymają wszystko co popadnie, to się wapno wysypie to jakiś worek cementu rozerwie więc ja bym nie ryzykowała. Natomiast jeśli ktoś ma w okolicy żwirownię/piaskownie taką typową nie pomieszaną z budowlanką wszelaką to czemu nie-dobre i tanie rozwiązanie.

Co do trocin to owszem może i tańsze od zrębków i pewnie pod rusztem się sprawdzają ale skaczące ptaki bezpośrednio po trocinach trochę pyłu by wzbijały. Śmieci więc pewnie co niemiara i do tego nie wiem jak na to płuca ptaków. Mówię nie wiem bo nigdy nie stosowałam tylko sobie gdybam.
Zapisane

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!