Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 07:12:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Filmik na nadchodzące lęgi:D  (Przeczytany 3658 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
lolek
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 159


« : Luty 03, 2013, 05:07:40 »

Lęgi moich amadynek teraz przygotowują się do następnych:))

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=CH7sSrj0eOU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=CH7sSrj0eOU</a>
Zapisane

Priam
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Sosnowiec
Wiadomości: 82



WWW
« Odpowiedz #1 : Marzec 31, 2013, 12:58:35 »

Tak z Twojego doświadczenia możesz napisać czy bardzo trudna jest hodowla i lęgi amadyn?
Zapisane


yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #2 : Marzec 31, 2013, 04:54:34 »

Pytanie co prawda nie do mnie, ale pozwolę sobie na odpisanie z własnego doświadczenia. Moim zdaniem amadyny nie stwarzają zbyt wielu problemów w hodowli. Rozmnażają się dość szybko i łatwo, nawet w sztucznie dobranych parach. Nie wymagają zbyt wielu specjalnych dodatków do karmy. Aby je rozmnożyć wystarczy zwykła, standardowa mieszanka ziaren. Oczywiście jeśli zależy nam na ładnych i silnych młodych wskazane jest podawanie dodatków podczas lęgów w postaci mieszanki jajecznej, gotowej lub przygotowanej przez hodowcę - jeśli chodzi o to, która jest lepsza, to zdania są podzielone. Pokarmu żywego raczej nie pobierają. Do hodowli wystarczy klatka o dł. 60cm, jednak rozsądniej byłoby, gdyby była dłuższa. Temperatura otoczenia >20 st. C, ale znam hodowle, w których jest niższa i dają potomstwo. Wilgotność powietrza - mówią i piszą, że minimalna to 60%, ale u mnie tyle nie ma i się lęgną. Generalnie z własnego doświadczenia mogę napisać, że gdyby im pozwolić, to mnożyłyby się jak gupiki w akwarium.
Problemy w hodowli amadyńców widzę dwa: roztocza i łysienie. Inną sprawą jest odpowiedzialna hodowla, ale to już zależy wyłącznie od hodowcy...
Zapisane


klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #3 : Marzec 31, 2013, 05:00:12 »

O łysieniu słyszałem, ale czemu roztocza? Jakie to problemy?
Zapisane


Priam
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Sosnowiec
Wiadomości: 82



WWW
« Odpowiedz #4 : Marzec 31, 2013, 06:25:25 »

Zawsze podobały mi się te ptaki. Jednak wydawało mi się, że są trudne w hodowli. Dodatkowo nie mam pojęcia jak wygląda rynek zbytu. Z tego też powodu padło na kanarki. Kiedyś typowo amatorsko, a od tego roku powoli wchodzę na wyższy poziom...
Zapisane


yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #5 : Marzec 31, 2013, 06:29:30 »

Roztocza są problemem same w sobie. Jak są, to jest problem. Lubią nawracać, a pozbyć się ich na stałe wcale nie jest łatwo. W książce pt. "Prachtfinken - Australien, Ozeanien, Südostasien" autorzy przytaczają dane, wg których >60% amadyńców żyjących  a wolności w swoim naturalnym środowisku jest zainfekowanych roztoczami z rodzaju Sternostoma. Autorzy zastanawiają się, czy może to być jedną z przyczyn kurczenia się naturalnej populacji amadyńców, aczkolwiek jak piszą: związek przyczynowo-skutkowy nie został udowodniony.
Zapisane


Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!