Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Grudzień 08, 2019, 05:57:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Megabakterioza  (Przeczytany 15127 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
marcelolsztyn
Gość
« Odpowiedz #15 : Październik 30, 2011, 04:41:28 »

witam.
Jest to magazyn weterynaryjny 2008 wydanie specjalne

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014

« Odpowiedz #16 : Styczeń 11, 2012, 02:36:54 »

W artykule: http://www.mojekoty-mojeptaki.org/choroby.php?subaction=showfull&id=1203797350&archive=1230028531&start_from=&ucat=22&

autorka podaje, że megabakterioza ustępuje po leczeniu tymiankiem, który ma działanie przeciwgrzybicze. Co prawda jest to przestarzały tekst, ale myślę, że działanie tymianku od tego czau nie uległo zmianie. Wydaje mi się, ze podawanie herbatki tymiankowej do picia na pewno nie zaszkodzi ptakom ani chorym, ani zdrowym, które chcemy uchronić przed zachorowaniem.

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora

http://glostery.katowice.pl

« Odpowiedz #17 : Listopad 27, 2012, 12:07:01 »

Rozmawiałem ostatnio w vetem na temat megabakterii i okazało się, że w badaniach laboratoryjnych prowadzonych w Czechach odkryto, że megabakteria jest bardziej grzybem niż bakterią i leczenie powinno być poprzedzone badaniem kału z odpowiednim barwieniem. Podaję jako ciekawostkę.

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014

« Odpowiedz #18 : Listopad 27, 2012, 06:54:30 »

Jest to prawda. Megabakteriozę leczy się m.in. amfoterycyną B.

tatanka
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #19 : Kwiecień 01, 2016, 03:09:07 »

ciąg dalszy - MEGABAKTERIOZY
Megabac S
Opis
Megabac S jest unikalnym, rozpuszczalnym w wodzie preparatem Amfoterycyny B. Megabac S okazał się skuteczny przeciwko megabakteriom u ptaków ozdobnych przebywającym w klatkach jak
i w wolierach.
Składniki: rozpuszczalna w wodzie Amfoterycyna-B
Gwarancja składu: Amfoterycyna-B - 2%
Wskazówki:
Dawka: - wymieszać 250 mg w 50 ml destylowanej lub oczyszczonej wody.
Podawać przez 10 dni.
Przykład: 40g wystarcza na 10 dni dla 230 papużek falistych
Aktywny składnik Megabac S nie wchłania się z jelit ani z przewodu pokarmowego, nie wpływa także na normalną florę jelitową ptaka. Dlatego leczenie dotkniętego chorobą ptaka jest całkowicie bezpieczne.
Zdiagnozowanie megabakterii może być trudne. Nie wszystkie zarażone ptaki wykazują ich obecność w swoich odchodach, dlatego też mogą zdarzać się ujemne wyniki testów. Najdokładniejszą metodą diagnozowania jest barwienie śluzówki jelit metodą Grama podczas sekcji zwłok. Taki test mogą przeprowadzić specjalistyczne laboratoria lub lekarze weterynarii specjalizujący się w leczeniu ptaków. Lek dostępny będzie pod tym nr tel 519449718

januszomd
Gość
« Odpowiedz #20 : Styczeń 25, 2017, 08:18:40 »

Byłem u weta w Belgii ,kupiłem parę sztuk więcej bo w Polsce preparaty te nie do kupienia ,w Holandii również   zresztą..a jak już,to ceny   Szok
Mowa o Megabacu PC,Soduloxu,Esb3 bio 300mg/g ,F10SC Veterinary Disinfectant

Megabac opakowanie wystarcza na 5 kg karmy jajecznej
Soludox 50%opakowanie  wystarcza na 50 litrów wody .
To info jakby ktoś nie wiedział ,bo w sprzedaży są różne opakowania .
Wszystko oczywiście z długą datą ważności.
Esb3 do 10.07.2019
Soludox50% do 09.2018
F10 SC listopad 2019
Megabac...rok od czasu odpakowania

Mam takie 2 zestawy jeszcze.Wolałbym odsprzedać właśnie w takim komplecie ...Ktoś z tego forum chętny to ,nie zwlekać,bo szybko zniknie  Chichot
Kontakt na adres januszholandia@gmail.com
Pozdrawiam

Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!