Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Grudzień 05, 2019, 04:52:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Studencki Krzysztof - kanarkowy baca  (Przeczytany 2597 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem

« : Październik 28, 2008, 08:27:47 »

Krzysztofa Studeckiego znają wszyscy hodowcy. Od lat uczestniczy w wielu wystawach ptaków, zdobywając kolejne sukcesy. Nie pamięta dokładnie ile lat hoduje ptaki. Jak sam mówi: „ponad trzydzieści”. Początkowo hodował egzotykę, póŹniej kanarki kolorowe, a obecnie - kanarki kształtne. Ma jeszcze jedną araraunę zwyczajną, z którą nie może się rozstać.

Obecnie Krzysztof Studencki hoduje glostery. Prowadzi kilka linii hodowlanych. Jako jeden z nielicznych hodowców w Polsce od kilku lat nie dokupuje ptaków do swej hodowli. Jak sam twierdzi nie jest mu to do niczego potrzebne, a ptak o nieznanym pochodzeniu może zniszczyć wieloletnią pracę hodowlaną. Stosując zasady genetyki i wieloletnie doświadczenie mówi, że jest w stanie hodować ptaki bez dopływu obcej krwi przez wiele lat.

Ptaki zajmują kilka pomieszczeń na poddaszu wielorodzinnego domu państwa Studenckich w Nowym Targu. Ma tam urządzenie pomieszczenia lęgowe, przefruwy dla młodzieży, pomieszczenia z klatkami wystawowymi. W zależności od sezonu ptaki wędrują z pomieszczenia do pomieszczenia, z klatek do klatek.

Jak sam mówi nie ma żadnych tajemnic hodowlanych. Wszystko osiągnął przez pracę i doświadczenie. Nie jest w stanie choćby w przybliżeniu określić ilość nagród, które zdobyły jego ptaki. Mówi, że jest tego kilka szafek. Studencki zdobywał nagrody zarówno na wystawach krajowych, jak i zagranicznych.

Jest jednym z największych hodowców w Polsce. W 2008 roku wyhodował ponad 300 młodych. Dawno już minęły czasy, kiedy ilość piskląt przekraczała 500 sztuk.

Lęgi Pan Krzysztof zaczyna dopiero w marcu i jak mówi: „Im póŹniej, tym lepiej!”. Ptaki hoduje w parach. Jego księga lęgów to gruba książka, w której znajduje się kanarkowa kopalnia wiedzy.

Studeckiego odwiedziłem w jedną z paŹdziernikowych niedziel, kupując od Niego ptaki. Wprawdzie miałem zamiar kupić jedynie jednego samca, ale jego ptaki urzekły mnie tak bardzo, że skusiłem się na zakup pary ptaków. Sporo czasu spędziliśmy na pogawędce o ptakach. Szkoda było wyjeżdżać z tej kanarkowej krainy na Podhalu, ale pewnie kiedyś jeszcze tam wrócę.

Miło było poznać hodowcę przez wielkie „H”.

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!