Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 11:41:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: indetyfikacja  (Przeczytany 18037 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
forpus94
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 164


WWW
« Odpowiedz #15 : Październik 21, 2014, 11:46:03 »

Takie coś powinno być również u nas. Takie samo mają Niemcy. Nie wiem czy to w FOI czy DKB ale gdzieś widziałem również wariant w drugą stronę-wpisujemy nazwisko hodowcy i wychodzi jego CIH oraz ,jesli się zgodził na udostopnienie ,dane kontaktowe. Niestety pewno u nas nierealne bo jakoś wszyscy boją się takiej bazy jak ognia a rzecz juz przydała mi się wiele razy.
Zapisane


G001      forpus-klub.cz     kanarkipapugiastryldy.org.pl
JK
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Czeczewo
Wiadomości: 164


« Odpowiedz #16 : Październik 22, 2014, 11:29:22 »

A czego tu się bać
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #17 : Październik 22, 2014, 11:40:24 »

A czego tu się bać

Myślę, że kol. ZBYSZEK O710 może wyjaśnić niebezpieczeństwa, ostatnio udostępnił wiele informacji na ten temat.
Zapisane


ZBYSZEK O710
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 166



« Odpowiedz #18 : Październik 22, 2014, 01:17:49 »

Proszę sobie nie pozwalać,nie mam zamiaru  polenizować z kim co nie rozumie powagi sprawy i dodatkowo za coś odpowiada.
Sprawa nie dotyczy tej sprawy która jest tu poruszana,nazwisko lub numer hodowcy proszę bardzo nie widzę żadnego problemu,natomiast w danych które ja poruszałem numer pesel nie!.
Jeżeli ktoś chce żeby go poszukiwano po numerze pesel,numer hodowcy ,nazwisko, to jego sprawa.
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #19 : Październik 22, 2014, 01:40:24 »

Proszę sobie nie pozwalać,

Zbyszku, na nic sobie nie pozwalam - nie wiem dlaczego myślisz, że jestem wobec Ciebie złośliwy.
Ostatnio miałeś wiele informacji na ten temat, więc chyba możesz się podzielić, potrzeba takiej bazy wynikła już dawno, ale jak na razie jest realizowana raczej "prywatnie" na kilku stronach hodowców w Polsce, ale na zasadzie kto się zapisze ten jest, a to nie o to chodzi. Chodzi o jedną, spójną bazę.

Cytuj
nazwisko lub numer hodowcy proszę bardzo nie widzę żadnego problemu
No właśnie jest problem, bo dane te są chronione. A uzyskanie zgody od hodowców nie jest fizycznie możliwe.
Zapisane


yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #20 : Październik 22, 2014, 01:59:53 »

No właśnie jest problem, bo dane te są chronione. A uzyskanie zgody od hodowców nie jest fizycznie możliwe.
Jest! I to właśnie zbliża się ku temu najlepsza pora, mianowicie koniec roku! W styczniu trzeba dać każdemu hodowcy zrzeszonemu w każdym stowarzyszeniu deklarację, w której zgadza się na udostępnianie CIH, imienia i nazwiska, choć przydałoby się jeszcze miejscowość albo chociaż nazwa stowarzyszenia. Takie rzeczy teraz podpisuje się wszędzie: dostajesz pracę - podpisujesz, dajesz dzieciaka do przedszkola/szkoły - podpisujesz, bierzesz udział w jakiejś konferencji - podpisujesz. Żeby PFO i stowarzyszenia mogły dysponować tymi danymi nawet tylko w zakresie działań własnych (np. lista członków oddziału PZHKiPE przesyłana do centrali itp.) potrzebna jest zgoda właściciela tych danych. Ostatnio nawet w wojsku kontrola zarzuciła, że kadry nie mają takich zgód i musieliśmy wszystko na szybciora podpisywać.
Jeśli hodowca nie podpisze, to będzie to równoznaczne z ograniczeniem jego praw członkowskich, bo np. nie zostanie jego nazwisko podane do listy na obrączki czy coś w tym stylu. Zresztą w tych czasach powinno to być obowiązkowe - zapisujesz się i tym samym zgadzasz się na reguły, a regułą powinna być zgoda na przetwarzanie danych osobowych i upublicznianie nazwiska i CIH. Jeśli nie, to w katalogu z mistrzostw też nazwiska nie powinny być, ani CIH!
Zapisane


klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #21 : Październik 22, 2014, 02:08:53 »

I to właśnie zbliża się ku temu najlepsza pora, mianowicie koniec roku! W styczniu trzeba dać każdemu hodowcy zrzeszonemu w każdym stowarzyszeniu deklarację

I teoretycznie wszystko jest super. W praktyce znowu nic się nie da - wielu hodowców nie podaje poprawnego adresu czy numeru telefonu, a co dopiero akcja zebrania takich deklaracji.
Zapisane


ZBYSZEK O710
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 166



« Odpowiedz #22 : Październik 22, 2014, 02:19:35 »

Yotan dlaczego kto porusza jakiś temat nie pisze całej prawdy tylko przez ogródek,napisałeś nazwisko, adres członka a zapomniałeś ,przepraszam może nie wiesz ale w deklaracjach składanych do PFO o nadanie numeru hodowcy wpisuje się jeszcze numer pesel,na który ja tak szczególnie zwracam i jakoś to nikogo nie obchodzi i jeszcze pisze oszczerstwa wobec mojej osoby,i właśnie z tym tematem powinno się coś zrobić.Jak to rozwiązać żeby każdy z nas nie miał w przyszłości problemów,i to jest najważniejsze.
Zapisane

CarIvan
Gość
« Odpowiedz #23 : Październik 22, 2014, 02:26:09 »

Yotan dlaczego kto porusza jakiś temat nie pisze całej prawdy tylko przez ogródek,napisałeś nazwisko, adres członka a zapomniałeś ,przepraszam może nie wiesz ale w deklaracjach składanych do PFO o nadanie numeru hodowcy wpisuje się jeszcze numer pesel
Podanie numeru Pesel nie jest niczym nowym a PFO czy jakiekolwiek stowarzyszenie otrzymując w deklaracji dane osobowe w tym Pesel ma ustawowo obowiązek zabezpieczyć te dane ponieważ podlegają ochronie.  Mrugnięcie
Zapisane

ZBYSZEK O710
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 166



« Odpowiedz #24 : Październik 22, 2014, 02:36:51 »

Napisałeś wspaniałe zdanie, [moderacja]
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2014, 02:41:34 wysłane przez klapuch » Zapisane

CarIvan
Gość
« Odpowiedz #25 : Październik 22, 2014, 02:43:03 »

Napisałeś wspaniałe zdanie
W tym temacie napisałem teraz drugi post. Może w innym temacie pisałem że jeśli by ktoś upublicznił, przekazał lub wykorzystał dane osobowe jakie ustawowo podlegają ochronie to należy to zgłosić w odpowiedniej instytucji.  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2014, 02:43:47 wysłane przez klapuch » Zapisane

forpus94
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 164


WWW
« Odpowiedz #26 : Październik 22, 2014, 03:13:36 »

Oczywiście w takiej bazie powinno być jedynie Imię ,nazwisko, numer telefonu, jesli ktoś sobie życzy może być adres hodowli. Podawania PESEL-u w takiej bazie jest dla mnie bez sensu.

Klapuch,czemu uważasz to za "fizycznei niemożliwe" ? Każde Stowarzyszenie daje do podpisania zgodę i wysyła listę do PFO. Ten kto się nie zgodzi nie jest w bazie (a jedynie imię nazwisko bo każdy powinein wiedzieć do kogo należy dany CIH). Prosta sprawa, nie widze powodód dlaczego to komplikować.
Zapisane


G001      forpus-klub.cz     kanarkipapugiastryldy.org.pl
CarIvan
Gość
« Odpowiedz #27 : Październik 22, 2014, 03:21:15 »

Oczywiście w takiej bazie powinno być jedynie Imię ,nazwisko, numer telefonu, jesli ktoś sobie życzy może być adres hodowli. Podawania PESEL-u w takiej bazie jest dla mnie bez sensu.
Jasne że tak, pesel powinien być jedynie podany dla wiadomości Stowarzyszenia lub PFO i nigdzie nie upubliczniany i przekazywany. Służy on jak każdy wie do identyfikacji danej osoby i na deklaracji podany być powinien koniecznie. W bazie do której mają osoby trzecie szukające hodowców powinno być tylko imię nazwisko i tel ew. adres jeśli życzy sobie tego hodowca.

I teoretycznie wszystko jest super. W praktyce znowu nic się nie da - wielu hodowców nie podaje poprawnego adresu czy numeru telefonu, a co dopiero akcja zebrania takich deklaracji.
Nie poda poprawnego nie znajdzie się w bazie i w katalogu w razie czego, proste. Bedzie miał taki hodowca pretensje sam do siebie.

Każde Stowarzyszenie daje do podpisania zgodę i wysyła listę do PFO.
Sam wypełniałem taką deklarację z danymi i podpisywałem zgodę na przekazanie tych danych do PFO bo wymaga tego od Stowarzyszenia ustawa o ochronie danych osobowych by mieli (stowarzyszenie) podpis danej osoby, że mogą przekazać PFO takowe dane.
Zapisane

forpus94
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 164


WWW
« Odpowiedz #28 : Październik 22, 2014, 03:29:51 »

Dokładnie. Dla mnie ,jeśli bym sprawdzil takiego hodowcę i jego dane nie zgadzałyby się z tymi w bazie ,to tylko on straciłby w moich oczach na rzetelności,nikt więcej.

Również podpisywałem takie coś i to ze 2-3 razy bo pamietam ,ze byl ten sam problem jak poprzednia RF zaczynała kadencję. Podpisywałem drugi raz i w sumie nie wiem po co jeśli w ciągu 4-5 lat ciągle jest ten sam kłopot. Członkowie mojego Stowarzyszenia dostali wówczas bardzo czytelną rzecz. Dokument do dobrowolnego podpisu-bylo to skierowane konkretnie na prosbę PFO do tworzenia bazy CIH wraz z "wyszukiwarką". Ja akurat podpisalem ,nie wiem jak inni.
Zapisane


G001      forpus-klub.cz     kanarkipapugiastryldy.org.pl
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #29 : Październik 22, 2014, 03:54:21 »

ZBYSZEK O710, nie pamiętam, czy jest tam PESEL, czy też nie. Nie próbuję też pisać oszczerstw o Tobie. Jeśli masz inne zdanie to pisz proszę prosto z mostu, a nie
tylko przez ogródek
, i to najlepiej na priv albo telefonicznie, a jeszcze lepiej osobiście Mrugnięcie. Ja nie szukam zwady, tylko rozwiązania problemu.
Zapisując się do stowarzyszenia każdy powinien podpisać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Nie pasuje - nie podpisuje i po krzyku.

klapuch, podawanie niezgodnych danych powinno skutkować automatyczną utratą członkostwa, tudzież brakiem zgody na przynależność do  stowarzyszenia. Żadna umowa nie jest honorowana, jeśli dane w niej są nieprawdziwe.

Członkowie mojego Stowarzyszenia dostali wówczas bardzo czytelną rzecz. Dokument do dobrowolnego podpisu-bylo to skierowane konkretnie na prosbę PFO do tworzenia bazy CIH wraz z "wyszukiwarką". Ja akurat podpisalem ,nie wiem jak inni.
Nie kojarzę tego. O CIH było, ale o bazie to nie pamiętam...
Zapisane


Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!