Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 09:33:54 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mozliwe czy nie?  (Przeczytany 14138 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« : Kwiecień 27, 2011, 10:08:10 »

Analizując wątek Balcara "Jaka to rasa?" (http://kanarki.eu/index.php/topic,2866.0.html) rozmyślam o garbatych kanarkach harceńskich , o kanarkach kolorowych z upierzeniem kruczoczarnym upierzeniu, o norwikach czerwona mozaika. To zupełna fikcja czy też rasy w zasięgu hodowców? Istnieje Waszym zdaniem teoretyczna możliwość uzyskania takich mutacji w najbliższych latach? Trzeba prowadzić prace hodowlane żeby takie ptaki uzyskać czy też ktoś przypadkiem otrzyma te rasy? A może takie rasy już istnieją, tylko hodowcy je posiadający nie zdają sobie sprawy, że mają coś wyjatkowego w swojej hodowli? Jaki jest cel uzyskania takich ras? Chcielibyście posiadać takie ptaki? A wyhodować takie rasy?
Zapisane

Chiara
Gość
« Odpowiedz #1 : Marzec 10, 2012, 02:28:44 »

Wątek stary, ale zaciekawił mnie temat kanarka czarnego.
Podobno były próby -jeszcze w zeszłym stuleciu, wyhodowania ptaka o takim ubarwieniu, jednak czarny pigment- melanina, jak wiemy, ma raczej tendencję do rozjaśniania, a tu trzeba by ptaka intensywnego, o równo rozłożonej i odpowiednio ciemnej, stężonej melaninie. Teoretycznie możliwe- taki pigment występuje u kanarków- w praktyce nikomu się to nie udało. Może pewnym ułatwieniem byłby dodatek krwi jakiegoś łuszczaka czarnego (wdówka?) tak jak to było z czyżem czerwonym...
Wiadomo też, że kanarkami "czarnymi" nazywa się zielone, szare i brunatne. Do ew. krzyżówki trzeba by użyć ptaka w tych tonacjach barwnych...
Inna sprawa to kiedyś marzenie hodowców- kanarki niebieskie. Mamy teraz glostery szafirowe- ich barwa jest różna, od szarej do prawie czysto szafirowej, przerywanej szarymi smugami. Podobno krzyżowano kanarki z łuszczakami indyjskimi, jednak potomstwo nie było płodne. Swoją drogą, zastanawiam się, skąd wziął się kolor "szafirowy"?
Zapisane

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #2 : Marzec 11, 2012, 06:05:50 »

może do stworzenia czarnego kanarka trzeba użyć czyża czarnego (carduelis atrata) Mrugnięcie
Zapisane

NORWIK 24
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 208


« Odpowiedz #3 : Marzec 11, 2012, 08:36:21 »

Ostatnio miałem okazję przeczytać artykuł Marka łabaja na temat kanarków kolorowych (Nowa Egzota. część 9). Osobiście mnie zaskoczyło jedno stwierdzenie. Dotyczyło kanarków czernionych- oksydowanych. Autor krytycznie podszedł do nazewnictwa, twierdząc, że twórca tej nazwy nie odrobił lekcji z chemii ( nie rozwijam tematu, każdy powinien zająć swoje stanowisko po przeczytaniu artykułu).
Oksydowanie to proces czernienia stali jeszcze, jeszcze raz podkreślę proces ten odnosi się do czernienia stali- metody są różne. Dla innych materiałów metalowych jak np. aluminium, proces ten nazywa się anodowaniem ( anodowane są obrączki PFO - jak widać kolory mamy różne).
 Mówiąc krótko w prace w kierunku uzyskanie czarnego kanarka trwają, miejmy jedynie nadzieję że zakończą się sukcesem.
Czy wie może ktoś jak nazywa się kanarek obecnie najbardziej zbliżony do koloru czarnego?
Ot, taka zagadka.
Zapisane

Chiara
Gość
« Odpowiedz #4 : Marzec 13, 2012, 11:27:20 »

Chodzi Ci o  kanarka kobaltowego?
Są to piękne ptaki, aczkolwiek widziałam je tylko na zdjęciach. Nie wiem jak jest z genetyką ptaków o barwie kobaltowej, ale myślę, że już niedługo będą ptaki, które przynajmniej optycznie wydają się "czarne". Mrugnięcie
Zapisane

Granos
Gość
« Odpowiedz #5 : Marzec 17, 2012, 07:09:14 »

Cytuj
Czy wie może ktoś jak nazywa się kanarek obecnie najbardziej zbliżony do koloru czarnego?
Ot, taka zagadka

Wg. mnie konyx ( kobalt x onyx).
Zapisane

malypro
Uczeń4
Nowy użytkownik
****
Offline Offline

woj. śląskie
Tytuły: Hodowca Roku 2017
Wiadomości: 452


lizard, czerwona i żółta mozaika


WWW
« Odpowiedz #6 : Marzec 18, 2012, 01:21:45 »

Chyba bardziej czarnego kanarka jeszcze nie udało się wyhodować od konyxa ( na dzień dzisiejszy), także najbardziej zbliżony do czarnego będzie kobaltonyx tak jak napisał Granos.




Zapisane


tymm
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2012
Wiadomości: 376



« Odpowiedz #7 : Marzec 18, 2012, 05:58:06 »

Link do strony niemieckiego hodowcy kanarków kobaltowych: http://www.kobaltkanarien.de/, oraz do prezentacji z tej strony: http://www.kobaltkanarien.de/Praesentation.pdf . Co prawda po niemiecku, ale na zdjęciach widać wyraŹną różnice między kobaltami, a kanarkami z melaniną klasyczną. Czy ktoś z forumowiczów hoduje kanarki kobaltowe?

Bardzo ciekawy ten konyx, czy znacie jakieś strony ze zdjęciami tych kanarków?
Zapisane

NORWIK 24
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 208


« Odpowiedz #8 : Marzec 18, 2012, 09:14:27 »

Cytuj
Czy wie może ktoś jak nazywa się kanarek obecnie najbardziej zbliżony do koloru czarnego?
Ot, taka zagadka

Wg. mnie konyx ( kobalt x onyx).
Brawo Granos.
Link do strony niemieckiego hodowcy kanarków kobaltowych: http://www.kobaltkanarien.de/, oraz do prezentacji z tej strony: http://www.kobaltkanarien.de/Praesentation.pdf . Co prawda po niemiecku, ale na zdjęciach widać wyraŹną różnice między kobaltami, a kanarkami z melaniną klasyczną. Czy ktoś z forumowiczów hoduje kanarki kobaltowe?

Bardzo ciekawy ten konyx, czy znacie jakieś strony ze zdjęciami tych kanarków?
Na dzień dzisiejszy znam trzech hodowców którzy mają czyste kobalty czerwono-czarne. Podkreślam czyste!
Jeżeli chodzi o konyx-y to będąc w tym roku w Holandii mogłem je nabyć. Długo się jednak zastanawiałem nad ich zakupem. Ptaki były super-ale kto w Polsce mi je oceni? Może trzy osoby.
Zrezygnowałem, a teraz żałuję.
Pozdrawiam Darek
Zapisane

Granos
Gość
« Odpowiedz #9 : Marzec 21, 2012, 06:54:24 »

Cytuj
Link do strony niemieckiego hodowcy kanarków kobaltowych: http://www.kobaltkanarien.de/, oraz do prezentacji z tej strony: http://www.kobaltkanarien.de/Praesentation.pdf . Co prawda po niemiecku, ale na zdjęciach widać wyraŹną różnice między kobaltami, a kanarkami z melaniną klasyczną. Czy ktoś z forumowiczów hoduje kanarki kobaltowe?

Bardzo ciekawy ten konyx, czy znacie jakieś strony ze zdjęciami tych kanarków?

Podobaja mi też się szafiry kobalty  Mrugnięcie.  A co do konyxów to Vesely zamieścił w zeszłym roku krotka notkę i zdjęcie konyxa jak opublikowano w Polsce jego arykuł o kobaltach w Nowej Exocie..
Zapisane

Chiara
Gość
« Odpowiedz #10 : Marzec 21, 2012, 10:56:35 »

Kanarki kobaltowe hoduje chyba Pan Rytro, tutaj jest stronka hodowli:
http://www.rytro.mojahodowla.net/index.php?id=1dab40fd44295f8acbac4e
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #11 : Marzec 21, 2012, 11:19:07 »

mogłem je nabyć. Długo się jednak zastanawiałem nad ich zakupem. Ptaki były super-ale kto w Polsce mi je oceni? Może trzy osoby.
Zrezygnowałem, a teraz żałuję.
I masz nauczkę - ocena i medale nie są najważniejsze Duży uśmiech
Zapisane


jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #12 : Marzec 21, 2012, 11:30:32 »

Chiaro ten pan nazywa się Nosal Marek. Rytro to miejscowość k.Nowego Sącza, w której mieszka ten hodowca.
Zapisane

Chiara
Gość
« Odpowiedz #13 : Marzec 22, 2012, 06:11:12 »

Chiaro ten pan nazywa się Nosal Marek. Rytro to miejscowość k.Nowego Sącza, w której mieszka ten hodowca.
Zawstydzony Ups... Przepraszam. Stronę podrzucił mi znajomy i stąd moja pomyłka...
Jeszcze raz przepraszam, Pana Marka Nosala szczególnie.
Zapisane

NORWIK 24
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 208


« Odpowiedz #14 : Marzec 22, 2012, 10:34:22 »

mogłem je nabyć. Długo się jednak zastanawiałem nad ich zakupem. Ptaki były super-ale kto w Polsce mi je oceni? Może trzy osoby.
Zrezygnowałem, a teraz żałuję.
I masz nauczkę - ocena i medale nie są najważniejsze Duży uśmiech
Mylisz się kolego.
żałosne jest tylko to, że płacę kolekcyjne, wystawiam ptaki, więc oczekuję rzetelnej odpowiedzi/oceny.

Zamiast rzetelnej oceny, dostaję w zamian: zdziwienie eksperta, pytania jaka to rasa lub całkowitą pomyłkę rasy bo sędzia jej nie zna.
Więc medale i puchary odstawmy na dalszy plan. Róbmy swoje, a może wreszcie doczekamy się zmian na lepsze.
Pozdrawiam i życzę sukcesów.
Zapisane

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!