Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 06:12:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Bażancie uszy  (Przeczytany 7255 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« : Luty 18, 2013, 09:01:27 »

W jaki sposób powstają "bażancie uszy" u ptaków i jak je zlikwidować?
Zapisane

fupsja
Gość
« Odpowiedz #1 : Marzec 15, 2013, 05:21:07 »

Pióra rosnące w różne strony. Takich ptaków nie powinno się dopuszczać do lęgów, ponieważ przekazują najczęściej
tę wadę. Zlikwidować bażancie uszy? Chyba tylko nożyczkami hi, hi. To tak jak u charta stojące uszy, ucho. Również
nie da się takiej wady w 100% zlikwidować.
Zapisane

Chiara
Gość
« Odpowiedz #2 : Marzec 15, 2013, 06:34:06 »

Ja ciągle nie rozumiem różnicy pomiędzy "bażancimi uszami" a "perkozimi rogami"- wydawało mi się że to ten drugi termin odnosi się do wadliwej korony- podzielonej jakby na takie "stożki" czy "trójkąty"- miałam kiedyś mewkę japońską z taką wadą.
Zapisane

JAD
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013
Wiadomości: 243



WWW
« Odpowiedz #3 : Marzec 15, 2013, 07:08:04 »

Ja ciągle nie rozumiem różnicy pomiędzy "bażancimi uszami" a "perkozimi rogami"- wydawało mi się że to ten drugi termin odnosi się do wadliwej korony- podzielonej jakby na takie "stożki" czy "trójkąty"- miałam kiedyś mewkę japońską z taką wadą.
Mistrzyni Świata!!
Zapisane


Chiara
Gość
« Odpowiedz #4 : Marzec 15, 2013, 07:13:45 »

Ja ciągle nie rozumiem różnicy pomiędzy "bażancimi uszami" a "perkozimi rogami"- wydawało mi się że to ten drugi termin odnosi się do wadliwej korony- podzielonej jakby na takie "stożki" czy "trójkąty"- miałam kiedyś mewkę japońską z taką wadą.
Mistrzyni Świata!!
Już już ignoruję twoje marne docinki pod moim adresem- ty jesteś mistrzem świata w kpinie chyba.
Wiedzą jakoś się nie wykazałeś... A pytanie postawione jest jasno- nie musisz się skupiać na moim poście Mrugnięcie
Zapisane

Chiara
Gość
« Odpowiedz #5 : Marzec 15, 2013, 07:21:34 »

Dowodem na to że coś do mnie cierpisz jest twoja własna wypowiedź:
Cytuj
Na zdjęciu ptaszka gdzie pytacie o bażancie uszy widać właśnie „pióra perkoza”, czyli odstające piórka z boku głowy. Bażancie uszy natomiast to błąd kategorii kanarków mozaikowych - przeciągnięta i zawinięta maska. Hodowcy często odstające piórka, czyli pióra perkoza, określają jako bażancie uszy.
Jak sam widzisz- z kosmosu tego nie wzięłam.
A temat jest o "bażancich uszach"- nie "piórach perkoza"- z resztą każdy kto widział perkoza zapamięta szybko tę różnicę Duży uśmiech.
Zapisane

JAD
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013
Wiadomości: 243



WWW
« Odpowiedz #6 : Marzec 15, 2013, 07:39:02 »

Dowodem na to że coś do mnie cierpisz jest twoja własna wypowiedź:
Cytuj
Na zdjęciu ptaszka gdzie pytacie o bażancie uszy widać właśnie „pióra perkoza”, czyli odstające piórka z boku głowy. Bażancie uszy natomiast to błąd kategorii kanarków mozaikowych - przeciągnięta i zawinięta maska. Hodowcy często odstające piórka, czyli pióra perkoza, określają jako bażancie uszy.
Jak sam widzisz- z kosmosu tego nie wzięłam.
A temat jest o "bażancich uszach"- nie "piórach perkoza"- z resztą każdy kto widział perkoza zapamięta szybko tę różnicę Duży uśmiech.
Czy coś w cytowanej przez Ciebie treści jest niezrozumiałe?
Na zdjęciach ptaki mają „pióra perkoza”, a nie „bażancie uszy”.

Twoje posty są naprawdę świetne. Przecież wiesz:).

Zastanawiam się, czy tylko ja myślę, że nieco zaśmiecasz to forum?
Zapisane


Chiara
Gość
« Odpowiedz #7 : Marzec 15, 2013, 08:18:17 »

Cytuj
Czy coś w cytowanej przez Ciebie treści jest niezrozumiałe?
Na zdjęciach ptaki mają „pióra perkoza”, a nie „bażancie uszy”.
Nie wkleiłam zdjęć, więc nie wiem o jakie ci chodzi. Różnicę pomiędzy jednym a drugim terminem rozumiem- jak chyba zrozumiałeś z mojej wypowiedzi?
Jednak- raz słysząc taką definicję, raz inną- mam prawo się dopytać- w kanarkach nie "siedzę" długo-nie licząc dzieciństwa gdy nie przywiązywałam uwagi do wystaw, standardów itp.(ś.p. Dziadek był hodowcą).

Cytuj
Twoje posty są naprawdę świetne. Przecież wiesz:).

Zastanawiam się, czy tylko ja myślę, że nieco zaśmiecasz to forum?
I po co znów ta ironia? To robi się co najmniej nudne...(i nie na miejscu).
A jeżeli uważasz że swoimi postami zaśmiecam forum- hmmm... dla mnie zaśmiecaniem forum były dyskusje które powinny odbywać się za zamkniętymi drzwiami pomiędzy członkami PFO.
Dla Administratorów to chyba duży plus jeżeli ich forum jest odwiedzane i ludzie piszą? A pisania po to by "lać wodę"  nie możesz mi zarzucić.
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #8 : Marzec 15, 2013, 09:45:09 »

Panie, Panowie, chyba trochę zeszliście z tematu.
Wracajmy do uszu Uśmiech
Zapisane


LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #9 : Kwiecień 19, 2013, 12:26:28 »

JAD ja chętnie przeczytam twoje wytłumaczenie różnic między tymi cechami a w zasadzie wadami, z góry dziękuje za odp
Zapisane

JAD
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013
Wiadomości: 243



WWW
« Odpowiedz #10 : Maj 06, 2013, 07:26:56 »

Pisałem o tym w
Kanarki - Wortal Jacky & Mark > Szkoła dla początkujących > Przedszkole  > "bażancie uszy"
http://kanarki.eu/index.php?topic=4250.msg25054#msg25054

ty nawet pisałeś po mojej wiadomości.

„Pióra perkoza” to błąd upierzenia czyli odstające piórka z boku głowy.
Bażancie uszy natomiast to błąd kategorii kanarków mozaikowych - przeciągnięta i zawinięta maska.
Zapisane


LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #11 : Maj 12, 2013, 02:14:04 »

„Pióra perkoza” to błąd upierzenia czyli odstające piórka z boku głowy.
Bażancie uszy natomiast to błąd kategorii kanarków mozaikowych - przeciągnięta i zawinięta maska.

wiem, że pisałem ale czekałem na podsumowanie Mrugnięcie tak jak w powyżej Uśmiech

pozdrawiam
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!