Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 12:10:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ZAMIAST KIELKOWAC MOZNA.......  (Przeczytany 17678 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
forpus94
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 164


WWW
« Odpowiedz #15 : Październik 11, 2014, 12:17:22 »

Cytuj
Produkt jest nowy z tego co wiem w sklepach pojawil sie w tamtym roku . Mysle ze nie ma  wiecej niz 2 lat. Jesli chodzi o przezywalniosci ptakow karmionych tym granulatem nie wiem czy mozna powiedziec cos dokladniejszego opartego na doswiadczeniach hodowlanych

Na zeszłorocznej listopadowej wystawie w Reggio byłem na przedpremierowej sprzedaży. Produkt trafił do stałej oferty ,z tego co wiem, od początku 2014 r (1,5 miesiąca po przedpremierowej ofercie). Tak więc nikt (oprócz Masarutto Mrugnięcie ) nie ma tego pokarmu nawet rok.
Zastanawiałem się nad zakupem ale u nas jest tylko w opakowaniach 9 kg a dla mnie było to za dużo jak na "próbkę".

RNA, używasz białych czy zielonych kulek ? U nas są tylko te białe a zastanawiałem się czym się różnią.

Mówiliście o pleśnieniu....Ja akurat nigdy nie miałem z tym problemu ale widziałem specyfiki ,które dodaje się do wody ,którą zalewamy kiełki. Podobno hamują one jakiekolwiek pleśnienie. Widziałem taki produkt od pinety oraz w Czechach (ale akurat z pamięci nie jestem w stanie podać nazwy). Słyszałem również ,że niektorzy dodają ocet jabłkowy do wody ale zawsze zastanawiało mnie czy to nie zniszczy kiełków lub .
Zapisane


G001      forpus-klub.cz     kanarkipapugiastryldy.org.pl
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #16 : Październik 11, 2014, 07:56:43 »

Pleśń nie jest problemem, bo ją widać. Gorzej z toksynami grzybiczymi i drożdżakami, które niekoniecznie zobaczysz na kiełkach, a jak podasz, to ptak może się przytruć. Staram się płukać kiełki min. 2x dziennie, ale i tak się boję je podawać.
Zapisane


sylabona
Gość
« Odpowiedz #17 : Październik 11, 2014, 11:20:48 »

Słyszałem również ,że niektorzy dodają ocet jabłkowy do wody ale zawsze zastanawiało mnie czy to nie zniszczy kiełków lub .
Jak jest bardzo gorąco, dodaję do wody, którą przelewam kiełki ocet jabłkowy ( 1:10 ).
Wydaje mi się, że dłużej są świeże i mają ładny zapach.
Zapisane

forpus94
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 164


WWW
« Odpowiedz #18 : Październik 11, 2014, 12:02:04 »

Sylwia 1 ,a po zastosowaniu octu kiełki nadal rosną ?

Cytuj
Pleśń nie jest problemem, bo ją widać. Gorzej z toksynami grzybiczymi i drożdżakami, które niekoniecznie zobaczysz na kiełkach, a jak podasz, to ptak może się przytruć. Staram się płukać kiełki min. 2x dziennie, ale i tak się boję je podawać.

Wiem ,że moje zoo kiedyś miało duży problem z kiełkami bo grzyby zaczęły działaćw organizmie ptaków i od tego czasu przestano je podawać ptakom (do czasu aż ja przyszedłem-robię kiełki sam w domu po czym wiozę je do zoo). Osobiście bardzo często płuczę kiełki a ponadto kielkuję w ciemnym dość chłodnym miejscu. Ziarno kiełkuje się trochę dłużej ale z tego co zaobserwowałem jest to bezpieczniejsze- ciepło może przyspieszyć wystąpienie mykotoksyn.
Zapisane


G001      forpus-klub.cz     kanarkipapugiastryldy.org.pl
forpus94
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 164


WWW
« Odpowiedz #19 : Październik 11, 2014, 12:03:15 »

Podejrzewam ,że jeszcze większy problem mają hodowcy miekojadów. Owoce szybko tracą swojąprzydatność gdy leżą.
Zapisane


G001      forpus-klub.cz     kanarkipapugiastryldy.org.pl
RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #20 : Październik 11, 2014, 03:52:15 »

Cytuj
RNA, używasz białych czy zielonych kulek ? U nas są tylko te białe a zastanawiałem się czym się różnią.
Uzywam tych bialych bo nie powoduja efektow kolorujacych. Kupuje te po 800 gram kosz to okolo 6 do 8 euro.
Cytuj
Mówiliście o pleśnieniu....Ja akurat nigdy nie miałem z tym problemu ale widziałem specyfiki ,które dodaje się do wody ,którą zalewamy kiełki.
Znam jednego hodowce (jeden z najlepszych na swiecie jak nie najlepszy na swiecie w hodowli borderow Valentino Cherubini) ktory w kielkowaniu uzywa wybielaczy do czyszczenia. Przygotowuje roztwor z tych wybielaczy i wody i przez jeden dzien moczy nasiona w tym roztworze. Oczywiscie wymieniajac wode co kilka godzin. Poczym przystepuje do kielkowania. Nasiona sa prive od plesni czy innych grzybow.
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #21 : Październik 11, 2014, 04:39:37 »

Cytuj
Nasiona sa prive od plesni czy innych grzybow.

To my mamy krajowy Domestos, działa podobnie.
To, że ktoś sławny coś robi, nie oznacza od razu, że robi coś dobrego.
Zapisane


RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #22 : Październik 11, 2014, 07:33:41 »

Cytuj
To, że ktoś sławny coś robi, nie oznacza od razu, że robi coś dobrego
Nie chodzi mi o slawe a o sukcesy jakie odniosl a dokladnie jakie metody stosuje. Pisze bo moze kogos to zainteresuje.
Cytuj
Domestos
Nie wiem czy Domestos  ma z tym cos wspolnego po wlosku nazywa sie to candeggina i produkuja ja rozne marki i pewnie w Polsce jest tez wybor roznych wybielaczy a nie tylko domestos.
Klapuch Twoje wypowiedzi zaczynaja mnie irytowac. Techniki o ktorych pisze sa stosowane od wielu lat przez hodowcow ktorzy odniesli sukcesy. Nikogo nie zmuszam do ich stosowania. Jesli ktos chce niech probuje i pisze o wynikach.
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #23 : Październik 11, 2014, 08:20:20 »

Cytuj
Klapuch Twoje wypowiedzi zaczynaja mnie irytowac. Techniki o ktorych pisze sa stosowane od wielu lat przez hodowcow ktorzy odniesli sukcesy. Nikogo nie zmuszam do ich stosowania. Jesli ktos chce niech probuje i pisze o wynikach.

Prawda ma to do siebie, że wielu ludzi irytuje.
Naprawdę zachęcasz do dodawania wybielacza (trucizny) do kiełków dla ptaków i twierdzisz, że to jest dobre, bo "stosowane od wielu lat przez hodowców, którzy odnieśli sukcesy"?!?
Hodowców - handlarzy czy hodowców - miłośników?
Dziwisz się, że mnie to oburza?

Wiesz jaki jest stary, sprawdzony sposób żeby koń nie kulał? Poleciłbyś komuś?
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2014, 08:43:38 wysłane przez klapuch » Zapisane


RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #24 : Październik 11, 2014, 09:23:13 »

Cytuj
Naprawdę zachęcasz do dodawania wybielacza (trucizny) do kiełków dla ptaków i twierdzisz, że to jest dobre, bo "stosowane od wielu lat przez hodowców, którzy odnieśli sukcesy"?!?
Nie dodawac tylko plukac w roztworze z takiego srodka. Nie zachecam tylko dodaje swoja opinie na post
Cytuj
Mówiliście o pleśnieniu....Ja akurat nigdy nie miałem z tym problemu ale widziałem specyfiki ,które dodaje się do wody ,którą zalewamy kiełki. Podobno hamują one jakiekolwiek pleśnienie. Widziałem taki produkt od pinety oraz w Czechach (ale akurat z pamięci nie jestem w stanie podać nazwy). Słyszałem również ,że niektorzy dodają ocet jabłkowy do wody ale zawsze zastanawiało mnie czy to nie zniszczy 
Twoj sceptycyzm ma motywy ok .  Wiem ze sposob jest wyprobowany i dziala. Pozniej kazdy zrobi jak chce.
Zapisane

sylabona
Gość
« Odpowiedz #25 : Październik 12, 2014, 09:31:33 »

Sylwia 1 ,a po zastosowaniu octu kiełki nadal rosną ?

Rosną normalnie. Później, jak osiągną swoją wielkość, wstawiam je do lodówki (mam takie pudełko do żywności z dziurkami) tam również rosną - tylko wolniej.
Zapisane

pigmej
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Śląsk, Pszów
Wiadomości: 292


« Odpowiedz #26 : Październik 12, 2014, 11:28:37 »

Klapuch znów za ostro zareagowałeś hehehe.  Candeggina (podchloryn sodu) to nie jest typowy wybielacz tylko właściwie odkażacz (odgrzybiacz)- jest składnikiem wielu wybielaczy ale sam ma także takie działanie jak wybielacz. Roztwory wodne tego związku stosowane stomatologii - leczenie kanałowe zębów, w mniejszych stężeniach stosuje się go do odkażania ujęć wody i pomieszczeń dla zwierząt. Osobiście uważam że w roztworze wodnym o małym stężeniu nie zagrozi kanarkom, więc przepłukanie nasion przed ich kiełkowaniem napewno doprowadzi do ich odkażenia i może pomóc w zwalczaniu toksyn i grzybów.
Zapisane

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #27 : Październik 12, 2014, 12:37:46 »

Sam moze popelnilem blad piszac wybielacz. Ale tak mi wyszlo w slowniku. Duży uśmiech
Zapisane

forpus94
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 164


WWW
« Odpowiedz #28 : Październik 12, 2014, 11:31:27 »

ja mam tylko jedną uwagę do wpisu RNA...Od kilku lat w borderach (dużych) rządzi pewien Hiszpan i myślę ,że to jemu należy się aktualnie określenie "najlepszy" Mrugnięcie.
Zapisane


G001      forpus-klub.cz     kanarkipapugiastryldy.org.pl
RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #29 : Październik 13, 2014, 09:21:23 »

Cytuj
ja mam tylko jedną uwagę do wpisu RNA...Od kilku lat w borderach (dużych) rządzi pewien Hiszpan i myślę ,że to jemu należy się aktualnie określenie "najlepszy" Mrugnięcie.
Cherubini jest tez sedziom wiec nie uczestniczy w wielu konkursach. Jestem ciekaw co ten hiszpan powiedzialby o ptakach Cherubiniego Duży uśmiech
Trzeba zaznaczyc ze konkursy borderow  (konkursy na wysokim poziomie) sa malo zwiazane z imprezami takimi jak mistrzostwa swiata, Reggio i td. Najlepsze wystawy sa organizowane przez pojedyncze kluby awielu doskonalych w srodowisku borderow nie uczestniczy w imprezach ktore nam wydaja sie najlepsze.
Zapisane

Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!