Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Luty 25, 2020, 07:41:29 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Chora samiczka  (Przeczytany 5113 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
matisstiger
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« : Lipiec 13, 2013, 02:52:31 »

Witam wszystkich Uśmiech Moja samiczka kanarka jest  chora ma biegunkę oraz od jakiś dwóch miesięcy traci piórka. Głownie to na głowie i szyi. Szyję ma prawie już całą gołą a głowę to tylko na czubku głowy ma brak piór. Poza tym je i zachowuję się normalnie.  Proszę o pomoc Smutny 

ewa70
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Tarnów woj.małopolskie

« Odpowiedz #1 : Lipiec 13, 2013, 08:03:36 »

Podaj na biegunkę węgiel leczniczy trzy razy dziennie  z tabletki małą kruszynkę.Możesz ugotować ryż w wodzie bez soli.Podaj mak do deserówki.Aby zapobiec wypadaniu piór spróbuj podawać tran.Są gotowe witaminy dla kanarków z tranem jak również można podać multwitaminę w płynie podaje się kropelkę do wody którą pije.Można dostać to wszystko w sklepie zoologicznym.Porost piór może trochę potrwać.Możesz udać się do wetrynarza i zanieść pióra które jej wypadły do badania.Badanie to może pokazać czy nie ma ona jakiś piórojadów.W razie gdy badanie coś wykarze weterynarz  poda jakiś środek.Co drugi dzień myj klatkę nawet dobrze jest zastosować bezpieczne środki do dezynfekcji jeśli posiadasz myjkę parową ona też się sprawdzi .Często ustawiaj klatkę w słońcu tak aby połowa klatki była w półcieniu a reszta w słońcu tylko nie na balkonie a w mieszkaniu.

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora

http://glostery.katowice.pl

« Odpowiedz #2 : Lipiec 13, 2013, 10:47:09 »

Ewa70, tak trochę z grubej rury odpisujesz. Czy wypadanie piór to nie jest zwykłe pierzenie? Pora może być odpowiednia.
Poza tym - dezynfekcja klatki co drugi dzień? Idealny sposób na wpędzenie w kłopoty.

To ja zapytam się tak - matisstiger - co dajesz kanarkowi do jedzenia i picia?

matisstiger
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #3 : Lipiec 13, 2013, 11:03:05 »

Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem Uśmiech Do jedzenia to kanarkom podaje: pokarm standardowy belgijskiej firmy versele laga, raz w tg jajko, poza tym murzynek parę nasion (nie za często by nie zapaś ptaków ) po za tym zielenina tzn głównie mlecze i pokrzywę ( teraz także rożne nasiona traw które zrywam u siebie na polach i podaje w wiązce do klatek (moje kanarki to uwielbiają) dopicia to standardowo wodę. Osobiście nie sadze by były to jakieś problemy żywieniowe gdyż oprócz samiczki posiadam jeszcze 5 ptaków i one są piękne i zdrowe a są tak samo karmione ?? Ja sam nie wiem osobiście co to może być dlatego pytam bardziej doświadczonych hodowców Uśmiech Pozdrawiam serdecznie

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014

« Odpowiedz #4 : Lipiec 14, 2013, 09:10:26 »

A skąd masz tego ptaka? Jak długo jest u Ciebie? W jakim jest wieku? Jak wygląda skóra na łysinie?

matisstiger
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #5 : Lipiec 14, 2013, 10:17:25 »

Ptaka mam od hodowcy. Jest z 2010 roku kupiłem ją jako młodzika u mnie odbyła jeden udany lęg Uśmiech W tym roku jej nie puszczałem bo już wiedziałem że z nią coś nie tak. Skóra na łysinie jest raczej zdrowa nie ma tam żadnych ropni ani zrostów. Wydaje mi się że ona ma dużo szybszy oddech tętno Smutny niż moje pozostałe zdrowe kanarki. Poza tym nie jest osowiała je i zachowuje się normalnie Uśmiech

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014

« Odpowiedz #6 : Lipiec 14, 2013, 11:32:49 »

Trzeba by się udać do weta...

ewa70
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Tarnów woj.małopolskie

« Odpowiedz #7 : Lipiec 15, 2013, 01:34:17 »

Ewa70, tak trochę z grubej rury odpisujesz
Piszę to na podstawie  przykładu mojego kanarka.Dokładnie rok temu mój kanarek miał łysą głowę i szyję nim odrosły mu pióra mineło pół roku.To nie jest normalne piórkowanie.Zwykła wymiana piór przebiega stopniowo i nie dochodzi to wystąpienia łysiny.Wiem to bo hoduje kanarki od 10 lat i to był pierwszy taki przypadek w mojej hodowli.

matisstiger
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #8 : Lipiec 15, 2013, 07:21:48 »

Chyba nie pozostaje mi nic innego jak czekać aż odrosną pióra. Biegunka jej przeszła po podaniu maku. Jestem ciekaw czy ona się będzie pierzyć normalnie czy też nie ?? Dzięki wszystkim za pomoc. Jeśli będzie z nią coś się działo to na pewno napiszę. Pozdrawiam Uśmiech 

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Katowice

http://glostery.katowice.pl

« Odpowiedz #9 : Lipiec 15, 2013, 07:54:32 »

Co prawda u innych gatunków, ale słyszałem, że kanarki mają podobne przypadłości - nieprawidłowe łysienie głowy i szyi może być spowodowane niedoborem jodu. Może warto to przemyśleć i dać trochę jodu do kąpieli lub do poidełka? Nie mówię jaka dawka - to najlepiej żeby dobrał wet.

canarissimo
Redaktor
Nowy użytkownik
*

Aachen

fan izabelek

« Odpowiedz #10 : Lipiec 15, 2013, 08:48:56 »

...a jakiego koloru jest ptak?
Moze to bialy recesywny, ktoremu brakuje wit a-d3?

matisstiger
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #11 : Lipiec 15, 2013, 10:00:16 »

Jest to szek  żółty z biało czarnymi plamkami Uśmiech

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!