Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Grudzień 14, 2018, 01:19:46 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jaki to gloster i jak go wyhodować.  (Przeczytany 19999 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Damian908
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Olkusz - Niesułowice

« Odpowiedz #30 : Lipiec 27, 2010, 12:17:46 »

Ja niewiem ale piszę tą wiadomość aby sobie poczytać innych wypowiedzi , mam nadzieje że nie bedziecie mieć mi to za złe.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2010, 08:56:04 wysłane przez Jacky » Zapisane

Sygnum - D027
Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem

« Odpowiedz #31 : Lipiec 27, 2010, 12:27:18 »

Ja niewiem ale piszę tą wiadomość aby sobie poczytać innych wypowiedzi , mam nadzieje że nie bedziecie mieć mi to za złe.

Sądzę, że po przeczytaniu dołączysz do dyskusji.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2010, 08:56:21 wysłane przez Jacky » Zapisane

NORWIK 24
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

« Odpowiedz #32 : Lipiec 27, 2010, 12:51:07 »

Mark
Masz rację i potwierdzałem to. Kanarki cynamonowe (żółto-brunatne) występują jako intensywne i nieintensywne (pisałem już o tym).
Moim zdaniem kanarek płowy nie będzie nigdy intensywny. Możliwe, że wiedza moja jest zbyt mała.
Więc proszę o zabranie głosu:
Reticulata - mam pytanie. Czy Twoim zdaniem kanarek płowy może być intensywny?
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2010, 08:56:49 wysłane przez Jacky » Zapisane

Damian908
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Olkusz - Niesułowice

« Odpowiedz #33 : Lipiec 27, 2010, 12:53:31 »

Oj no właśnie nie sądziłem nawet że z zagadki może powstać tak ciekawy temat. Jestem może i amatorem bo rok 2011 to bedzie mój 2 sezon lęgowy ale bardzo mnie interesuje rasa Gloster więc z wielkim zaciekawieniem czytam wasze wypowiedzi. żałuję tylko że nie znam się jeszcze na tyle żeby się tu o czymś wypowiadać . Dodam jeszcze że planuje nabyć takie ptaki lub szafiry i jeśli by ktoś mógł mi coś zaoferować lub doradzić co kupić byłbym bardzo wdzięczny ( gg : 7658823 , e-mail : Damian908@wp.pl )
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2010, 08:57:03 wysłane przez Jacky » Zapisane

Sygnum - D027
Mark
Administrator
Użytkownik
*

Częstochowa

« Odpowiedz #34 : Lipiec 27, 2010, 02:14:29 »

Zrobiłem to zdjęcie aby pokazać różnice w umaszczeniu glostera żółto-brunatnego (cynamon) i glostera biało-brunatnego (fawn lub po polsku płowy)
Z lewej strony cynamon, z prawej fawn.

Mark
Administrator
Użytkownik
*

Częstochowa

« Odpowiedz #35 : Lipiec 27, 2010, 02:17:39 »

Tutaj na zdjęciu jest dobra, młodziutka samica biało-brunatna (fawn)

Mark
Administrator
Użytkownik
*

Częstochowa

« Odpowiedz #36 : Lipiec 27, 2010, 02:21:32 »

Tutaj można jeszcze poczytać o glosterach  żółto-brunatnych (cynamon) i zasadach ich kojarzenia.

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=da&u=http://www.gloster-fancy.dk/&ei=D0dLTPGdGdSvOP6hyJYD&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=6&ved=0CCwQ7gEwBQ&prev=/search%3Fq%3Dglostery%2Bfawn%26hl%3Dpl%26lr%3D%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26channel%3Ds

Reticulata
Uczeń4
Nowy użytkownik

« Odpowiedz #37 : Lipiec 27, 2010, 02:54:21 »

Pozwolicie, że uporządkuję trochę prowadzoną dyskusję, ponieważ sam się gubię w potocznych nazwach. Większość kanarków, które zostały pokazane to niestety …szeki. To nie są „czyste” odmiany barwne. Wystarczy, że kanarek ma 1-2 długie pióra, lub plamkę lipochromowego koloru, a już zaliczamy go do szeków. Szekowatość w hodowli kanarków barwnych to poważny problem, gdyż czasami uporczywie się dziedziczy.  Ale o szkach przy innej okazji, ponieważ szkowatość jest dziedziczona niezależnie od brunatności. Warunkuje ją inny gen. To następny problem.
Wymienię teraz kanarki brunatne, a Kolegów proszę o wpisanie obok nazw potocznych. Wówczas dojdziemy do ujednolicenia nazw potocznych z „genetycznymi”. Dlaczego nazwałem je genetycznymi? Bo za każdy wymieniony czynnik odpowiada określony gen (za biały, żółty, brunatny, intensywny).
Biało brunatny intensywny –
Biało brunatny nieintensywny -
żółto brunatny intensywny -
żółto brunatny nieintensywny –
A tak na marginesie, pochwaliliście się bardzo ładnymi glosterami. Gratuluję.
Mark, rzeczywiście ta młoda samiczka jest super, na tyle, na ile mogę ją ocenić ze zdjęcia. Ona jest właściwej biało brunatnej barwy, chociaż trochę za dużo bieli na brzuszku.

NORWIK 24
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

« Odpowiedz #38 : Lipiec 27, 2010, 07:08:07 »

Zrobiłem to zdjęcie aby pokazać różnice w umaszczeniu glostera żółto-brunatnego (cynamon) i glostera biało-brunatnego (fawn lub po polsku płowy)
Z lewej strony cynamon, z prawej fawn.
Samica naprawdę dobra (samiec ma troszkę inne umaszczenie- w ocenie kanarka drogą eliminacji (pucharową, informatyk powie o sortowaniu bąbelkowym Twój gloster odpadnie)). Nasi sędziowie nie zwracają zbytnio na to uwagi. Ptak moim zdaniem ma za duży dziób, a dziób w ocenie glostera ma duże znaczenie. To jest duży problem nie tylko hodowców w Polsce, ale i na całym "glosterowym cynamonowym świecie".
Reticulata
Niewątpliwie jesteś znawcą kolorystyki kanarków. Kanarek kształtny rządzi się innymi prawami. Po za barwą najważniejszy jest kształt. Szekowatość to problem kanarka kolorowego, a jakże piękny w kształcie i kolorze jest ten kanarek na zdjęciu 1.
Nic dodać nic ująć. Dyskusja bardzo ciekawa, za którą bardzo dziękuję.
Wszystkich, co brali w niej udział serdecznie pozdrawiam.
Jeszcze jedno. Ocena kanarków kształtnych na naszych wystawach daje wiele do życzenia. Bo jak hodować dobre kanarki kształtne gdy ptak ze zdjęcia łódŹ 1 dostaje ok. 90 pkt i wygrywa, a kanarek łódŹ 2 jedyne 84. Mam nadzieję, że kiedyś się to zmieni. Czego sobie i innym życzę.
Jeszcze raz dziękuje za dyskusję.
Pozdrawiam

NORWIK 24
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

« Odpowiedz #39 : Lipiec 27, 2010, 07:13:18 »

Przepraszam.
Pomyliłem kolejność zdjęć.
Kolejność była następująca:
Zdjęcie łódŹ 2 - gloster ok. 90pkt.
Zdjęcie łódŹ 1 - gloster 84pkt.
Za pomyłkę przepraszam.

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*

Łódź

« Odpowiedz #40 : Lipiec 27, 2010, 09:01:39 »

Ponieważ z niepozornej zagadki zrobił się bardzo ciekawy wykład o genetyce, to postanowiłem przenieść go z działu zagadki w bardziej godne miejsce. Poza tym myślę, że szereg spraw poruszonych w tym wątku jest nieznanych wielu hodowcom. Każdy z uczestników tej dyskusji przyczynił się do zgłębienia tajników genetyki, która jest bardzo ciekawą dziedziną nauki.

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*

Łódź

« Odpowiedz #41 : Lipiec 27, 2010, 09:06:29 »

Wracając do dyskusji o kanarkach fawn, to udało mi się namierzyć schematy kojarzeń, dających szanse na uzyskanie takiej barwy glosterów:
http://www.ariafromabirdcage.com/CinnamonInheritance.pdf

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*

Łódź

« Odpowiedz #42 : Lipiec 28, 2010, 05:05:33 »

Wprawdzie pytanie Marka dotyczyło glosterów, ale dodam tylko, że mutację fawn osiągnięto też wśród innych ras kanarków kształtnych (m.in. u borderów, miniaturowych borderów, norwików, jorkszyrów) oraz wśród innych ptaków egzotycznych (m.in. amadyn zebrowatych, zięb).

Mark
Administrator
Użytkownik
*

Częstochowa

« Odpowiedz #43 : Lipiec 28, 2010, 07:06:00 »

Podsumowując naszą dotychczasową dyskusje możemy przyjąć za pewnik że tylko kojarząc dwa glostery  żółto-brunatne lub biało-brunatne otrzymamy młode samce o umaszczeniu cynamon lub fawn.Samice biało-brunatne lub żółto-brunatne możemy otrzymać przynajmniej na kilka sposobów.
Dzięki temu tematowi powstała grupa kilku hodowców,którzy w przyszłym roku postanowili uchować ptaki fawn,tak że myślę za rok będziemy wszyscy dużo mądrzejsi podejmując od nowa dyskusje o glosterach fawn ( płowych).
Wracając jednak do naszej bieżącej dyskusji ,Reticulata zadał pytanie jak używając nazw potocznych nazwiemy poniższe kanarki:

Biało brunatny intensywny –
Biało brunatny nieintensywny -
żółto brunatny intensywny -
żółto brunatny nieintensywny –

Potoczna nazwa w\w glosterów to cynamony i mało,który hodowca nazwał by te ptaki inaczej.

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora

« Odpowiedz #44 : Lipiec 28, 2010, 08:30:43 »

Kojarząc samice biało lub żółto brunatną z samcem szczepionym również otrzymamy częśc samców o kolorze biało lub żółto brunatnych.Jak napisał wcześniej Reticulata nie łączymy ze sobą ptaków biało brunatnych(biało czarnych) z uwagi na gen letalny, który jest sprzężony z kolorem białym dominującym.

Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!