Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Styczeń 29, 2020, 10:33:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pokarm jajeczny  (Przeczytany 3667 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kanarek2012
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Wrocław

« : Czerwiec 04, 2012, 05:05:13 »

Witam,
w jakim wieku przerwać podawanie mieszanki jajecznej młodym kanarkom, moje mają 2 miesiące i nie wiem czy jeszcze im podawać czy już nie. Dodam, że młode już jedzą mieszankę ziarnistą, rzepik suchy, kiełkowany rzepik i jabłko oraz czasami trochę zielonki. Pozdrawiam.  Uśmiech

Damian908
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Olkusz - Niesułowice

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 06, 2012, 11:21:19 »

Ja podaję po odsadzeniu młodych od samicy przez około miesiąc , póŹniej w okresie pierzenia 2-3 razy w tygodniu .

Sygnum - D027
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014

« Odpowiedz #2 : Czerwiec 07, 2012, 08:54:04 »

Moim astryldom podaję mieszankę jajeczną codziennie do czasu ukończenia pierwszego pierzenia.

maromak
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Grudziądz

« Odpowiedz #3 : Czerwiec 07, 2012, 08:25:01 »

Myślę ze to zależy od rasy kanarków, bo np. ja hoduje kanarki kolorowe i podaje młodym jajko z barwnikiem praktycznie do końca okresu pierzenia gdyż młode trzymam razem  w dużych klatkach gdzie praktycznie cały czas któryś pierzeje aż do września i nie zauważyłem aby występował jakiś problem prze białkowania itp. podstawa to zachowanie we wszystkim umiaru i dobrze zbilansowana różnorodna dieta.

kanarek2012
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Wrocław

« Odpowiedz #4 : Czerwiec 07, 2012, 09:18:04 »

Podaje młodym kanarkom pokarm jajeczny 2 razy dziennie po 1,5 łyżki stołowej. Młode są w przestronnej klatce i jest tam ich razem 13 sztuk. Chyba będę tak podawał do końca pierzenia co o tym myślicie.

canarissimo
Redaktor
Nowy użytkownik
*

Aachen
Netykieta: Kontroluję Redaktora

fan izabelek

« Odpowiedz #5 : Czerwiec 08, 2012, 11:12:27 »

Ja tez bede podawac do konca pierzenia.  A ptakom szykowanym na wystawe dluzej, choc wtedy juz chyba nie codzienie.

Te 1,5 lyzki to ilosc na ptaka?  Daje tyle, zeby pojadly, ale sie nie najadaly samym jajecznym.  Niecala lyzeczka na lepek i tylko na pol dnia.  W koncu hodujemy ziarnojady i mlode musza sie nauczyc naspokajac glod wlasnie ziarnem.   Spoko

Caly dzien dostep do swiezego jajecznego pokarmu maja tylko rodzice karmiacy pisklaki.  Potem juz dawkuje, bo inaczej napychaja sie kielkami i jajecznym nie cwiczac luskania ziarenek. 

kanarek2012
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Wrocław

« Odpowiedz #6 : Czerwiec 11, 2012, 11:28:11 »

Ja podaje 1,5 łyżki na 13 sztuk, 2 razy dziennie czyli w sumie 3 łyżki na dzień dla 13 sztuk

rafcio181
Gość
« Odpowiedz #7 : Czerwiec 13, 2012, 02:44:13 »

Kanarki młode według mnie powinny mieć stały dostęp do pokarmu jajecznego , szczególnie w okresie pierzenia. W moim przypadku podaje pokarm co drugi dzień jako tylko dodatek nie jako podstawę- o tym należy pamiętać. Na 18 szt młodych ptaków podaje 6 łyżeczek do herbaty.

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!