Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 12:38:17 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Śmierć 2miesięcznego kanarka  (Przeczytany 8566 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mycha
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 18


WWW
« : Czerwiec 03, 2012, 02:09:16 »

Witajcie,
Nie wiem czy dobry dział wybrałam, ale nie miałam pomysłu. Dzisiaj rano znalazłam martwego Eltonka w klatce. O kanarku tym pisałam już kiedyś tutaj i jego zdjęcie zgłosiłam tez do poprzedniej edycji konkursu... I... już go nie ma z nami... ;( śpiewa sobie w ptasim raju. Mam tylko pytanie. Macie jakieś pomysły co może być nie tak, żeby na przyszłość ustrzec się takich przykrych niespodzianek? Prawdę mówiąc od kilku dni zachowanie Eltona mnie niepokoiło. Potrafił w dzień pójść spać. Ale jak się obudził, to wszystko było z nim ok, żwawo latał sobie z rodzicami. Myślałam, że może jeszcze jest na tyle młody, że potrzebuje więcej snu. Teraz wiem, że chyba to jednak nie było to i, że moje martwienie się miało jakieś podstawy.
Mam dwójkę maluchów z drugiej tury lęgów (prawdopodobnie 2 samiczki). Jedna jest żwawa i ruchliwa, zaczyna nawet sama podjadać, a druga przeważnie siedzi w miejscu. Czasem skacze z innymi, ale o wiele rzadziej. Czy to tylko różnica w temperamentach, czy z tym kanarkiem może być coś nie tak i może podzielić los Eltonka?
Będę wdzięczna za każdy pomysł i każdą podpowiedŹ.

Zapłakana  Płacz Mycha...
Zapisane


Chiara
Gość
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 04, 2012, 10:25:38 »

Bardzo mi przykro z powodu Eltona Smutny

Ostatnio zauważyłam, że sporo osób pisze właśnie o spaniu w dzień młodych kanarków. Czy w wieku dwóch miesięcy podawałaś ptaszkom jeszcze mieszankę jajeczną? Jeżeli tak, tu może być problem. Zazwyczaj młode powinny dostawać jajo dotąd, aż są dokarmiane przez rodziców- inaczej można po prostu "przebiałkować" organizm (przeżyłam to z moją samiczką, zbyt intensywnie ją pobudzając do lęgów).
Zapisane

Chiara
Gość
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 04, 2012, 10:34:45 »

Tutaj znalazłam podobny problem:
http://kanarki.eu/index.php/topic,3761.0/topicseen.html

Koledzy mają inne zdanie- i być może rację, w każdym razie nie zaszkodzi jak przeczytasz...

Trzymaj się, mam nadzieję że z młodą wszystko będzie OK.
Zapisane

Mycha
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 18


WWW
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 04, 2012, 10:36:55 »

Dzięki Chiara za zainteresowanie. Poszłam dzisiaj do weterynarza z odchodami moich ptaków. Jego diagnoza była zaskakująca! Najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci kanarka była zła dieta, zbyt tłusta i obfita. Obejrzał odchody moich kanarków pod mikroskopem (wcześniej użył jakiś magicznych preparatów), przyszedł i powiedział: "Nigdy nie widziałem tyle tłuszczu w ptasich odchodach! Chętnie obejrzałbym wątrobę tamtego kanarka, który zdechł!". Kazał zweryfikować mieszankę ziaren jaką podaję, wykluczyć z niej rzepik. Od jutra mam zacząć podawać antybiotyk, bardziej profilaktycznie po tej diagnozie, ale na pewno nie zaszkodzi moim ptakom. Chyba coś w tym jest co pisał. Elton był jedynakiem, miał taką gulę z żarciem w wolach, że aż się przestraszyłam i pisałam nawet tutaj na forum co to jest... Gula była przeważnie wielkości kanarczego jaja!!! PóŹniej moi nadgorliwi rodzice mieli dwójkę i... co dziwne młodsze pisklę czuje się dużo lepiej, czyli to, które teoretycznie zazwyczaj jest gorzej dokarmione przez rodziców. Lunkę lekarz polecił odstawić od rodziców, żeby nie mogli jej karmić i przez dobę przegłodzić.
Dam jeszcze znać co z moimi kanarkami, może komuś ta wiedza kiedyś posłuży...
Zapisane


Chiara
Gość
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 05, 2012, 04:20:41 »

Jasne, odstaw ją, 2-m-czne ptaszki sobie same łatwo poradzą.
Ja swoje odstawiłam w wieku miesiąca i kilku dni. Trzeba tylko przypilnować, żeby same jadły na początku (jeżeli miały takich nadgorliwych rodziców, może dotąd same nie jedzą?).

Z ziaren z mieszanki dla kanarków najbardziej tłuste są chyba konopie...
Zapisane

Mycha
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 18


WWW
« Odpowiedz #5 : Czerwiec 05, 2012, 08:37:43 »

Powiało nadzieją. Ta młoda, która siedziała cały czas na dnie klatki przed chwilą poleciała na żerdki na górze.

Sprawdzałam swoją mieszankę, którą podawałam kanarkom. Jest to karma dla kanarków firmy Vitakraft. Polecono mi ją w zoologicznym jako najlepszą. Jej skład to: ziarna (25% siemienia kanarkowego, 32% buraków, 5,7% nasion lnu), zboże (12% żółtego prosa), substancje mineralne, oleje i tłuszcze surowe (0,05% tranu z wątroby ryb), roślinne produkty uboczne, miód (0,02%), drożdże. Szukałam w necie co to jest to siemię kanarkowe i nie znalazłam... Jakoś mi skład tej mieszanki dziwnie brzmi...  Co o niej sądzicie?

A młoda właśnie skubie jabłko, więc chyba się uczy sama jeść Uśmiech. Zanim wysłałam wiadomość skończyła skubać jabłko i zaczęła się huśtać na huśtawce... Mam nadzieję, że jej się poprawia...
Zapisane


jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #6 : Czerwiec 05, 2012, 11:56:53 »

Pewnie chodzi o kanar. Czy to na pewno jest mieszanka dla kanarów? Nie jestem dietetykiem Mrugnięcie, ale ten skład jest na prawdę dziwny. Tu są składy najczęściej stosowanych mieszanek przez hodowców http://animal.sosnowiec.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=12
Zapisane

Mycha
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 18


WWW
« Odpowiedz #7 : Czerwiec 06, 2012, 11:36:32 »

No właśnie jak przeczytałam skład, to sama się zdziwiłam, ale na opakowaniu jest napisane, że dla kanarków i polecili mi tą mieszankę w zoologicznym. Mieszanka ta dostępna jest również w większości marketów u mnie w mieście... Ale te buraki np.... i te oleje... Nie wiem sama. Jednak wyraŹnie moje ptaki Źle na nią reagowały, tak przynajmniej wskazywały ich odchody... i wyniki badań u weterynarza.
Zapisane


Chiara
Gość
« Odpowiedz #8 : Czerwiec 08, 2012, 11:51:39 »

W mieszance Versele Laga Premium Prestige Canaries (czyli tej trochę "bogatszej" niż zwykła-Prestige) skład wygląda tak:
ziarna (w tym 2% szałwia Chia), zboża, produkty pochodzenia roślinnego, minerały (2% muszli ostryg), oleje i tłuszcze, owoce (10% w owocowych biszkoptach), cukry, FOS
ponadto:
18% białko, 13% zawartość tłuszczu, 6% włókno surowe, 7% popiół surowy, 1% wapń, i śladowe ilości:fosforu, metioniny, lizyny, treoniny, jodu, żelaza, miedzi, manganu, cynku, selenu, barwników, przeciwutleniaczy i witamin: A, D3, E.

Dość szczegółowo napisałam co zawiera mieszanka- może się komuś przyda...
Zapisane

Chiara
Gość
« Odpowiedz #9 : Czerwiec 08, 2012, 11:56:56 »

Jeszcze widzę że miałaś problem z "siemieniem kanarkowym"- pewnie chodziło o siemię lniane...

Jeszcze poprawka co do wartości wymienionych w poście powyżej- nie wszystkie wartości są podane w procentach, ale np. tłuszcze- tak (jak i inne składniki mogące zaszkodzić w nadmiarze).
Czyli najpierw jest wymieniony ogólny skład mieszanki, a póżniej wartości procentowe dla niektórych ze składników.
Zapisane

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #10 : Czerwiec 09, 2012, 02:56:14 »

5,7% nasion lnu),
Raczej nie o siemię lniane chodzi. Len jest podany w składzie.
Zapisane

Chiara
Gość
« Odpowiedz #11 : Czerwiec 12, 2012, 10:26:59 »

Znalazłam coś o produkcie zwanym "siemię kanarkowe"- w internetowym sklepie dla papug (jako składnik mieszanki). Więcej na temat takich mieszanek, które zawierają ten produkt jest tutaj:
http://www.zooplus.pl/shop/ptaki/pokarm_dla_ptakow/dla_papug_duzych/jr_farm/146943
Zapisane

sturnus
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wrocław
Wiadomości: 103


« Odpowiedz #12 : Czerwiec 13, 2012, 07:33:04 »

Z powodzeniem stosuję karmę Deli Nature 53 lub 55. Tobie Mycha też taką polecam. W diecie nisko tłuszczowej można do karmy D.N. dodawać owsik ( mogą być płatki owsiane ) i kanar - kupiony dodatkowo/luzem. Prosa kanarki racze nie jedzą; chociaż widziałem s sklepie ZOO kanarka karmionego tylko prosem  Szok.
Zapisane

Chiara
Gość
« Odpowiedz #13 : Czerwiec 14, 2012, 06:58:18 »

Ja Deli Nature również polecam- wiele znajomych osób właśnie taką karmą żywi swoje ptaki (55). Tutaj masz link do sklepu internetowego (można zamawiać tylko przez internet):
http://www.hodowlapapug.pl/?co=shop&act=dzial&m1=2
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!