Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Kwiecień 20, 2019, 06:51:44 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Barwienie kanarków.  (Przeczytany 35550 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mark
Administrator
Użytkownik
*

Częstochowa
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem

« Odpowiedz #45 : Marzec 29, 2009, 11:58:15 »

Na temat barwienia kanarków było już wszystko na tym forum napisane,ale skoro są wątpliwości to podsumujmy to jeszcze raz.
To czy barwimy ptaki od gniazda czy dopiero podczas pierzenia zależy od tego czy chcemy aby nasze np. kanarki czerwone miały pióra i sterówki czerwone czy też białe.Jeśli chcemy wystawiać nasze kanarki czerwone na konkursach ptaków to powinniśmy je barwić od gniazda czyli od trzeciego dnia życia piskląt,wtedy spowodujemy że lotki i sterówki ptaków będą czerwone a nie białe.Jednak od tego roku COM zatwierdził nową  kategorie wystawową czyli kanarki czerwone z białymi lotkami i sterówkami.Takie podejście COM-u do barwienia ptaków czerwonych jest słuszne i godne pochwały ponieważ barwienie kanarków od gniazda nie pozostaje obojętne dla ich zdrowia w przyszłości.
Jeśli barwimy ptaki od gniazda to podajemy barwnik od trzeciego dnia życia ptaków ,następnie przerywamy podawanie barwienie w chwili gdy lotka i sterówki osiągną swoja maksymalną długość i przestana rosnąć.Po ok. miesiącu młode ptaki zaczną się pierzyć wtedy znów zaczynamy podawać barwnik i podajmy go do końca pierzenia ptaków.
Gdy barwimy ptaki tylko na pierzeniu podajemy barwnik od chwili rozpoczęcia pierzenia a kończymy podawanie barwika z chwilą zakończenia pierzenia.
Dla wyjaśnienia dodam że lotki i sterówki młodych ptaków nie są wymieniane w pierwszym roku życia i dlatego chcąc je zabarwić musimy podawać barwnik od trzeciego dnia życia piskląt.
Co do barwienia czerwonej mozaiki to ja podaje moim mozaikom barwnik tylko podczas pierzenia i nie stosuje do tych ptaków żadnych innych  skomplikowanych i nieraz dziwacznych sposobów barwienia.
Nie jest prawdą że im więcej podamy barwnika młodym czerwonym kanarkom tym będą bardziej czerwone.To jak bardzo czerwone będą nasze ptaki zależy od ich predyspozycji genetycznych do przyswajania barwnika a nie od ilości zjedzonego barwnika.
Zawszę powinniśmy do hodowli wybierać ptaki,które mają dobrą genetykę do przyswajania barwników.Dlatego jedne kanarki czerwone będą bardzo czerwone na małej dawce barwnika a inne będą blado czerwone chociaż będą zjadały maksymalną dawkę barwników.
Jak rozpoznać genetyk  ptaków z dużą przyswajalnością barwników i odróżnić je od ptaków z małą przyswajalnością barwników to już wiedza dzięki,której można wygrywać na konkursach kanarków.

gosia121
Gość
« Odpowiedz #46 : Marzec 29, 2009, 02:36:18 »

Witam Marku ! Myślę że,sprawa barwienie kanarków została przez Ciebie uzupełniona i nie powinna już budzić u nikogo wątpliwości.Po TWOICH UPRZEDNICH WYJ?ŚNIENIA,STOSOWAłEM PODANY PRZEZ cIEBIE SPOSÓB BARWIENIA PRZY PIERZENIU,LECZ ROBIłEM TO POD STRACHEM,ABYM NIE PRZECHOLOWAł Z DAWK? BARWNIKA,ALE EFEKTY BYłY DOBRE I OTRZYMAłEM KANARKI WYBARWIONE NA CZERWONO.tERAZ SZYKUJE SI? DO BARWIENIA MOZAIK RÓżNYCH I DLATEGO WYCHODZIłEM Z ZAłOżENIA O OSOBNYM ICH BARWIENIU.mYŚL? żE,TEMAT WSZYSTKICH ZADOWOLIł,KTO NIE ZAPAMI?TA NIECH DOKONA ODBITKI NA KSERO,WZGł?DNIE NA DUKARCE,ABY TEMAT TEN JUż NIE POWTARZA?.dZI?KUJE mARKU I POZDRAWIAM ! Uśmiech

szkot
Amator
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #47 : Marzec 29, 2009, 04:00:16 »

I własnie tego co Marku teraz napisałes nie mogłem znaleść!Własnie oto mi chodziło!
Aha i pytanie jeszcze do tego,dlaczego kanarkom mozaikowym nie podaje sie zieleniny,kiełkowanego rzepiku i mieszanek z rzepikiem?

bodzio
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Podkarpackie

« Odpowiedz #48 : Listopad 27, 2009, 05:35:33 »

Może mi ktoś powie jak wygląda sprawa barwienia mozaiki czerwonej?  Barwi się tę rasę jak kanarki czerwone czy może inaczej (póŹniej)? Sprawa jest ważna żeby nie przebarwić.

Lukas
Redaktor
Użytkownik
*

Lasocice/Nysa
Netykieta: Kontroluję Redaktora

Z066

« Odpowiedz #49 : Listopad 27, 2009, 06:54:03 »

Niewiem w jakim sensie Ci chodzi żeby nie przebarwić, ale sprawa jest prosta, zaczynasz barwić ptaki po wyrośnięciu piór długich czyli lotek i ogona, może być od 6-8tyg. życia.

Joasia
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Utrecht

Kocham kanarki...

« Odpowiedz #50 : Kwiecień 01, 2011, 02:44:35 »

Ja równiez przeczytalam caly watek ale przyznam,ze juz troche mi sie pomieszalo...Mam maly problem i mam nadzieje,ze ktos mi odpowie na pytanie:  czy jest sens barwic kanarki,gdy pierzenie dobiega konca Co? Po prostu mialam pecha-akurat jak pojechalam do Polski na urlop,moja czerwona intensywna samiczka zaczela sie pierzyc.Partner niby podawal marchewke i pokarm jajeczny z carotenem ale,jak wrócilam to sie zalamalam Płacz Moja cudowna samiczka utracila ten piekny kolor i wyglada teraz jak nieintensywna...Niestety pierzenie dobiega konca i nie wiem,czy jest sens podawac barwnik (posiadam Bogena Intensief firmy Beaphar).

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora

« Odpowiedz #51 : Kwiecień 01, 2011, 05:25:08 »

Myślę, że barwnik powinnaś zachowac na jesień Mrugnięcie

Joasia
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Utrecht

Kocham kanarki...

« Odpowiedz #52 : Kwiecień 01, 2011, 11:16:07 »

Dziekuje za odpowiedz...Szkoda,ze juz nic z tym nie moge zrobic.Nie spodziewalam sie,ze ten kolor moze az tak wyblaknac ale mam nadzieje,ze przy kolejnym pierzeniu uda sie mojej samiczce wrócic do pierwotnego koloru-byla taka piekna Płacz  Płacz  Płacz

Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!