Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 12:30:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: seperator  (Przeczytany 11197 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
tadeusz
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Nowy sącz
Wiadomości: 72



« : Styczeń 24, 2013, 09:22:25 »

witam poszukuje u nas w kraju firmy lub kogoś kto robi takie seperatory http://www.youtube.com/watch?v=0Br21TuZq1Q  pozdrawiam.
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #1 : Styczeń 24, 2013, 09:40:32 »

Chyba bardziej każdy robi dla siebie.
Nie wiem czy interesuje Cię większa ilość czy też chcesz mieć dla siebie - mogę napisać jak ja to zrobiłem.
Zapisane


pina1954
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Pewel Mała /żywiec
Wiadomości: 169



WWW
« Odpowiedz #2 : Styczeń 24, 2013, 09:48:10 »

mogę Ci zrobić ile szt potrzebujesz http://kanarki.eu/index.php/topic,3649.0.html
Zapisane


Damian908
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Olkusz - Niesułowice
Wiadomości: 481



WWW
« Odpowiedz #3 : Styczeń 25, 2013, 10:04:59 »

Dokładnie to oczyszcza resztki nie zjadanej karmy?
Zapisane


Sygnum - D027
klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #4 : Styczeń 25, 2013, 10:12:26 »

Usuwa "paprochy" i łuski ziaren. Ja stosuję też jako oczyszczanie nie zjedzonej karmy - z dobrym skutkiem.
Nie zastanawiam się tylko wysypuję ziarno z pojemnika, sypię nowe, a potem do separatora. To, co zostanie
idzie jako baza do następnej mieszanki. W ten sposób ptaki mają zawsze nowe ziarno, a ja nie martwię się o marnowanie nie zjedzonych porcji.
Zapisane


mikola
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 164


« Odpowiedz #5 : Styczeń 25, 2013, 12:57:43 »

A jaki procent ziaren  z tego co nie zjedzą kanarki nadaje się do ponownego skarmiania?- oczywiście po przepuszczeniu przez separator
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #6 : Styczeń 25, 2013, 02:13:45 »

Wyszło mi nadspodziewanie dużo.
Miałem 356 gram "odpadków" i po przepuszczeniu przez separator wyszło 310 g ziarna.
Objętościowo - ziarna jest 2 x więcej niż łusek.
Ale ostatnio myłem karmniki i wysypywałem całą zawartość, nie patrząc czy zjedzona czy nie.

Zazwyczaj jest po równo - ziarna i łusek, czasami więcej łusek, myślę, że normalnie wyszłoby ok. 100-150 g ziarna.
Mogę sprawdzić następnym razem.
Zapisane


Mikolaj
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Leńcze
Wiadomości: 107


WWW
« Odpowiedz #7 : Styczeń 25, 2013, 03:06:42 »

klapuch jak byś mogł to wrzuć zdjęcia swojego urządzienia lub schemat do jego wykonania.Ja od dawna szukam takiego urządzenia i znaleść nie moge a srednio na 5l odpadków to 1,5 l jest ziarna( przy najmniej u mnie ).
Zapisane

Pandan0
Redaktor
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Warszawa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 148


« Odpowiedz #8 : Styczeń 25, 2013, 03:39:19 »

A tak się zastanawiam, czy takie odzyskiwanie ziarna, niewątpliwie zmniejszające koszty wyżywienia ptaków, nie zwiększa ryzyka wystąpienia chorób w hodowli? Pokarm jest zanieczyszczany przez zwierzęta, zwłaszcza przy podawaniu go w naczyniach stawianych na podłodze.
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #9 : Styczeń 25, 2013, 04:19:55 »

czy takie odzyskiwanie ziarna (...) nie zwiększa ryzyka wystąpienia chorób w hodowli?

Pewne ryzyko zawsze jest. Zależy wszystko od sposobu podawania. Jak do czystego karmnika zamocowanego na froncie podam ziarno i po 2 dniach wyrzucę je do "recyclingu" wygląda to zupełnie inaczej jak karmnik jest na ziemi, a ziarno zsypuje się po kilku dniach. Ja dodatkowo patrzę czy np. nie jest zamoczone po kąpieli. Jeśli tak - jest wyrzucane w całości z karmnika. Tak samo karmniki ptaków podczas kwarantanny - były wyrzucane.
Myślę, że przy zachowaniu zdrowego rozsądku ryzyko jest minimalne.
Zapisane


yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #10 : Styczeń 25, 2013, 05:05:29 »

(...)czy takie odzyskiwanie ziarna, niewątpliwie zmniejszające koszty wyżywienia ptaków, nie zwiększa ryzyka wystąpienia chorób w hodowli? (...)
Zależy chyba, skąd pochodzi to odzyskiwane ziarno - jeśli z karmników zasypowych, to raczej nie, jesli z podłogi - zdecydowanie tak.
Bardziej jednak zastanawia mnie, dlaczego tyle ziarna zostaje na dnie karmnika. U mnie niektóre astryldy ewidentnie segregują pokarm, który przyjmują. Przekonuje mnie o tym fakt, że np. kraśniczki czerwonolice podczas okresu lęgowego zmieniają swoje preferencje żywieniowe i określone rodzaje ziaren zostawiają, a innych wyszukują. Ciekawi mnie, czy te ziarna, które zostały są po prostu nie smaczne, mniej wartościowe lub mają jakąś inną "wadę" w odczuciu ptaków. Trzeba by chyba urządzić eksperyment, podając ptakom odsiane i oznakowane ziarno z powrotem.
Zapisane


Mikolaj
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Leńcze
Wiadomości: 107


WWW
« Odpowiedz #11 : Styczeń 25, 2013, 09:49:42 »

Sprawdzałem i ziarno z odzysku też jest zjadliwe sie okazało Uśmiech. Mi wydaje sie ze ptaki w pierwszej kolejności zjadają te ziarna które im bardziej smakują. U mnie kanarki zostawiają prawie cały kanar z mieszanki . Lecz  po ponownym podaniu zjadaja go normalnie
Zapisane

tadeusz
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Nowy sącz
Wiadomości: 72



« Odpowiedz #12 : Styczeń 26, 2013, 01:08:07 »

Witam jestem pod wrażeniem że tak duże zainteresowanie moim zapytaniem widziałem to w Włoszech ale jak zwykle za dużo wszystkiego naraz,a ponieważ około 300ptaków i różnych używam mieszanek to mi usprawni pracę w hodowli a oszczędzi trochę pracę  płuc ha ha jeszcze raz dzięki i zamawiam u Piny 1954 pozdrawiam
Zapisane

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #13 : Styczeń 26, 2013, 09:56:11 »

Nie bardzo rozumiem jak odpady mogą służyć jako baza do kolejnej mieszanki?
Jeśli tworzy się mieszankę to chyba według jakiegoś standardu, składu procentowego, a nie stosując odpad jako bazę do stworzenia mieszanki. U mnie ptaki tego co nie zjedzą wysypuje do misek i stawiam na dnie klatki, a to co wyląduje pod rusztem trafia do śmieci, które wysypuje dzikim ptakom.

Jedyne zastosowanie przewianego ziarna widzę przy kiełkowaniu ziarna, przecież jeśli ptaki przebierają pokarm to w resztkach pozostają te ziarna których nie chciały zjeść.
Zapisane

tadeusz
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Nowy sącz
Wiadomości: 72



« Odpowiedz #14 : Styczeń 27, 2013, 09:25:14 »

Witam LaKI właśnie oto mi chodzi nie zjedzone idzie jako domieszka na kiełki pozdrawiam.
Zapisane

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!