Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 11:39:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: klatki z Włoch czyli nowy wizerunek ptaszarni  (Przeczytany 11195 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
pawloczki
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 6



« : Sierpień 16, 2014, 11:02:22 »

Witam,

Chciałbym się podzielić swoją radością i spostrzeżeniami na temat zmian, które wprowadziłem w swojej ptaszarni. Niedawno przeprowadziłem gruntowny remont oraz zakupiłem nowoczesne wyposażenie prosto z Włoch. O specjalnych nowoczesnych rozwiązaniach dowiedziałem się oczywiście od naszego nieocenionego Pana Krzysztofa Wilczewskiego, który zawsze służy mi dobrą radą i niesie chęć pomocy. Tym razem również nadzorował całą transakcję z firmą Italgabbie, która wyprodukowała profesjonalny regał dla moich ptaków. Cała transakcja przebiegła szybko i sprawnie za co pragnę podziękować Panu Krzysztofowi z całego serca Uśmiech

      

A teraz przybliżę trochę funkcjonalność mojego zakupu. Regał, o którym mowa to model Orchidea64 20-klatkowy, cały jest stalowy, ocynkowany, proszkowo malowany. Każda klatka stanowić może odrębną całość, można je łączyć do woli, mój regał ma 5 kolumn i 4 rzędy. Klatki mają separatory pełne, które można wyjąć i zrobić dłuższą klatkę. Klatki mają też możliwość podziału na pół, separatorem drucianym. Może to służyć przede wszystkim oddzieleniu samca z młodymi od samicy, która już siedzi na kolejnych jajkach. Regał wyposażony jest w 2 komplety suchych rusztów i rolki z papierem. Jeszcze nigdy sprzątanie klatek nie było tak szybkie i przyjemne! W każdej klatce na spodzie leży papier, który przeciąga się z rolki umiejscowionej na jednej ścianie szczytowej regału i zwija się wałkiem znajdującym się na drugiej ścianie, a brudny papier odcina. Ma to też swój dobry wpływ na zdrowie i higienę ptaków, gdyż ich kontakt z odchodami jest znacznie ograniczony. Plecy każdej klatki są maja możliwość, aż kilkunastu różnych kombinacji umiejscowienia żerdzi, a także jest 6 miejsc na umiejscowienie gniazda. Front ma 4 drzwiczki na sprężynkach i 4 małe na karmniki zewnętrzne. W tym roku zamierzam zamontować gniazda i budki na zewnątrz klatek, właśnie korzystając z dodatkowych drzwiczek we frontach klatek. Mam nadzieję, że ułatwi mi to dostęp do jaj i zmniejszy stres dla ptaków. Zakup ten był długo wyczekiwany przeze mnie i sprawił mi wiele radości. Mam nadzieję, że ułatwi mi hodowlę i przyczyni się do łatwiejszego utrzymania czystości w mojej ptaszarni.

      

Poniżej umieszczam kilka zdjęć regału oraz link do strony włoskiej firmy, która wyprodukowała ten regał
http://www.italgabbie.com/eng/144art/art--64-orchidea-breeding-single-cage

Więcej można zobaczyć na stronie suwalkiego oddziału PZHKiPE, do którego należę.
http://pzhkipe.suwalki.pl/site/index.php?option=com_joomgallery&func=detail&id=1887&Itemid=62
Zapisane


RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #1 : Sierpień 16, 2014, 11:14:44 »

Piekny i funkcjonalny regal ale ile Cie kosztowal Co?
Zapisane

mikola
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 164


« Odpowiedz #2 : Sierpień 16, 2014, 12:06:44 »

Super! Gratulacje nabytku !
Zapisane

pawloczki
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 6



« Odpowiedz #3 : Sierpień 16, 2014, 01:28:04 »

Dziękuję  Chichot
Co do ceny to 1300 euro.
 I transport 100 euro który sam zorganizowałem bo ich był sporo droższy.
Zapisane


klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #4 : Sierpień 16, 2014, 06:38:56 »

Co do ceny to 1300 euro.

Klatki super, ale cena to nie na nasze warunki.
Zapisane


CarIvan
Gość
« Odpowiedz #5 : Sierpień 16, 2014, 06:59:30 »

Super jest tylko moim tylko zdaniem lepsza była by wersja z ocynkowanymi frontami niż malowanymi proszkowo, wprawdzie kanarek to nie papuga ale dziobem po drutach zdarza się że jeździ no i trudniej takie domyć z czasem bez uszkodzenia farby.  Mrugnięcie
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!