Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Wrzesień 25, 2018, 10:51:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Polowanie na hodowców w necie  (Przeczytany 6051 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem

« : Kwiecień 23, 2013, 09:29:31 »

Późno, bo późno, ale się dziś doczytałem ciekawych rzeczy. Wreszcie znalazłem trochę czasu i przejrzałem zamieszczone na stronie PFO SPRAWOZDANIE z działalności kierownika Sekcji do Spraw Cech Identyfikacyjnych i Obrączek w okresie od dnia 5 maja 2012 r. do dnia 17 marca 2013 r. zamieszczone na stronie http://www.pfo.info.pl/images/pliki/2013/sprawozdanie_cih.pdf. Bardzo interesująca lektura. Polecam ją również innym hodowcom. Początek obiecujący. O standardach, o uwarunkowaniach prawnych. I zaraz potem czytam i nie wierze własnym oczom. Baza hodowców PFO powstała w oparciu o informacje znalezione we wszelkich ogólnodostępnych źródłach np. na różnych stronach internetowych. Jak się to ma do standardów prawnych? Czy tak robiona baza jest rzetelna? Czy oddaje faktyczny stan rzeczy? Czy ilość hodowców upolowanych na stronach internetowych jest aktualną ilością hodowców należących do stowarzyszeń? Dalej jest jeszcze zabawniej. PFO oczekuje, a może raczej żąda od stowarzyszeń, by te nadsyłały wnioski o wykreślenie tych hodowców, którzy do stowarzyszeń już nie należą. Tylko jak teraz tego dokonać? Może też przez strony internetowe? Może przez Facebook'a albo przez Twittera? Niech żyje Internet! Macie jakieś pomysły jak to teraz odkręcić? Bo sprawa niewątpliwie jest ważna.

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014

« Odpowiedz #1 : Kwiecień 24, 2013, 11:10:21 »

Wydaje mi się, że problem ma podwójne dno. Po pierwsze to z tego co zrozumiałem na samym początku akcji z CIH - nadaje je federacja na pisemny wniosek każdego członka podległego stowarzyszenia. Więc skoro każdy członek stowarzyszenia zrzeszonego w PFO musi taki wniosek złożyć, to wg mnie problem z nieuzupełnioną bazą CIH można tłumaczyć na dwa sposoby: albo stowarzyszenia nie nadsyłają wniosków, albo w PFO jest bałagan. Inną sprawą jest wykreślanie z listy CIH - tu nawalają stowarzyszenia. Jeśli stowarzyszenie nie nadeśle informacji o wykreśleniu z listy członków, to PFO nie jest w stanie tego zweryfikować. Stowarzyszenia nie będą jednak nadsyłały takich informacji, ponieważ brak w nich dyscypliny. Z obserwacji mojego związku wynika, że niektórzy członkowie nie płacą składek w terminie, a dopiero jak okazuje się, że trzeba zamówić obrączki albo wystawić ptaki na wystawę i bez składki się nie da, to nadrabiają zaległości. Jeśli ktoś nie potrzebuje obrączek, to nie musi płacić składki, bo z listy przecież rzez kolegów skreślony nie zostanie. Tak więc zdarza się, że osoba, która np. przez jeden rok nie zapłaciła składki za kolejny rok ją zapłaci i przez cały czas "jest" członkiem stowarzyszenia. Dlatego wg mnie powinno być płacone wpisowe - wtedy jeśli ktoś nie zapłaci składki rocznej w terminie i zostanie wykreślony z listy członków, to za ponowne wpisanie powinien zapłacić ustaloną kwotę wpisowego. To tak samo, jak otrzymałem upomnienie za nieopłacenie w terminie za wodę z groźbą odłączenia, a jeśli bym chciał uzyskać ponowne przyłączenie musiałbym zapłacić tzw. "przyłączeniowe" w wys. 1000zł - poskutkowało w trybie natychmiastowym Duży uśmiech
PFO mogłaby weryfikować swoją wiedzę na temat CIH co roku w momencie odbierania zamówienia na obrączki. Jeśli ma CIH w swojej bazie danych - PFO zamawia obrączki. Jeśli nie ma CIH w bazie - nie zamawia. Od razu poprawiłoby się uiszczanie składek i przysyłanie wypełnionych wniosków. Osobiście jestem zwolennikiem zaostrzenia dyscypliny zarówno w PFO, jak i w podległych stowarzyszeniach (dlatego pewnie nigdy nie zostanę prezesem żadnego związku, a jeśli już, to na krótko hihi).
W całym tym sprawozdanie kierownika Sekcji do spraw CIH i obrączek nie podoba mi się fakt komentowania sytuacji w podległych związkach. Należałoby to przedstawić jako suchy fakt, a nie jako subiektywny komentarz. Nieładnie i niegrzecznie!

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski

« Odpowiedz #2 : Kwiecień 24, 2013, 11:18:34 »

A tak w ogóle baza CIH powinna być publikowana i uaktualniana na stronie internetowej PFO. W ten sposób wiedziałbym np., czy mój wniosek dotarł i czy będę miał obrączki na kolejny rok, czy też nie. Poza tym zlikwidowałoby to problem z namierzeniem hodowli macierzystej prawidłowo zaobrączkowanego ptaka. Co do podstaw prawnych takiego udostępniania - we wniosku powinna znaleźć się klauzula o upublicznianiu przez PFO niektórych danych (CIH, imię i nazwisko oraz miejsce zamieszkania/prowadzenia hodowli) w ogólnopolskiej bazie dostępnej poprzez internet na stronie PFO. Jeśli ktoś się nie zgadza - to fora ze dwora! Bo jakoś za umieszczenie w katalogu z mistrzostw nikt się nie obraża, a wręcz przeciwnie - obraża się, jak zostanie pominięty.

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora

http://glostery.katowice.pl

« Odpowiedz #3 : Kwiecień 24, 2013, 11:42:45 »

Dla mnie to wygląda tak: "dostałem to do zrobienia, wpisałem co leżało na stole, jak się coś nie zgadza to piszcie to poprawię". Sam fakt, że instytucja, która - według mnie - ma prowadzić rejestr wszystkich hodowców szuka informacji o nich na facebooku, że o naszej klasie nie wspomnę - jest dla mnie dziwny.
Dodając do tego fakt częstych pytań w stylu: Mam kanarka, ozn. H013 KTO TO JEST?!? i problemów ze znalezieniem hodowców - stawiam na bałagan, a dokładniej szczególny rodzaj bałaganu. Jak znam życie i realia to stosy podań są wpisywane do komputera w kolejnych plikach tekstowych, a jak się bardzo mylę to "baza" jest zrobiona w excelu. Pewnie jeszcze z kilkumiesięcznym opóźnieniem, bo "teraz nadamy CIH, a do komputera wpisze się później".
Jestem w stanie się założyć o dwa kanarki, że nikt porządnej bazy, na sql'u z automatycznym backupem nie postawił, bo do tej świadomości nam jeszcze daaaaleeeeko.

Dlatego, nieco pesymistycznie, stwierdzę, że jedyna dostępna baza to taka, jak ktoś sobie spisze CIH i adresy z katalogów wystaw - będzie miał dla siebie.

----
tak mi się skojarzyło i będę się czepiał:

"wpisania do niego [rejestru] danych o hodowcach znajdujących się w dotychczas prowadzonych bazach" - to ile do tej pory PFO miało tych baz?!? Tyle co plików tekstowych?

"Rejestr prowadzony jest w wersji elektronicznej i papierowej" - czy dobrze rozumiem? Jedna osoba przez 2 godziny wpisuje dane do komputera, a potem przez kolejne 6 godzin rzeźbi te same dane w zeszycie w kartkę? Oj, znam ja taką informatyzację - proszę ten dokument nagrać na dyskietkę, wydrukować, wysłać emailem, a potem przywieźć mi dyskietkę i wydruk - nasłuchałem się tego ile wlezie.

Znaleźliby obrotnego studenta informatyki, takiego z głową, postawiłby zdalnie bazę sql z dostępem online i stowarzyszenia na bieżąco wpisywaliby do bazy nowych członków i kasowali starych. Wykaz wszystkich byłby dostępny od ręki i nikt nie musiałby się zastanawiać czy dostanie obrączki czy nie. Do tego powiadamianie emailem o wszystkich zmianach "otrzymaliśmy wpłatę / otrzymaliśmy zamówienie na 120 obrączek / obrączki zostały wysłane" itp. itd.

Ech... tylko niepotrzebnie się irytuję...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2013, 11:53:02 wysłane przez klapuch » Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Katowice

« Odpowiedz #4 : Kwiecień 24, 2013, 12:00:33 »

Pytasz jak to odkręcić? Zrobić bazę do końca, wysłać stowarzyszeniom listę członków w excelu / wordzie niech poprawią zmiany (dać im na to 3 tygodnie) i wpisać zmiany do bazy. Do tego niech uzupełnią dane o telefon i emaile, bo w końcu trzeba to zrobić. Do tego od razu zgodę na publikację danych na stronie PFO.

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*

Łódź

« Odpowiedz #5 : Kwiecień 24, 2013, 12:30:54 »

To odkręcenie nie jest takie proste. Przykładowo w czasie tworzenia bazy CIH znaleziono w necie dane Jana Kowalskiego ze stowarzyszenia ABC. Kowalski od kilku lat nie należy już do ABC. Jeśli PFO prześle informacje o Kowalskim do ABC i Kowalski się o tym dowie, to PFO nigdzie się nie wytłumaczy z faktu, że obraca Jego danymi osobowymi i na dodatek udostępnia je innym osobom i instytucjom. Nawet nie wyobrażam sobie co by się stało z PFO, gdyby Kowalski był prawnikiem.

To co piszecie, że baza hodowców jest stworzona i prowadzona w plikach tekstowych albo w Excelu jest jak sądzę nieprawdą. Dane są z pewnością przechowywane w jakiejś szyfrowanej bazie danych i regularnie w pewnych odstępach czasu są zmieniane hasła dostępu do tej bazy. Baza jest też z pewnością umieszczona w jakimś bezpiecznym miejscu i chroniona nie tylko przez odpowiednie oprogramowanie ale też przez odpowiednio często wynonywane kopie zapasowe.

A jak poprawić? Myślę, że najprościej będzie stworzyć nową, bo z prawnego punktu widzenia poprawa tej bazy nie jest możliwa. Można wówczas zrobić całą taką bazę na stronie PFO, tak jak to się dzieje w innych federacjach narodowych, ale cóż Polska zawsze musi być w tyle. Nie widać, żeby cokolwiek się działo w tym zakresie.

Zgadzam się też z yotan, że stowarzyszenia muszą przestrzegać i terminów wpłaty składek i procedur przyjęcia i skreślenia członka. Mam nadzieje, że każde stowarzyszenia zna już procedury, bo inaczej cała ta "zabawa" nie ma sensu.

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*

Łódź

« Odpowiedz #6 : Kwiecień 24, 2013, 12:35:27 »

Rejestr prowadzony jest w wersji elektronicznej i papierowej.

A po co ta forma papierowa? Czy Sekcja do Spraw Cech Identyfikacyjnych i Obrączek jakoś wykorzystuje tę formę rejestru? Czy jest np. prezentowane na Zjeździe Delegatów albo gdzieś indziej?

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski

« Odpowiedz #7 : Kwiecień 24, 2013, 12:43:35 »

Macie rację - wnioski (poprawione i uzupełnione o dane telekomunikacyjne i zezwolenie na upublicznianie niektórych danych w publicznej bazie danych) powinny być rozesłane jeszcze raz i to jak najszybciej, tak, żeby do czasu wystaw i konkursów można było zebrać i uporządkować te dane. Jeśliby ktoś nie miał uaktualnionego wniosku to nie powinien wtedy brać udziału w konkursie.

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Katowice

« Odpowiedz #8 : Kwiecień 24, 2013, 01:11:11 »

Dane są z pewnością przechowywane w jakiejś szyfrowanej bazie danych i regularnie w pewnych odstępach czasu są zmieniane hasła dostępu do tej bazy. Baza jest też z pewnością umieszczona w jakimś bezpiecznym miejscu i chroniona nie tylko przez odpowiednie oprogramowanie ale też przez odpowiednio często wynonywane kopie zapasowe.

Dzięki, Jacky, rozbawiłeś mnie  Duży uśmiech  Duży uśmiech  Duży uśmiech

WIL.K.
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

Warszawa

« Odpowiedz #9 : Kwiecień 24, 2013, 03:06:43 »

Witam
W protokole z Walnego Zjazdu Delegatów z dn. 23 marca 2013 jest zapis w Ad.8 mówiący iż oficjalnie  został zgłoszony wniosek Polskiego Związku  Ornitologiczenego -Warszawa do Rady Federacji.Przdstawiciel PZO- Warszawa Krzysztof Wilczewski przedstawił treść wniosku zgromadzonym delegatom gdzie jest mowa aby umożliwić dostęp do bazy hodowców,który by polegał na uzyskaniu informacji na stronie PFO o hodowcy na podstawie wpisanej w pole wyszukiwania Cechy Identyfikacyjnej Hodowcy (CIH).
Wniosek został przyjęty  przychylnie przez Radę Federacji.
Pozdrawiam

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski

« Odpowiedz #10 : Kwiecień 25, 2013, 08:47:32 »

Super!
Za trudny tekst, tak daleko nie doszedłem... , ale jak będę miał wolną dłuższą chwilę, to całość przeczytam.

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*

Łódź

« Odpowiedz #11 : Kwiecień 25, 2013, 09:08:52 »

"Wiceprezydent ds. organizacyjnych wyjaśnił, że z technicznego punktu widzenia, nie ma żadnych problemów."

Nie musisz szukać tu masz kwindesencję tego co najważniejsze. Zatem jeszcze tylko odrobina cierpliwości i już będziemy mieli bazę hodowców z prawdziwego zdarzenia.

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski

« Odpowiedz #12 : Kwiecień 25, 2013, 11:53:15 »

Wybacz, ale uwierzę, jak zobaczę...

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Katowice

« Odpowiedz #13 : Kwiecień 25, 2013, 12:13:50 »

Wybacz, ale uwierzę, jak zobaczę...

Gorzej, jak zobaczysz, że nazywasz się Brzęczyszczykiewicz, mieszkasz w Otwocku i hodujesz kanarki kształtne;D

A tak na poważnie to miło byłoby gdyby baza udostępniała również informacje o podstawowej linii hodowlanej, np. papugi, kanarki, egzotyka itp. Ale to tylko taki pomysł.

A swoją drogą - nawiązując do pierwszego postu - człowiek się namęczył, napisał, zrobił sprawozdanie z tego co zrobił, a my kręcimy nosami Chichot

kanarki.com.pl
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #14 : Kwiecień 25, 2013, 06:24:18 »

Witam. Uśmiech
Wnioski o wykreślenie członka związku uważam za normalną rzecz.
Skoro członek np nie płaci składki członkowskiej przez rok lub dwa lata to wykreślamy go z bazy
Nie ma poco płacić za niego składki skoro on nie płaci.
Wiadomo CIH zostaje dla niego uśpiony
A to że często i gęsto jest bałagan w stowarzyszeniach to na pewno.
Tak jak kolega yotan napisał
Dopiero przy zamawianiu obrączek jest olśnienie że on nie zapłacił
A tak jak i u nas w PZO jest termin do 15 marca o wpłacanie składek to teoria a praktyka różna
Pozdrawiam. Spoko
Mariusz

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!