Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Grudzień 08, 2019, 12:54:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wyjazd na weekend a kanarki??  (Przeczytany 3133 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
neon
Gość
« : Kwiecień 25, 2008, 08:43:42 »

Mam pytanie zbliża się majowy długi weekend i chciałbym wyjechać na te 3-4 dni czy mogę pozostawić ptaszki bez opieki jak je zabezpieczyć w pokarm i jajówke (mam suche jajko cede),czy lepiej dać sobie spokój,bo klucie u jednej z samic wypada ok1maja a u drugiej 3-4maja jest jeszcze możliwość ,aby zaglądała sąsiadka no ale może narobić więcej złego niż dobrego.Jak uwazacie można pozostawić ptaki na taki okres tzn wyjechałbym 1maja a wrócił 4??Bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedż ,bo nie wiem co robić???

marta
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

« Odpowiedz #1 : Kwiecień 25, 2008, 04:38:50 »

Nie wiem jak ty ale ja bym w tym czasie nie zostawiala ptakow samych tymbardziej ze twoj wyjazd akurat laczy sie z kluciem pisklat.Przynajmiej mnie sie tak wydaje ze w pierwszych dniach od wyklucia twoja opieka jest poprostu niezbedna,a co do gotowych mieszanek jajecznych to ja jakos nie mam zaufania najlepiej jak przygotujesz taki pokarm sam i pomysl jeszcze o tym ze woda musi byc codziennie swieza a nie daj boze zeby jej zabraklo(moja samiczka akurat dokarmia 11 dniowe piskleta i wypija bardzo duze ilosci wody praktycznie 2 razy dziennie musze uzupelniac pojemniczek z woda bo jest poprostu pusty).
Nie bedzie to twoj pierwszy i ostatni weekend wiec mozesz sie poswiecic dla kanarkow!

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**

« Odpowiedz #2 : Czerwiec 24, 2012, 01:09:06 »

Nie wiem jak ty ale ja bym w tym czasie nie zostawiala ptakow samych tymbardziej ze twoj wyjazd akurat laczy sie z kluciem pisklat.Przynajmiej mnie sie tak wydaje ze w pierwszych dniach od wyklucia twoja opieka jest poprostu niezbedna,a co do gotowych mieszanek jajecznych to ja jakos nie mam zaufania najlepiej jak przygotujesz taki pokarm sam i pomysl jeszcze o tym ze woda musi byc codziennie swieza a nie daj boze zeby jej zabraklo(moja samiczka akurat dokarmia 11 dniowe piskleta i wypija bardzo duze ilosci wody praktycznie 2 razy dziennie musze uzupelniac pojemniczek z woda bo jest poprostu pusty).
Nie bedzie to twoj pierwszy i ostatni weekend wiec mozesz sie poswiecic dla kanarkow!

Oczywiście bo domowe mieszanki jajeczne, sporządzane przez domorosłych chemików są lepsze niż przygotowane przez grupę naukowców Uśmiech.

W mojej hodowli w czasie lęgów ptaki mają gotową mieszankę jajeczną cały czas. To że poświęcisz swój cały wolny czas ptakom nie oznacza że lęgi będą udane Uśmiech. Jak ptakom coś odwali to uwierz mi MARTA jak będziesz podawać im karmę w złotym naczyniu nie nakarmią młodych, czasem spokój w pierwszych dniach jest ważniejszy niż mieszanie i przeszkadzanie.

Swoje ptaki na 2 dniowy wyjazd zostawiam bez problemów, dłuższy zawsze zapewniam kogoś aby przyszedł i sprawdził chociaż czy jest woda i dosypał ziarna (zawsze każe wysypać wszystko z korytek do reklamówki a wsypać nowej mieszanki, osoby które się nie znają na ptakach uznają łuski za karmę! Wolałbym uniknąć stwierdzenia => przecież miały pokarm :/ )

Pozdrawiam

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014

« Odpowiedz #3 : Czerwiec 24, 2012, 08:29:26 »

woda musi byc codziennie swieza a nie daj boze zeby jej zabraklo(moja samiczka akurat dokarmia 11 dniowe piskleta i wypija bardzo duze ilosci wody praktycznie 2 razy dziennie musze uzupelniac pojemniczek z woda bo jest poprostu pusty).

Woda nie musi być codziennie świeża. A poidło wystarczy zmienić na większe. A to poświęcenia to już chyba przesada...

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!