Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Luty 25, 2020, 06:33:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: opuchnięty palec i brak chęci powrotu do klatki podczas pierzenia  (Przeczytany 7445 razy)
ciapcia
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Rzeszów

« Odpowiedz #15 : Sierpień 27, 2014, 11:28:38 »

Chciałam tylko dodać, że opuchlizna na palcu w okolicach pazurka jest wynikiem zebranej tam ropy. Wieczorem moczę palec w ciepłym naparze z szałwii, a potem przykładam gotowaną, miękką cebulę. Widocznie pomaga, bo ropa wydostaje się na zewnątrz. Palec już nie jest rozogniony.

CarIvan
Gość
« Odpowiedz #16 : Sierpień 28, 2014, 07:57:09 »

ciapcia jeśli się nie boisz złap ptaka wyciśnij ropę delikatnie (widocznie coś musiało się stać że się tam zebrała, może faktycznie jakiś uraz i rana się zabrudziła a może coś tam mu się wbiło np. maleńki kawałeczek patyczka) a następnie odkaź to miejsce mocząc ptakowi łapkę w jodynie. Powinno szybciej przejść.  Mrugnięcie

ciapcia
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Rzeszów

« Odpowiedz #17 : Sierpień 28, 2014, 06:30:03 »

Dziękuję za radę, sprawdzę tę maść, co za jedna. Ale jodyny nie będę stosować, bo ona zrobi tylko strup, pod którym będzie ropa. Czyli jeszcze gorzej. Lepiej żeby ropa spokojnie sama wyciekała. Bo wycisnąć ją całą nie da się.

CarIvan
Gość
« Odpowiedz #18 : Sierpień 28, 2014, 07:59:11 »

Bo wycisnąć ją całą nie da się.
nie da się to parasola otworzyć [wymoderowano]. Nie ma rzeczy niemożliwych, ja bym oczyścił ranę jeśli jest zaropiała i odkaził jodyną lub nawet oxycortem w sprayu a łapkę posmarował maścią. Jest rana będzie i strupek to naturalny proces gojenia się. Oczyszczone i odkażone jak będzie to niby dlaczego ma się ponownie zbierać ropa pod strupkiem?  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2014, 08:24:03 wysłane przez klapuch » Zapisane

ciapcia
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Rzeszów

« Odpowiedz #19 : Sierpień 29, 2014, 04:46:44 »

Nie da się oczyścić całkowicie rany, bo ja nie jestem chirurgiem i zwyczajnie nie potrafię. Wolę, żeby natura sama sprawę załatwiła. Ja mogę tylko dopomóc. Poza tym palec wygląda już znacznie lepiej. Palec jest opuchnięty, ale kolor ma już taki jak reszta stopy, a nie czerwony. Ropa powoli wycieka, więc nie jest źle. Widać zaschnięty żółty strupek z jednej strony napuchnięcia i trochę starszy, brązowy z drugiej strony. Poza tym, kanarek z coraz większą niechęcią pozwala robić sobie okłady na palec, co jest oznaką, że już czuje, że jest lepiej.

CarIvan
Gość
« Odpowiedz #20 : Sierpień 29, 2014, 05:52:27 »

No to ciesze się że jest lepiej. Dziwne że wet. nie oczyścił rany dokładnie.

ciapcia
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Rzeszów

« Odpowiedz #21 : Sierpień 31, 2014, 01:44:03 »

Nie byłam u weterynarza z tym palcem. Bo doszłam do wniosku, że lepiej będzie dla kanarka, jeśli będę robić mu okłady i będę czuwać, czy nie pogarsza się. Taka metoda mniej boli, jest bardziej naturalna, ale wymaga ciągłej obserwacji. Mam tylko jednego kanarka to mogę sobie na to pozwolić. Ludziom, jak zrobi się ropa w palcu to właśnie pomagają takie okłady. Po oczyszczeniu rany jest ryzyko, że dalej będzie zbierać się ropa. Tak większość ludzi pisze na forach, tak też mówią moi znajomi.

tatanka
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #22 : Sierpień 31, 2014, 02:19:48 »

smarować jodyną tak jak pisał BreederGoulda i będzie OK

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014

« Odpowiedz #23 : Sierpień 31, 2014, 02:33:02 »

Po oczyszczeniu rany jest ryzyko, że dalej będzie zbierać się ropa. Tak większość ludzi pisze na forach, tak też mówią moi znajomi.
Na forach piszą ludzie niezadowoleni z leczenia, dlatego na forach jest pełno dramatycznych wpisów osób poszkodowanych przez życie.

CarIvan
Gość
« Odpowiedz #24 : Sierpień 31, 2014, 07:20:45 »

Nie byłam u weterynarza z tym palcem. Bo doszłam do wniosku, że lepiej będzie dla kanarka, jeśli będę robić mu okłady i będę czuwać, czy nie pogarsza się. Taka metoda mniej boli, jest bardziej naturalna, ale wymaga ciągłej obserwacji.
Jak się pogorszy też tak stwierdzisz że ta metod mniej boli, pytanie kogo ciebie czy kanarka? Skoro nie słuchasz porad kogoś kto ma wiedzę w tym zakresie po cóż wogóle pytasz? Jak dla mnie logicznym jest że jeśli ktoś zadaje pytanie, otrzymuje odpowiedź to powinien zastosować się do porady jeśli sam czegoś nie wie.  Mrugnięcie

Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!