Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 04:41:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1] 2 3 ... 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: początki hodowli amadyny wspaniałej  (Przeczytany 52944 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Patryk30
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 34


« : Październik 24, 2013, 08:42:10 »

Witam od miesiąca jestem posiadaczem 3 par amadynów wspaniałych. Chciałbym dowiedziec sie wszystkiego na ich temat,tak że bedę wdzięczny za fajne artykuły. Tak na marginesie nie wiem czy dobrze zrobiłem ale hodowcy od których kupiłem pary mówili żebym kocem pażdziernika założył budki i tak zrobiłem. Ale nie widzę zainteresowania tak jak u kanarków, czy to jest normalne. Od dwuch tygodni karmie je kiełkami pokarmem jajecznym z jakimiś suszonymi owadami(polecił mi hodowca). Dodam jeszcze że jedna para ani nie spróbuje kiełków dwie pozostałe to aż sie im uszy częsą na widok kiełków ( jeśli tak mogę napisac). Mają także proso w kolbach na codzień. Czy mogę im jeszcze coś podawac,a i świece im ledami od 6 rano do 19-20
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #1 : Październik 24, 2013, 09:39:29 »

Link do fajnych artykułów: https://www.google.pl/#q=amadyna+wspania%C5%82a
Wszystkiego się pewnie nie dowiesz, ale coś tam wiedzy może liźniesz...
W jakim wieku są te amadyny? Wszystkie pochodzą od tego samego hodowcy? Generalnie trochę złą kolejność jak dla mnie - że sobie pozwolę zacytować kolegę klapucha: "najpierw czytamy, potem kupujemy"....
No i ta Twoja polszczyzna...  Szok Szok Szok
Zapisane


Patryk30
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 34


« Odpowiedz #2 : Październik 25, 2013, 12:33:15 »

To nie tak ze nic nie czytalem na ich tema przed kupnem, ale lepiej sie dowiedziec od hodowcy z praktyka niz z ksiazek. Co do par to kazda jest od innego hodowcy. Sorki za pisownie
Zapisane

Patryk30
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 34


« Odpowiedz #3 : Październik 25, 2013, 12:35:24 »

A i sa one z poczatku stycznia i jedna para z lutego
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #4 : Październik 25, 2013, 07:08:14 »

Mogą być za młode na lęgi.
Zapisane


klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #5 : Październik 25, 2013, 01:56:23 »

kocem pażdziernika założył budki i tak zrobiłem.

A po co?
Oswój się z nimi, naucz się, przygotuj ptaki a dopiero potem rób lęgi.
Zapisane


Patryk30
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 34


« Odpowiedz #6 : Październik 25, 2013, 03:59:35 »

To mam sciagnac teraz budki ?  A co do karmienia mam im dawac caly czas taki pokarm
Zapisane

CarIvan
Gość
« Odpowiedz #7 : Październik 26, 2013, 12:20:19 »

Zrób zdjęcia tym parom i je pokaż, zobaczymy czy wogóle nadają się do lęgów a to widać choćby po dziobie. Amadyny powinny być dopuszczane na lęgi nie młodsze niż 10-cio miesięczne, może jak napisał yotan są za młode. Ja swoje do lęgów przygotowywałem równy miesiąc od odłowu z lotni i sparowania w lęgówkach, już mają jaja.  Mrugnięcie

To mam sciagnac teraz budki ?  A co do karmienia mam im dawać cały czas taki pokarm
Jeśli samiec nie tokuje nad samicą, samica nie odzwierciedla gotowości do lęgów choćby przysiadaniem i potrząsaniem piór w ogonie podczas toków samca a dziób u niej nie jest szary do czarnego prawie to budki zdejmij.

Co do przygotowywania ptaków to polecam ci kupić dla nich jeszcze FERTI-VIT.  Mrugnięcie
Zapisane

Patryk30
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 34


« Odpowiedz #8 : Październik 26, 2013, 02:40:09 »

Ok zrobie im zdjecia i pokaze. Jedna pare mam w domu i od samego rana samiec goni po klatce i spiewa a dwie pary sa w kotlowni przy kanarkach (w osobnych klatkach) i ich tak nie obserwuje za duzo

http://imageshack.us/content_round.php?page=done&id=4tHcmJymlZ6sm6eSn9nVpafO5co
http://imageshack.us/content_round.php?page=done&id=4tHclqCimKOrmKTE4N2XmuPU3A
http://imageshack.us/content_round.php?page=done&id=4tHcmaSjlaWtmKqS1NqW2afO5co
Witam dodam tylko że ta ostatnia para jest w domu i dziś zaobserwowałem tokowanie samca to znaczy tak mi sie wydaje (tak dziwnie piszczał i drgała mu głowa a później podskakiwał tak śmiesznie) czy to dobrze
Zapisane

oranżada
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 74


« Odpowiedz #9 : Październik 26, 2013, 03:57:26 »

Tak właśnie zachowuje się samiec, który tokuje do samicy ( http://www.youtube.com/watch?v=57X-skvdMc8m ).
Zapisane

lolek
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 159


« Odpowiedz #10 : Październik 26, 2013, 08:28:29 »

I prawdopodobnie na lęgi pójdzie ta para z domu:) Miałem taki przypadek, sprzedałem ptaki jednemu Panu, który po jakimś czasie dzwoni i mówi ze nie chcą się rozmnażać. Wypytałem o wszystko dobrze karmił ciepło było więc co jest. Powiedziałem żeby zrobił zdjęcie:) patrze a ptaszki tak jak mówisz ty były w kotłowni. Mało światła chociaż doświetlał (z praktyki powiem że ledy są za słabe), jak wstawił ptaki do domu i zobaczył światło dzienne po 14 dniach było jajko. Ucieszony przesyłał mi zdjęcia, ptaki się rozmnożył i wszyscy byli szczęśliwi Uśmiech the end

Teraz mam młode jak chcecie mogę wystawić transmisję online i można podpatrzeć zachowanie Uśmiech
Zapisane

Patryk30
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 34


« Odpowiedz #11 : Październik 26, 2013, 09:06:49 »

Ledy sa te ZIMNE światło. Naprawdę dużo światła dają. Mam tam kanarki już 4 rok i one miały doświecane 3 Vat żarówką a teraz to niebo a ziemia. Obserwowałem dziś te dzioby wszystkie samice mają szare przechodzone w czarne do końca, a samce czerwone końcówki. Ja jestem za żebyś dał linka do ptaszków Uśmiech
Zapisane

CarIvan
Gość
« Odpowiedz #12 : Październik 27, 2013, 07:43:55 »

Patryk30 skoro dzioby są wybarwione, ptaki z początku roku to zostaw im budki i wzbogać dietę np. o gwiazdnicę, mniszek, witaminy jakie ci podałem wcześniej, drobniuteńko kruszone skorupki jaj kurzych (trzeba ugotować i obrać jaja tak by pod skorupką nie było tej błonki, tzn. trzeba po obraniu tą błonkę z pod skorupki pościągać i dopiero pokruszyć), obowiązkowo sepia do klatki każdej i co drugi dzień kiełkowane ziarno (najlepiej kanar z czerwonym prosem). Na czas wysiadywania tylko mieszanka i kłos z prosem senegalskim. Ja do przygotowania do lęgów daję taką mieszankę trzech miękkich karm zmieszanych ze sobą w proporcji 1:1:1 (bo jest wilgotna i chętnie zjadana przez ptaki)


* GoldFruttiPatee.gif (36.05 KB, 125x245 - wyświetlony 570 razy.)

* insektpati.gif (6.96 KB, 100x177 - wyświetlony 582 razy.)

* UniPatti.gif (22.47 KB, 125x220 - wyświetlony 583 razy.)
Zapisane

lolek
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 159


« Odpowiedz #13 : Październik 27, 2013, 10:08:34 »

http://www.ustream.tv/channel/gouldian-finch-amadyny-wspania%C5%82e

amadyny online musicie przeczekać reklamy taka strona napisze jak będę przestawał nadawać Chichot
a jeszcze może opisze Uśmiech ptaszki wykluły się 18.10 więc dzisiaj mają 9 dzień:) wczoraj obrączkowałem, silne zdrowe, głośne i bardzo duże Uśmiech miłego oglądania  Chichot
Zapisane

lolek
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 159


« Odpowiedz #14 : Październik 27, 2013, 02:09:50 »

była chwila przerwy kontynuujemy nadawanie:)
Zapisane

Strony: [1] 2 3 ... 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!