Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 10:32:22 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Klasy konkursowe na OMP 20124  (Przeczytany 18267 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
JAD
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013
Wiadomości: 243



WWW
« Odpowiedz #15 : Listopad 03, 2014, 09:07:26 »

Hehe, papuga ale ty masz chody. W COM po twoim mailu klasy usunęli. Brawo!
Rozumiem, że będą Cię brali jako następce prezydenta Cirmiego. Super!

Na stronie PFO od dawna podane są klasy wystawowe które będą obowiązywały na  OMP. Takie same klasy otrzymały wszystkie stowarzyszenia zrzeszone w Federacji.
Zapisane


alex24
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 62


« Odpowiedz #16 : Listopad 03, 2014, 09:17:49 »

A może najpierw sami coś wystawmy zamiast się czepiać że klasy są o luftu. Bo moim zdaniem do tego ta dyskusja zmierza, krytyka federacji o błędy, w Czechach i na zachodzie to, a u nas tamto. Powiem tak koledzy BreederGoulda i Papuga, wystawcie swoje ptaki, a jeżeli was PFO potraktuje nieuczciwie to postawię wam litra, tylko kurna nie płaczcie z góry.
Zapisane


CarIvan
Gość
« Odpowiedz #17 : Listopad 03, 2014, 09:57:22 »

Bo moim zdaniem do tego ta dyskusja zmierza, krytyka federacji o błędy
Ja nie krytykuję tylko zwracam uwagę na rażące błędy jak wpis o pomarańczowej głowie amadyny wspaniałej, jak widać są to mało istotne błędy dla wielu z kolegów a szkoda bo można by coś napisać lepiej niż jest to zrobione ale skoro nikomu to niepotrzebne to ok, trwajcie w błędach. Co do wystawienia ptaków pisałem już że na 2014 rok nie zdążą się prawdopodobnie dopierzyć i będę musiał zaczekać na OMP 2015 ale z pewnością pokażę co wyhodowałem. Jeśli się dopierzą to zapewne w tym roku je wystawię.  Mrugnięcie
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #18 : Listopad 03, 2014, 10:57:24 »

[błędy jak wpis o pomarańczowej głowie amadyny wspaniałej
O co chodzi z tym pomarańczowym???
Zapisane


CarIvan
Gość
« Odpowiedz #19 : Listopad 04, 2014, 06:30:27 »

Marcin zobacz sobie pozycje jest w nich opis
F1 93 - Klasyczny pomarańczogłowy
F1 99 - Zielony białopierśny pomarańczowogłowy
F1 103, 107, 111, 115, 119, 123, 127, 131 - w każdej z tych użyte jest słowo pomarańczowogłowy.

Problem jest taki że mutacji pomarańczowogłowej nie ma jest mutacja żółtogłowa i wszędzie tam powinien być wpis żółtogłowy. Poza tym co to za nazwa klasyczny
?
Obecnie jest  np:

F1 89 - Klasyczny czarnogłowy
F1 91 - Klasyczny czerwonogłowy
F93- Klasyczny pomarańczogłowy itd...

Prawidłowe nazewnictwo powinno być określone w ten sposób:

F1 89 - Zielony fioletowopierśny czarnogłowy
F1 91 - Zielony fioletowopierśny czerwonogłowy
F1 93 - Zielony fioletowopierśny żółtogłowy
F1 95 - Zielony białopierśny czarnogłowy
F1 97 - Zielony białopierśny czerwonogłowy
F1 99 - Zielony białopierśny żółtogłowy
F1 101 - Zielony liliowopierśny czarnogłowy
F1 103 - Zielony liliowopierśny czerwono i żółtogłowy
F1 105 - Zielony pastel 1F i żółty 2F fioletowopierśny czarnogłowy
F1 107 - Zielony pastel 1F i żółty 2F fioletowopierśny czerwono i żółtogłowy
F1 109 - Żółty 1F i 2F białopierśny i liliowopierśny czarnogłowy
F1 111 - Żółty 1F i 2F białopierśny i liliowopierśny czerwono i żółtogłowy
F1 113 - Niebieski fioletowopierśny czarnogłowy
F1 115 - Niebieski fioletowopierśny czerwono i żółtogłowy
F1 117 - Niebieski białopierśny i liliowopierśny czarnogłowy
F1 119 - Niebieski białopierśny i liliowopierśny czerwono i żółtogłowy
F1 121 - Niebieski pastel 1F i srebrny 2F fioletowopierśny czarnogłowy
F1 123 - Niebieski pastel 1F i srebrny 2F fioletowopierśny czerwono i żółtogłowy
F1 125 - Srebrny 1F i 2F białopierśny i liliowopierśny czarnogłowy
F1 127 - Srebrny 1F i 2F białopierśny i liliowopierśny czerwono i żółtogłowy
F1 129 - Ino (albino,lutino) czarnogłowe
F1 131 - Ino (albino,lutino) czerwono i żółtogłowe
F1 133 - Wszystkie inne niesklasyfikowane mutacje i modyfikacje genetyczne
F1 135 - Nowe mutacje i modyfikacje genetyczne niesklasyfikowane.

Widzisz Marcinie różnicę pomiędzy nazewnictwem w klasach a tym co ja napisałem ?
Zapisane

papuga
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 409


« Odpowiedz #20 : Listopad 04, 2014, 09:21:29 »

A może najpierw sami coś wystawmy zamiast się czepiać że klasy są o luftu.

Aby coś wystawić trzeba konkretnie wiedzieć w jakiej klasie, a jak widać przykład BreederGouldy pokazuje, że pewnych mutacji ptaków nie można wcale wystawić na OMP. I to właśnie jest prawdziwy problem!

« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2014, 09:32:03 wysłane przez Jacky » Zapisane

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #21 : Listopad 04, 2014, 09:36:28 »

Bardzo proszę powrócić do problemu z pierwszego postu w wątku, a nie opisywać kolejne problemy w tym wątku. Przypominam, że rozpatrujemy tu mutacje amadyn wspaniałych w klasach konkursowych PFO.

Na inne gatunki ptaków proszę o zakładanie kolejnych wątków.
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2014, 11:11:04 wysłane przez Jacky » Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #22 : Listopad 04, 2014, 06:53:19 »

Prawidłowe nazewnictwo powinno być określone w ten sposób:
(...)
F1 105 - Zielony pastel 1F i żółty 2F fioletowopierśny czarnogłowy
(...)
F1 121 - Niebieski pastel 1F i srebrny 2F fioletowopierśny czarnogłowy
(...)
Widzisz Marcinie różnicę pomiędzy nazewnictwem w klasach a tym co ja napisałem ?
Widzę. Ale nie wiem, dlaczego sądzisz, że to jest prawidłowe nazewnictwo. Wydaje mi się, że po prostu dlatego, że Tobie takie odpowiada. Ja np. nazwałbym mutacje inaczej, bo wg mnie poprawnie jest tak:
F1 105 żółty 1F i 2F fioletowopierśny
F1 121 srebrny 1F i 2F fioletowopierśny
I nadal nie zgadzam się, że są mutacje niesklasyfikowane, bo punkty F1 133 i 135 załatwiają wszystko, co nie zostało ujęte w punktach powyżej.

Nie macie co się wytrząsać, bo nie macie na te klasy wpływu. Są one narzucone przez C.O.M., przez naszych tylko przetłumaczone i zaprezentowane. Ja tam się cieszę, że jest tłumaczenie, bo mogło go nie być. Jak Wam klasy nie pasują, to nie wystawiajcie. Tylko że ani w Czechach, ani w Niemczech czy Holandii czy Bóg jeszcze wie gdzie też nie wystawicie, bo tam są takie same. No chyba, że papuga napisze do C.O.M. i zmienią, w końcu ma już przetarte szlaki. Ma jeszcze trochę czasu do grudnia Duży uśmiech
Zapisane


CarIvan
Gość
« Odpowiedz #23 : Listopad 04, 2014, 07:37:12 »

Ja np. nazwałbym mutacje inaczej, bo wg mnie poprawnie jest tak:

żółty 1F fioletowopiersny
Nie ma takiej mutacji, fioletowopierśny żółty będzie zawsze tylko 2F, jednofaktorowy to już pastel zielony.

srebrny 1F fioletowopierśny
taki będzie pastelem niebieskim już a nie srebrnym. 1F i 2 F srebrne są tylko białopierśne, wszystkie fioletowopierśne srebrne są 2 F.

Ale nie wiem, dlaczego sądzisz, że to jest prawidłowe nazewnictwo. Wydaje mi się, że po prostu dlatego, że Tobie takie odpowiada.
Dlatego że takie jest poprawne tylko mało kto to potrafi zrozumieć a jeszcze więcej myśli ze to rozumie a jest inaczej.


Nie macie co się wytrząsać, bo nie macie na te klasy wpływu. Są one narzucone przez C.O.M., przez naszych tylko przetłumaczone i zaprezentowane.
Ciekawe więc co za osioł pisał dla C.O.M te klasy dotyczące amadyn wspaniałych, chyba ze napisane są poprawnie a do luftu przetłumaczone albo jedno i drugie.


Ja tam się cieszę, że jest tłumaczenie, bo mogło go nie być. Jak Wam klasy nie pasują, to nie wystawiajcie.
Mnie nie chodzi o to czy wystawię czy nie bo mi klasy nie pasują, chodzi mi o to że nie są poprawnie napisane a co za tym idzie nie mogą być poprawnie ocenione. Nawet jak wystawiuę to muszę się zgodzić z tym że moje ptaki zostaną zakwalifikowane według tych klas jakie ma obecnie PFO i sekcja sędziów za wzorzec, co nie oznacza że się z tymi klasami zgadzam, dlatego podjąłem temat. Może ktoś współpracujący z C.O.M poruszy sprawę dalej by to poprawnie opisano albo przetłumaczono z polskiego na inne języki poprawne klasy.
Zapisane

FirmaGlosterek
logo
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 91



WWW
« Odpowiedz #24 : Listopad 04, 2014, 09:50:12 »

A może najpierw sami coś wystawmy zamiast się czepiać że klasy są o luftu.

Aby coś wystawić trzeba konkretnie wiedzieć w jakiej klasie, a jak widać przykład BreederGouldy pokazuje, że pewnych mutacji ptaków nie można wcale wystawić na OMP. I to właśnie jest prawdziwy problem!



Wnioskuję z tego, że masz ptaki które nie znalazły się w opisach klas.
Jeżeli nie, to zwykłe bicie piany.

Zapisane


yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #25 : Listopad 04, 2014, 10:05:25 »

Ale nie wiem, dlaczego sądzisz, że to jest prawidłowe nazewnictwo. Wydaje mi się, że po prostu dlatego, że Tobie takie odpowiada.
Dlatego że takie jest poprawne tylko mało kto to potrafi zrozumieć a jeszcze więcej myśli ze to rozumie a jest inaczej.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ty nazywasz mutacje fenotypowo, ja jestem zwolennikiem nazw genotypowych. Wg mnie najpoprawniej powinno być: zielony jednofaktorowy żółty i zielony dwufaktorowy żółty oraz niebieski jednofaktorowy żółty i niebieski dwufaktorowy żółty. Jest to jasne, bo u amadyńców mamy póki co 3 geny determinujące bezpośrednio barwy grzbietu: zieloną, rozjaśnioną zieloną (żółtą) i niebieską. Podział zaproponowany przez C.O.M. wg mnie jest jasny i trafny. Ale jak to napisał
to zwykłe bicie piany.
i w pełni podzielam Jego zdanie. Jeśli masz jakieś amadyny, które warto wystawić do konkursu, a nie są sklasyfikowane w klasach, to pisz do C.O.M. O nazwach mutacji też pisz.
Zapisane


JK
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Czeczewo
Wiadomości: 164


« Odpowiedz #26 : Listopad 04, 2014, 10:06:57 »

Yotan i po co się kopać z koniem, a administrator powinien dawno zareagować na wywody z pogranicza kosmosu, bo wszyscy są do "bani" tylko jeden czy drugi jest znawca na skalę światową, poniewaz COM nawet już nie zna sie na rzeczy.
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #27 : Listopad 05, 2014, 08:31:21 »

a administrator powinien dawno zareagować na wywody z pogranicza kosmosu

Prawdę mówiąc nie widzę podstaw. Odmienne zdanie, to żadna podstawa, trudno, żeby wszyscy się zgadzali ze sobą.
Zapisane


WIL.K.
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Warszawa
Wiadomości: 278


« Odpowiedz #28 : Listopad 05, 2014, 05:04:28 »

Witam
Zainteresowani w Sekcjach  i klasach np.F1 Egzotka- amadyńce,itd mogą zobaczyć opisy klas konkursowych przedstawione  przez C.O.M na stronie www.mondialcom2015/index.php/vraagprogramma
Pozdrawiam
Zapisane

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #29 : Listopad 05, 2014, 07:04:24 »

Niżej zamieszczam oryginalny plik z klasami COM. Mam nadzieje, że teraz wszystkie wątpliwości zostaną wyjaśnione.
Zapisane

Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!