Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Lipiec 15, 2018, 11:03:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ptasi móżdżek  (Przeczytany 2426 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
jasioj
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

« : Kwiecień 29, 2011, 11:52:24 »

Naukowcy dowiedli, że ptaki żyjące w miastach mają większe mózgi w stosunku do rozmiarów ciała, jeżeli je porównać do żyjących na terenach niezabudowanych i na wsi. Badania przeprowadzono w 12 miastach Francji i Szwajcarii oraz na terenach niezurbanizowanych należących do tych państw. Okazało się, że w miejskim otoczeniu najlepiej sobie radzą sikory, wrony, kowaliki oraz strzyżyki.

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem

« Odpowiedz #1 : Kwiecień 30, 2011, 12:52:04 »

A tak rozmyślam o tym co napisałeś i zastanawiam się czy nasze ptaki trzymane w niewoli mają większe mózgi od tych żyjących w naturalnym środowisku? Były prowadzone jakieś badania w tym zakresie?

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**

« Odpowiedz #2 : Czerwiec 09, 2011, 08:54:38 »

... czy nasze ptaki trzymane w niewoli mają większe mózgi od tych żyjących w naturalnym środowisku? ....
Duży uśmiech mniejsze bo ich przodkowie dali się złapać, i nie muszą używać mózgu do szukania pokarmu

RomeoFinch
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Gorzyce Wielkie

« Odpowiedz #3 : Lipiec 19, 2011, 11:51:06 »

Ja myślę, że ptaki w naszych hodowlach mają mniejsze mózgi niż te dziko żyjące, ponieważ mają małą styczność z drapieżnikami, nie muszą odbywać wędrówek w poszukiwaniu wody i pożywienia. Wszystko mają podane na tacy.
Z doświadczenia mogę powiedzieć, że ptaki trzymane w wolierze są inteligentniejsze niż te klatkowe, ponieważ o wiele szybciej potrafią znaleŹć ucieczkę z klatki, np. gdy na chwilę zostawimy otwarte drzwiczki Mrugnięcie

Siwobrody
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

'Las Kabatos' :)

'kundelki' też są ok!

« Odpowiedz #4 : Listopad 06, 2012, 04:13:51 »

Ostatnio ustawiłem sobie wygaszacz w kompie na tzw katalog zdjęć nie ułozonych Uśmiech
I kilka chwil temu wychwyciłem kilka fotek zrobionych moim pireszym telefonem marki N*K*A z aparatem fotograficznym Uśmiech
Dla tego przepraszam za jakość!

Ale do rzeczy te fotki przypomniały mi moje przemyslenia i co za tym idzie teorię na temat wielkości móżka sikorki w stosunku do kowalika, która stworzyłem karmiąc je w warszawskich łazienkach Królewski.

Otóż nie watpliwie kowalik, choć wróblowaty ale jednak dzięcioł ponoc ma większy mózg od sikorki!
Dowodem na to jest że siadając na moje dłoni prawie zawsze brał dwa ziarna słonecznika a sikora zawsze jedno! Uśmiech

Oczywiscie dowodzi to także że ma większy dziobek,
ale jego zachowanie było zdecydownie bardziej opowiedzialne, spokjone i można by rzec dojrzałe niż tej czpiotki sikorki Uśmiech

Macie jakieś doświadczenia w kwestii obcowania z dzikim ptakami?
Chętnie poczytam Uśmiech Ewntalnie polecam/zapraszam na karmiernie dzikusków...
... radochy po pachy!  Duży uśmiech

Siwobrody - miejski miłośnik/amator wróblowatych  Spoko

Są w życiu sprawy ważne i ważniejsze.
Zapraszam na www.schpolnoc.pl
klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora

http://glostery.katowice.pl

« Odpowiedz #5 : Listopad 06, 2012, 06:14:37 »

Acha, i Ty sobie tak siedzisz i karmisz sikorki, kowaliki...
Gdzie takie cuda można zobaczyć?

A odnośnie tematu - uważam, że klatkowe warunki spowodowały, że część instynktów oraz pewnych zachowań zostało zapomnianych, dlatego np. wypuszczony kanarek nie da sobie rady w naturze. Tym samym nie musi tak "główkować" jak kanarki / ptaki żyjące na wolności. Uczą się za to czegoś innego jak np. co to jest szyba, jak wyjść z klatki i do niej wrócić, bo umiejętność rozdmuchania piórek po całym dywanie jest pewnie u nich wrodzona Mrugnięcie .

Siwobrody
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

'Las Kabatos' :)

'kundelki' też są ok!

« Odpowiedz #6 : Listopad 27, 2012, 05:24:42 »

Acha, i Ty sobie tak siedzisz i karmisz sikorki, kowaliki...
Gdzie takie cuda można zobaczyć?

Jak to gdzie Klapuch-u?
We Warszawie Uśmiech
W naszym najpiękniejszym ogrodzie zwanym łazienkami Królewskimi!

Serdecznie zapraszam!
Siwobrody
Ps. A na okrasę Kowaliki na dłoni, w necie wyszperane  Uśmiech

Są w życiu sprawy ważne i ważniejsze.
Zapraszam na www.schpolnoc.pl
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!