Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 19, 2024, 05:10:33 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Amadyny wspaniałe i zima  (Przeczytany 41532 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
stennn
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Niemcy
Wiadomości: 47



« : Wrzesień 09, 2010, 01:08:35 »

Tymm - napisales w jednym swoim poscie " barwienie kanarkow " ze twoje Amadyny wspaniale zimowaly w temp. +5 st C .

Cytuje :  U mnie amadyny wspaniałe zimowały w temp 5oC i ta temp im nie zaszkodziła.

Czy ty je trzymasz na dworze ,czy w nie ogrzewanym pomieszczeniu.
Mozesz cos napisac na ten temat ,bo gdzie nie czytam to wszyscy pisza ze musza byc w cieple.
Ja chcialem je trzymac na dworze w wolierze oslonietej z 3 stron i z dostepem do domku nieogrzewanego.
Temp tam jest ok. +2 do +5 st.  przy mrozach  - 10 st.
Co o tym myslisz , a moze ktos inny cos napisze na ten temat.

Zapisane


stennn
tymm
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2012
Wiadomości: 376



« Odpowiedz #1 : Wrzesień 09, 2010, 03:25:21 »

Miałem w takiej temperaturze chyba dwa lata temu jesienią w pomieszczeniu nieogrzewanym parkę guld i gdy zawiesiłem im budkę by w niej nocowały to samica zaczęła znosić jaja więc zabrałem je do domu. Ogólnie to raczej nie polecam trzymania drobnej egzotyki w niskich temperaturach mimo, że np. amadyny obrożne czy ostrosterne są w stanie wytrzymać niewielkie mrozy (moje wytrzymały). Ptaki są w takich temperaturach mało ruchliwe, większość czasu siedzą przytulone do siebie, skulone. Nie wygląda to za fajnie i ptaki chyba też rewelacyjni się nie czują. Co innego kanarki, które bez problemu wytrzymują mroŹne zimy, nawet w takich warunkach cały czas latają, szukają jakiś smakołyków, są w ruchu, nie widać po nich by czuły się Źle. Według mnie, gdy kanarek zimą w wolierze, w ciągu dnia śpi to znaczy, że coś się z nim złego dzieje, najprawdopodobniej jest na coś chory. Nie zauważyłem, by zdrowe kanarki w ciągu dnia spały, dzień zimą jest tak krótki, że większość czasu ptaki żerują.
Wiosną wieczorami, w nocy i nad ranem też często temperatura nie jest zbyt wysoka np. +5 st i niektóre astryldy są hodowane w takich warunkach w wolierach zewnętrznych, jednakże to jest uzasadnione tym, że w ciągu dnia temp. jest wyższa i ptaki mogą się wygrzać w słońcu oraz w środowisku naturalnym, w którym te ptaki występują amplituda temperatur jest często bardzo duża.
Pozdrawiam   
Zapisane

stennn
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Niemcy
Wiadomości: 47



« Odpowiedz #2 : Wrzesień 09, 2010, 09:15:46 »

Tak tez myslalem.
Dzieki za odpowiedz.
Zapisane


stennn
tadeusz
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Nowy sącz
Wiadomości: 72



« Odpowiedz #3 : Styczeń 27, 2011, 05:44:10 »

 co nie lubią guldy to zimno i wilgoć pozdrawiam.


Zapisane

men
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 221


« Odpowiedz #4 : Styczeń 27, 2011, 06:52:25 »

Widziałem zdjęcie w necie amadyny przebywały w wolierze zewnętrznej a w około pełno śniegu.
Zapisane

stennn
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Niemcy
Wiadomości: 47



« Odpowiedz #5 : Styczeń 27, 2011, 08:05:02 »

Tez widzialem to zdjecie ,jak sie nie myle to bylo w niemczech.
Zapisane


stennn
tadeusz
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Nowy sącz
Wiadomości: 72



« Odpowiedz #6 : Styczeń 28, 2011, 04:33:57 »

witam
przez okres wiosny lata miałem około 30 młodych amadynek,swojego chowu przyszedl wrzesień i zrobiło się zimno i wilgotno po dwóch dniach napuszylo się około 15szt mlodych a po pięciu dniach nie było już dwunastu młodych, chowam już trochę lat egzotyki  coś niecoś widziałem ale co do zdięc na polu w zimę to chyba jakiś fajny fotomontarz,pozdrawiam.
Zapisane

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #7 : Luty 04, 2011, 09:07:12 »

amadyny wspaniałe nie lubią zima i wilgoci, zapewniam was że zimno wytrzymują ale połączenia zimna i wilgoci to już nie bardzo

w ubiegłym roku trzymałem swoje wspaniałe w nieogrzewanym pomieszczeniu w temp, około 15 stopni jednak bez wietrzenia wilgotność w pomieszczeniu wzrosła i od razu było to widoczne na ptakach, wydaje mi się że odpowiednio przygotowane i zdrowe ptaki (najlepiej standardy) są w stanie przeżyć nawet temperatury bliskie 0 stopni czy niżej to nie wiem, jednak musiały by być to suche warunki.

Pamiętajcie iż Gouldy to ptaki udomowione w związku z czym przystosowują się do warunków jakie im stwarzamy
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #8 : Październik 06, 2014, 11:51:19 »

Dziś rano była u mnie temperatura minusowa. Pobiegłem szybko do ogrody, bo w nieosłoniętej wolierze mam tam amadyny wspaniałe, zeberki i mniszki czarnogłowe, ptaki dorosłe i młode. Wszystkie miały się dobrze, żerowały sobie. Woda w misce była zamarznięta.
Zapisane


klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #9 : Październik 06, 2014, 12:32:26 »

No, zachwycone pewnie nie były.
Zapisane


yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #10 : Październik 06, 2014, 02:16:29 »

Nie poskarżyły się  Mrugnięcie
Zapisane


klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #11 : Październik 06, 2014, 02:17:58 »

Nie poskarżyły się  Mrugnięcie

A, to ok Chichot
Zapisane


LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #12 : Październik 09, 2014, 09:16:17 »

w Australii noce też są zimne Uśmiech i jakoś nikt o tym nie pisze. W dzień 30-35 stopni a w nocy 0 stopni.
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!