Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 07:41:33 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rozmiar obrączek a prawo wystawiania ptaków.  (Przeczytany 10291 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
forpus94
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 164


WWW
« : Październik 12, 2014, 11:37:58 »

Czy rozmiary obrączek dla poszczególnych ras ,gatunków zamieszczone na stronie PFO jest przydzielony z COM ?

Jest możliwość wystawiania ptaków na Mistrzostwach Świata czy wystawie Międzynarodowej na innym rozmiarze obrączek jeśli w danym państwie członkowskim ptaki obrączkowane są trochę większą lub mniejszą średnicą ?
Zapisane


G001      forpus-klub.cz     kanarkipapugiastryldy.org.pl
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #1 : Październik 13, 2014, 08:05:58 »

Musi być, bo prawdziwe duże, wystawowe zeberki nie mieszczą się w obrączkę o rozmiarze 2,7mm. Dostają 2,9 lub 3,0.
Zapisane


pigmej
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Śląsk, Pszów
Wiadomości: 292


« Odpowiedz #2 : Październik 13, 2014, 10:27:59 »

Na pewno jest jakaś tolerancja bo Niemcy mają zupełnie inną rozmiarówkę obrączek (ale oni zawsze są inni Duży uśmiech ) tu jest link: http://www.vogelverein1960.de/Ringe/ringgroessen_sitt.htm
Zapisane

forpus94
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 164


WWW
« Odpowiedz #3 : Październik 13, 2014, 02:40:14 »

Bardziej chodzilo mi w tą drugą stronę bo np. między secjalistycznym klubem danego gatunku a tym co podaje PFO jest niekiedy aż 0,7 mm.... No to już nie jest mało.

Tak samo kanarki kolorowe,we Włoszech są malutkie ptaki (wielu naszych hodowców koloru jest nawet zbulwersowana ,że do przesady), w Niemczech i Holandii już są dużo większe. Standard ejst niby dla wszystkich taki sam ale róznice są czasami ogromne.
Zapisane


G001      forpus-klub.cz     kanarkipapugiastryldy.org.pl
forpus94
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 164


WWW
« Odpowiedz #4 : Październik 13, 2014, 02:43:37 »

Przejrzałem sobie te tabele w linku pigmeja i przyznaję ,że wszystkie ptaki "niekanarkowe" obraczkuję tą średnica niemiecką (albo nawet czasami jeszcze troszeczke większą) i nie ma szans aby ktokolwiek zdjał obrączkę...oczywiście jeśli nie ma zamairu urawać palca  Mrugnięcie
Zapisane


G001      forpus-klub.cz     kanarkipapugiastryldy.org.pl
JK
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Czeczewo
Wiadomości: 164


« Odpowiedz #5 : Październik 13, 2014, 10:38:59 »

Forpus94 nie znasz chyba do końca jakie są stosowane możliwości ściągania obrączek /zaznaczam, iż nieludzkie, ale są/
Zapisane

forpus94
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 164


WWW
« Odpowiedz #6 : Październik 13, 2014, 10:43:27 »

Mówię o "normalnych" ludziach a nie takich gdzie wszędzie robią jakieś "boki". Jeśli ktoś jest uczciwy to nie ma potrzeby stosowania takich metod.
Zapisane


G001      forpus-klub.cz     kanarkipapugiastryldy.org.pl
papuga
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 409


« Odpowiedz #7 : Październik 18, 2014, 08:30:59 »

Ja nie spotkałem się z przypadkiem pomiaru średnicy obrączek na żadnej wystawie międzynarodowej.
Zapisane

CarIvan
Gość
« Odpowiedz #8 : Październik 18, 2014, 08:34:04 »

Ja nie spotkałem się z przypadkiem pomiaru średnicy obrączek na żadnej wystawie międzynarodowej.
Po co je mierzyć skoro mają nabity rozmiar na obrączce, wystarczy odczytać.  Mrugnięcie
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #9 : Październik 18, 2014, 10:25:21 »

Cytuj
Po co je mierzyć skoro mają nabity rozmiar na obrączce, wystarczy odczytać.  Mrugnięcie

Nie wiem po co, ale ostatnio jak sprawdzałem na próbkach to rozmiar nabity i rzeczywisty trochę się różniły.
Zapisane


forpus94
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 164


WWW
« Odpowiedz #10 : Październik 19, 2014, 02:02:04 »

BreederGoulda, nie kazda Federacja ma zapisany numer. Z tego co pamietam u moich ptakow z Wloch , Czech , Belgii i Holandii ani jedna obraczka nie ma zapisanej srednicy.
Zapisane


G001      forpus-klub.cz     kanarkipapugiastryldy.org.pl
CarIvan
Gość
« Odpowiedz #11 : Październik 19, 2014, 09:33:56 »

BreederGoulda, nie kazda Federacja ma zapisany numer. Z tego co pamietam u moich ptakow z Wloch , Czech , Belgii i Holandii ani jedna obraczka nie ma zapisanej srednicy.
Jak dla mnie rozwiązanie jest proste, w Polsce mamy obowiązujące rozmiary obrączek na nasz kraj i takowe ptaki powinny mieć, z obrączkami niewłaściwymi rozmiarowo ptaki powinny być zdyskwalifikowane z brania udziału w wystawie i tylko dlatego by nauczyć hodowców że skoro obrączka dla amadyny ma ustalony rozmiar 2,7 to nie zakładamy jej obrączki o rozmiarze 2,5 czy większej niż 2,7, podobnie z kanarkami, każdy ptak powinien mieć założoną właściwą rozmiarowo obrączkę dla danego gatunku jaka została oficjalnie ustalona a nie że Iksiński zakłada sobie takie a Kowalski inne bo tak im się podoba. Albo robimy coś dobrze albo wcale lepiej tego nie robić. Co do hodowców z zagranicy to na OMP zezwoliłbym na wystawienie przez nich ptaków w takich obrączkach w jakich obowiązują w danym kraju. Ponadto hodowca zagraniczny zrzeszony i obrączkujący ptaki swoimi obrączkami a większość hodowców na poziomie obrączkuje swoje ptaki powinien bez najmniejszego problemu móc wystawić swoje ptaki na OMP. Jest to dla takich hodowców po wystawie jakby większa szansa na sprzedaż swoich ptaków hodowcom z Polski i jak by hodowcom z zagranicy na tym nie zależało to żaden z nich by nie przyjechał na OMP ani na Międzynarodową wystawę jaka by była w Polsce zorganizowana. Co do kolekcyjnego to w przypadku hodowców zrzeszonych w swoim kraju w jakimś stowarzyszeniu powinni tacy hodowcy moim zdaniem opłacać takie samo kolekcyjne jak hodowcy zrzeszeni w PFO czyli tą samą wartość, natomiast stawkę podwójną zastosował bym jedynie dla hodowców niezrzeszonych niezależnie czy Polskich czy zagranicznych. Polscy hodowcy natomiast będący w stowarzyszeniach czy klubach jeśli takowe istnieją a niebędący jednocześnie członkami PFO powinni być traktowani jako niezrzeszeni bo na obrączkach ich ptaków nie ma wytłoczone PFO.  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2014, 05:34:19 wysłane przez klapuch » Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #12 : Październik 19, 2014, 04:15:59 »

Wszystko gra, tyle że zeberki też mają 2,7, a wiem, że te wystawowe trzeba obrączkować 2,9. Powinny być uwzględnione tylko ptaki, które się wystawia. Bo te, które nie są do konkursu, to tak na prawdę może być każda obrączka. Czyli np. zeberka: 2,9, albo chociaż 27,-2,9. A dla tych "sklepowych" nie ma co ustalać, bo mogą być zaobrączkowane od 2,5-2,9 i nie powinny być brane pod uwagę. Przecież nikt takiego kurdupla nie wystawi.
Zapisane


forpus94
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 164


WWW
« Odpowiedz #13 : Październik 19, 2014, 06:21:55 »

BreederGoulda, no nie zgodze sie z Toba szczerze mowiac. Ponownie podam przyklad swoich wrobliczek. Jesli wszyscy najlepsi hodowcy na Swiecie najmniejsze obraczki jakie stosuja maja rozmiar 4,0 (a xzesto jest to 4,2) to nie widzę wielkiego sensu stosowania 3,5 dla tego gatunku. W tym roku zaovraczkowalem pierwsza wrobliczke 3,5 i z tego zrezygnowalem , wracajac do starego sprawdzonego 4,0. Obraczke odcialem bo mi poprostu bylo szkoda ptaka. Mysle , ze specjalistyxzne kluby czy to wrobliczek, nierozlaczek, zeberek czy WPF nie stosuja wiekszego rozmiaru dla swojego "widzi mi sie" ale poprostu jesli hodujemy typ wystawowy ptakow ( o ile nasi hodowcy wiedza , ze jest taki typ poza kanarkami) to te ptaki sa poprostu wieksze.
Zapisane


G001      forpus-klub.cz     kanarkipapugiastryldy.org.pl
CarIvan
Gość
« Odpowiedz #14 : Październik 19, 2014, 06:47:06 »

Wszystko gra, tyle że zeberki też mają 2,7, a wiem, że te wystawowe trzeba obrączkować 2,9
Skoro wymagają takiej obrączki powinno być to ustalone i zatwierdzone przez PFO, w końcu ktoś o tym decyduje.

Powinny być uwzględnione tylko ptaki, które się wystawia
Oczywiście cały czas mówimy o ptakach wystawianych, te co są poza konkursem nawet nie muszą mieć obrączek bo zależy to od hodowcy czy chce ptaka obrączkować bo liczy że wystawi go na konkurs czy nie bo zamierza sprzedać na targu.

Bartku kto w takim razie ustalał jaki rozmiar obrączki ma mieć jaki gatunek ptaka? Może należy to zweryfikować i poprawić by ptakom jak najmniej szkodzić bo zbyt ciasna i zbyt luźna obrączka jest bardziej szkodliwa niż ta o właściwym rozmiarze.
Zapisane

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!