Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 19, 2024, 11:27:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ryżowce w okresie lęgów  (Przeczytany 8155 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« : Grudzień 26, 2010, 09:48:19 »

Czy to prawda, że ryżowce siwe w okresie lęgów nie potrzebują białka zwierzęcego, nawet gdy karmią pisklęta?
Zapisane

waluś
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 148



« Odpowiedz #1 : Grudzień 27, 2010, 06:20:54 »

Niekedy nie potrzebują białka zwierzęcego.Lepiej jednak podawać im pokarm dla mniszki białorzytnej.Trawy z nasionami mają właściwości stymulujące.Rodzice lubią je zjadać,a po przetrawieniu w wolu karmią nimi młode.
Zapisane

globus-kraków
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

KRAKÓW
Wiadomości: 87



« Odpowiedz #2 : Grudzień 27, 2010, 07:14:24 »

Niekedy nie potrzebują białka zwierzęcego.Lepiej jednak podawać im pokarm dla mniszki białorzytnej.Trawy z nasionami mają właściwości stymulujące.Rodzice lubią je zjadać,a po przetrawieniu w wolu karmią nimi młode.

a gdzie taki pokarm kupic? co podawac ryzowca przed legami? mozna podawac sztuczne jajko tak jak kanarka?
Zapisane

waluś
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 148



« Odpowiedz #3 : Grudzień 27, 2010, 08:23:52 »

Karma jest urozmaicona-różne gatunki nasion prosa,kłosy prosa,kanar,ziarna rzepaku,siemię lniane,ziarna maku,luskany owies lub srute owsianą,jabłka,pokruszone krakersy i rozdrobnione orzeszki ziemne,szpinak,rozdrobnione ziarna słonecznika,ziarna ziół i traw,zarodki pszenicy.W sezonie lęgowym powinny otrzymać gotowy pokarm jajeczny,wysokiej jakości pokarm dla miękojadów,mieszanki dla owadożerców,larwy much,małe larwy mączniaka,pająki,larwy mrówek,skiełkowane ziarna.
Zapisane

globus-kraków
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

KRAKÓW
Wiadomości: 87



« Odpowiedz #4 : Grudzień 27, 2010, 09:03:35 »

dzieki

jaki  pokarm (firma) polecasz  dla miękojadów? i jaka mieszanke dla owadożerców, chodzi mi o cos sprawdzonego
Zapisane

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #5 : Styczeń 04, 2011, 09:55:25 »

teoretycznie chyba każdy astryld jest w stanie rozmnożyć się bez pokarmu zwierzęcego, mój kolega Piotr L. robi doświadczenie na zeberkach które rozmnaża bez pokarmu jajecznego. Mam nadzieje że niedługo podzieli się wynikami doświadczenia.
Zapisane

Lukas
Redaktor
Użytkownik
*
Offline Offline

Lasocice/Nysa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 746


Z066


« Odpowiedz #6 : Styczeń 20, 2011, 09:27:01 »

teoretycznie chyba każdy astryld jest w stanie rozmnożyć się bez pokarmu zwierzęcego, mój kolega Piotr L. robi doświadczenie na zeberkach które rozmnaża bez pokarmu jajecznego. Mam nadzieje że niedługo podzieli się wynikami doświadczenia.

Mam znajomego hodowcę-amatora który posiada na działce wolierę, w której przebywają kanarki, zeberki i papużki faliste( z którymi zresztą ma problem gdyż wiecznie się skarży że niszczą gniazda zeberką podkradając im materiał budulcowy w tym przypadku siano gdyż tylko to stosuje), jak to naturalnie jest możliwe ptaki lęgi zaczynają początkiem kwietnia,więc kiedy pojawiają się w gniazdach młode zaczyna się pojawiać także wszelkiego rodzaju zielenina, i przechodząc do sedna sprawy nie podaje on żadnego pokarmu jajecznego swoim ptakom, karmi je jedynie ziarnem i pokarmem zielonym, wśród młodych niema żadnych wybrakowanych ptaków, wszystkie są ładne wyrośnięte.
Zapisane

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #7 : Styczeń 27, 2011, 11:04:15 »

Luka to że odchowuje bez jajecznego dla mnie żadna nowość ja odchowałem tak na próbę wspaniałe, astryldy malowane podobno bez żywego pokarmu też się nie odchowują a ja zapewniam że można odchować bez żywego.

Z drugą częścią Twojej wypowiedzi nie zgadzam się, nie udowodniłeś mi że ptaki wychowane na ubogiej diecie sucha karma + zielenina są lepsze od ptaków na diecie z dodatkiem białka. To że ptaki mają skrzydła i nóżki nie oznacza że nie są "wybrakowane". Tak jak powiedziałem Piotr robił takowe doświadczenie i z tego co wiem krzywa wzrostu ptaków z białek odbiega od krzywej wzrostu ptaków bez białka.
Według mnie ptaki powinny mieć jak najbardziej rozbudowaną dietę powinny w okresie lęgów dostawać odpowiednie ilości białka nie tylko zwierzęcego ale również białka roślinnego.
Zapisane

Lukas
Redaktor
Użytkownik
*
Offline Offline

Lasocice/Nysa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 746


Z066


« Odpowiedz #8 : Styczeń 27, 2011, 02:21:55 »

nie udowodniłeś mi że
Ja nic nie chcę udowadniać:) Przedstawiłem tylko fakt. Ja różnicy w tych ptakach nie widziałem, po nich dalej wychowywał młode i koło się zamyka.
Zapisane

tadeusz
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Nowy sącz
Wiadomości: 72



« Odpowiedz #9 : Styczeń 27, 2011, 05:11:48 »

witam ja też chciałem się podzielic informacją gdyż całe lata ryżowce są u mnie miałem siwe,szeki ,beżowe i srebrne i zgodzę się z wami że można wychować na suchym  ale to chyba nie oto chodzi żeby ptakom dawac jak najuboższą karmę lecz jak najbardziej urozmajconą ja w mojej suchej podaje 4gatunki prosa, kanar,slonecznik w paski,czarny, len, kardi,owsik.konopia,ryż,proso w kłosiach,oprócz tego jajko kurze+rask+cede dla kanarka razem wymieszane, plus mączniaki nie male lecz duże oczywiscie larwy,i zieleninę.








Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #10 : Styczeń 07, 2012, 06:43:08 »

nie podaje on żadnego pokarmu jajecznego swoim ptakom, karmi je jedynie ziarnem i pokarmem zielonym,

Jeśli ptaki są trzymane w wolierach zewnętrznych, to na 1000% dostawały białko zwierzęce w postaci owadów, które same sobie złowią.
Zapisane


JK
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Czeczewo
Wiadomości: 164


« Odpowiedz #11 : Grudzień 02, 2012, 10:45:09 »

Tadeusz co tzn miałeś ryżowce siwe, szeki srebrne, beżowe? To są wszytko te same ryżowce siwe, bo nie ma innych - tylko mutacje. Jedynie odrębną gałąŹ stanowią ryżowce timorskie, inaczej nazywane u nas czekoladowymi. Natomiast jeśli chodzi o odchów i to zarówno jednych jak i drugich nie potrzebują żywego pokarmu.
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!