Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 11:21:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: "Samiec" Glostera  (Przeczytany 7259 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
MateoHodowla
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Sosnowiec / Będzin
Wiadomości: 73



« : Marzec 07, 2014, 08:46:21 »

Witam. Jakiś czas temu kupiłem parke Glosterów, ona koroniata a on gładki. Z samicy byłem nawet zadowolony ale z samca napewno nie. Bo kupilem go w sierpniu i do tej pory ani razu go nie slyszałem ale mniejsza o to. Hodowca który mi go sprzedawał twierdził że to napewno jest samiec ze on go slyszał itd. Tymczasem dałem go na obserwacje do mojego dziadka byłego hodowcy i on za to twierdzi że to samiczka z 2 powodów. 1 = skubie gazete a 2 to dał "jej/jemu" troche waty do zobaczenia czy bedzie próbować cos z nią robic np robić gniazdo. Kanarek był mocno zainteresowany tym i zabierał to itd. I chciałem zapytać czy jest to normalne zeby samiec ze tak powiem zeby sie tak zachowywał interesował budowa gniazda i wogole nie spiewał? czy wedle tego co mówił "hodowca" upierajac sie ze to samiec to mozebyc samica? Jeśli coś nie jasno napisałem to prosze spokonie napisac a wyjaśnie o co mi chodzi.Pozdrawiam  Duży uśmiech
Zapisane


Mateusz Chudyka
CIH - C058
CarIvan
Gość
« Odpowiedz #1 : Marzec 07, 2014, 10:13:02 »

Zrób zdjęcie kloaki obu ptaków i zamieść na forum bo to najpewniejsze by poznać czy samiec czy samica i co wogóle masz. Oczywiście że hodowca mógł się pomylić i sprzedać ci dwie samice bo samce raczej nie uczestniczą intensywnie w budowie gniazd. Samiec sparowany z samica razem nie będzie śpiewał non-stop jak taki co jest pojedynczo ale śpiewał jednak będzie, samica rzadko się zdarza by śpiewała raczej poćwierkuje tylko czasami wyciągając to ćwiergolenie i wygląda to na słuch jak u młodych samczyków, może stąd pomyłka hodowcy. W przypadku młodych ptaków o pomyłkę nie trudno, u ptaków ponad 10 miesięcy nie ma opcji by nie odróżnić samca od samicy po kloace.
Zapisane

MateoHodowla
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Sosnowiec / Będzin
Wiadomości: 73



« Odpowiedz #2 : Marzec 07, 2014, 10:30:51 »

Ptak wykluty był 19.02.2013 a kupiłem go dokladnie 31.08.2013. Wiec miał czas zeby coś zaspiewać. Jak tylko jutro wróci do mnie odrazu zrobie zdjecie i wstawie. Tylko nie rozumiem po co facet sie upierał że to samiec ze on go slyszał jak głosno spiewa itd. Potem próbował zgonić ze to przez to ze w za malej klatce jest. Ok sobie mysle dałem go do wiekszej. I nic
Zapisane


Mateusz Chudyka
CIH - C058
CarIvan
Gość
« Odpowiedz #3 : Marzec 07, 2014, 10:44:12 »

To nie tak, może i to jest samiec ale jak się zapasł to i nie będzie śpiewał, ale jako samiec nie powinien żywo interesować się też materiałem budulcowym na gniazdo a tym bardziej go nie powinien budować, wstawisz zdjęcia zobaczymy.
Zapisane

MateoHodowla
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Sosnowiec / Będzin
Wiadomości: 73



« Odpowiedz #4 : Marzec 08, 2014, 12:21:08 »

Wiem że był zapasiony leciutko ale to w okolicach jak była wystawa Egzoty. Wtedy go wzialem tam po wczesniejszym uzgodnieniu czy moglbym przyniesc zobaczyliby to. I jak przynioslem odrazu z wygladu samica mowia poczym polowa ze samica a druga polowa ze samiec ale lekko zapasiony. Po wczesniejszym spojrzeniu w okolice kloaki.Dawałem mu łyzeczke dziennie jedzenia i nie wiecej szczerze mowiac. Wiec skoro go kupilem 31.08 to hodowca musial mi ładną świnie podlozyc sprzedajac juz zapasionego i dlatego. Ale z drugiej strony tez dziwnie skoro wrzucilem troche waty i "on/a" szarpał ją itd. 
Zapisane


Mateusz Chudyka
CIH - C058
CarIvan
Gość
« Odpowiedz #5 : Marzec 08, 2014, 05:42:40 »

Wiec skoro go kupilem 31.08 to hodowca musial mi ładną świnie podlozyc sprzedajac juz zapasionego i dlatego
To też nie tak, glostery to ptaki u których o zapasienie nie trudno, więc trochę lepszej karmy i mniejsza klatka czasowo nawet wystarczy by doszło do zapasienia, a co za tym idzie z czasem do ograniczenia lub całkowitego zaprzestania śpiewu przez samca. Skoro to ptak z lutego to po zdjęciu kloaki bez problemu można poznać co to jest tzn. czy samiec czy samica, chyba że jest masakrycznie zapasiony to może być problem, jeśli nie będzie to i z rozróżnieniem płci również nie będzie. Wstawisz zdjęcia popatrzymy. Jak okaże się samicą możesz próbować rozmawiać z hodowcą od jakiego kupiłeś i poprosić o wymianę na samca lub dokupić dwa samce, przygotować dwie pary ptaków i puścić na legi bo pora na to jak najbardziej odpowiednia. Jak samica ładna, duża i to drugie co masz niby jako samca też okaże się samicą a jest ładne duże i warte do trzymania, do dalszej hodowli to poszukaj sobie dwóch samczyków o ile miejsce i możliwości hodowlane ci na to pozwalają.   Mrugnięcie
Zapisane

MateoHodowla
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Sosnowiec / Będzin
Wiadomości: 73



« Odpowiedz #6 : Marzec 08, 2014, 10:06:47 »

Właśnie średnio pozwalaja ale jakieś lęgówki robie. No mi bardziej by pasowalo jakby to faktycznie samiec był. I tak jeszcze musze dokupic samca z korona do innej samicy hahah Chichot zrobie dzisiaj zdjecie i wstawie i sie okaze Chichot
Zapisane


Mateusz Chudyka
CIH - C058
klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #7 : Marzec 08, 2014, 06:35:41 »

Cytuj
Hodowca który mi go sprzedawał
Zacznijmy od początku - kupiłeś ode mnie parę ptaków, którą zresztą sam wybrałeś.
Dodatkowo miałem Ci je przywieźć do sąsiedniego miasta, bo nie miałeś jak dojechać. Zawiozłem. Transportówek też nie miałeś - z tego co pamiętam dostałeś moje. Jeszcze narzekałeś, że za drogo.
Zacząłeś narzekać jakieś 2 dni po zakupie. Powiedziałem Ci co, jak i dlaczego.
Nadal Ci się to nie podobało - powiedziałem, żebyś ptaki oddał - nie oddałeś.
To tak na początek.

Cytuj
skubie gazete
jak większość moich kanarków

Cytuj
czy jest to normalne zeby samiec ze tak powiem zeby sie tak zachowywał interesował budowa gniazda
u mnie wiele samców nosi materiał budulcowy na gniazdo

Cytuj
po co facet sie upierał że to samiec ze on go slyszał jak głosno spiewa itd.
Po pierwsze stwierdzenie "facet" jest dla mnie bardzo negatywne i nie chcę od Ciebie słyszeć tego po raz drugi.
A samce oznaczam kiedy słyszę ich pełny śpiew co najmniej trzykrotnie. Dlatego wiem, że jak był oznaczony jako samiec to śpiewał.

Cytuj
Wiec skoro go kupilem 31.08 to hodowca musial mi ładną świnie podlozyc sprzedajac juz zapasionego i dlatego.
Od chwili zakupu słyszę od Ciebie, że podkładam Ci świnię.
Pozwól, że zacytuję Twoje emaile:

- "poprostu oszukal mnie pan i tyle. Mam je juz od jakiegos czasu a samca wogole nie slyszalem! Jesli nie uslysze go do konca przyszlego tygodnia bede prosil o zwrot pieniedzy a ja panu zwroce te kanarki ; )"
- [kanarka Ci sprzedałem]  "zeby zarobic na niedoswiadczonym chlopaku ; )"
- [a cel tego jest] "Taki zebym nie mial pary a 2 samice ; ))"
- "Pan nie musi mi mowic co mam robic. To ze nie jestem doswiadczony bo dopiero sie ucze to nie znaczy ze moze mnie pan rypać w ten sposob. Jesli "samiec" nie odezwie sie do przyszlego tygodnia to bd wnioskowal o zwrot pieniedzy, a ja zwroce panu te kanarki ; ))"
- "Mam prawo czuć sie oszukany, nie jestem doswiadczony w tym. Wogole doswiadczenia nie mam i pan o tym wiedzial.Moze pan mi z premedytacja sprzedal zamiast samca samice."
- "Jeśli takowy "samiec" nie odezwie sie do konca przyszlego tygodnia bede kwestionował o zwrot moich pieniedzy. To ze nie jestes doswiadczony to nie znaczy ze moze mnie "Pan" oszukać ; )"
- "Daje karme co sprzedaja w Animalu, jesli w najblizszym czasie nie bedzie spiewal to bd prosil o zwrot pieniedzy, a ja zwrotce panu cale to ptactwo bo poki co to lipe sprzedales mi facet ; )"

Tak właściwie to teraz się zastanawiam dlaczego w ogóle z Tobą rozmawiałem i dlaczego starałem Ci się pomóc.

Cytuj
trochę lepszej karmy i mniejsza klatka czasowo nawet wystarczy by doszło do zapasienia
Mówiłem Ci na samym początku - dostałeś ptaka z fruwajki, 120x50, dałeś go do ciemnej klatki 20x20 cm i teraz narzekasz, że jest zapasiony i że nie śpiewa. Jak zwróciłem Ci uwagę, że nic dobrego z tego nie wyjdzie - co mi napisałeś? Cytuję: "Pan nie musi mi mowic co mam robic".

Piszę Ci jeszcze raz - wyraźnie - oddaj kanarki. Jak będą zdrowe - oddam pieniądze, jak będą chore - potrącę koszty leczenia. Mogę po nie przyjechać praktycznie codziennie. Żałuję, że Ci je sprzedałem widząc w jakich warunkach je trzymasz.
Zapisane


MateoHodowla
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Sosnowiec / Będzin
Wiadomości: 73



« Odpowiedz #8 : Marzec 08, 2014, 09:14:40 »

A co moze mam do ciebie mowic prosze pana? z tego co wiem na forum sie nie mowi na pan Chichot
Zapisane


Mateusz Chudyka
CIH - C058
CarIvan
Gość
« Odpowiedz #9 : Marzec 09, 2014, 09:28:41 »

Emceha stonuj trochę. Gdybyś kupił ptaki od nieznanego nikomu handlarza na giełdzie mógłbym podejrzewać że zostałeś oszukany. Skoro wyszło jednak na jaw kto Ci ptaki sprzedał to nawet zdjęć kloak nie musisz pokazywać bo kolega klapuch nie wystawił by się na publiczne oszczerstwa że oszukuje ludzi, zbyt poważnym jest hodowcą co też świadczy o tym że nie sprzedał by Ci ptaka zbyt młodego gdzie nie trudno wtedy o ludzką pomyłkę i nie posądzam go o brak umiejętności rozpoznania płci ptaka. Skoro ptak trafił z fruwalki o takich rozmiarach na małą klateczkę i dostał bogatej karmy przez twoją niewiedzę o chowie i hodowli, nie dziw się że szybko się zapasł a ty go nie słyszysz bo zapasiony śpiewał nie będzie, nie nadaje się też do rozmnażania.

Dlatego ja mówiłem każdemu kto nie ma doświadczenia wcale ani wiedzy o jakiejkolwiek hodowli kanarków - chcesz je rozmnażać zacznij od jednej pary kanarków kolorowych np. czerwonych nieintensywnych bo te nawet bardzo się starając i trzymając na klatce spustowej o wymiarach 40x30x30 cm trudno zapaść. Biorąc się za rozmnażanie glosterów czy też innych ptaków kształtnych trzeba mieć trochę pojęcia albo pilnie uczyć się od tych co z powodzeniem te ptaki hodują. Skoro klapuch poinstruował Cię co i jak trzeba było słuchać, pytać i prosić o więcej informacji bo jak mówi przysłowie pokorne ciele dwie matki ssie.  Mrugnięcie 
Zapisane

MateoHodowla
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Sosnowiec / Będzin
Wiadomości: 73



« Odpowiedz #10 : Marzec 09, 2014, 02:19:18 »

Moze i trafil na poczatku do malej ale po 4dniach okolo trafil do wiekszej jak do papug.
Zapisane


Mateusz Chudyka
CIH - C058
klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #11 : Marzec 09, 2014, 10:42:09 »

Moze i trafil na poczatku do malej ale po 4dniach okolo trafil do wiekszej jak do papug.

Kanarki kupiłeś 31.08. Na początku października, o ile dobrze kojarzę, jeszcze rozmawialiśmy na temat Twoich klatek. Cztery dni - jak piszesz - niestety nie są prawdą.

Rozumiem, jesteś niezadowolony. Kiedy mogę przyjechać po kanarki?
Zapisane


Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!