Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 01:15:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Plany działania PFO na OMP 2015  (Przeczytany 23383 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #30 : Grudzień 30, 2014, 11:39:36 »

Wolałbym poczytać to sprawozdanie w zaciszu domowym.
Nie po to,żeby potem drzeć ryja,że to i to mi się nie podoba,tylko,żeby móc mieć jakiś rzeczowy i konstruktywny wpływ na kierunki działania PFO.
W domu mam czas,żeby sobie na to spokojnie spojrzeć.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
JAD
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013
Wiadomości: 243



WWW
« Odpowiedz #31 : Grudzień 30, 2014, 11:42:11 »

A czy sprawozdanie za każdy rok nie jest przedstawiane na pierwszym w danym roku WZ? Czy nie jest przy tym obecna Komisja Rewizyjna? Czy w tym zebraniu nikt nie uczestniczy? Każdy z obecnych może poprosić o wyjaśnienie niejasności. DarekF, piszesz o tym wsparciu finansowym: jakie kwoty chciałbyś przeznaczyć na PFO? 100zł? 500? 1000? Co to jest? Toż to kropla w morzu potrzeb... Oczywiście każdy grosz się przyda! Tylko zastanawiam się czasem, czy w Twoich wypowiedziach nie ma przerostu nad treścią...
Bingo.
Jak trafię 6 w lotto Egzota zaraz zgłasza się do Organizacji Mistrzostw.

Zapisane


DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #32 : Grudzień 30, 2014, 11:49:27 »

yotan

A co w tym jest złego aby owe dokumenty przedstawić do wiadomości publicznej? Czy to jest coś co skarze kogoś na wygnanie? Chyba nie. Oczywiście poczekam na sprawozdanie po WZD ale po walnym powinno się ono ukazać na stronie PFO.

To ile ewentualnie chciałbym przeznaczyć pozostawię dla siebie, ważne ze chcę, bo zawsze te pieniądze można w jakiś sposób spożytkować a z tym PFO nie miała by chyba problemu.
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #33 : Grudzień 30, 2014, 11:59:13 »

Tak się składa, że co roku muszę składać "oświadczenie majątkowe". Wzbudza to we mnie złość i rozgoryczenie! Uważam, że tym obowiązkiem jestem traktowany przez nasze Państwo jako przestępca, który kombinuje na każdym kroku, jak tu Państwo oszukać. Odrazę wzbudza we mnie obowiązek upubliczniania swoich dochodów, rozchodów, przychodów i odchodów przed każdym mymkiem, który próbuje doszukać się dziury w całym.
Jako członek stowarzyszenia należącego do PFO zapewne będziesz miał prawo (pośrednio lub bezpośrednio) wystąpić do PFO o szczegółowe rozliczenie roku finansowego. Jako darczyńca również możesz z takowym wnioskiem wystąpić. 
Zapisane


Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #34 : Grudzień 31, 2014, 09:02:27 »

Ostatnie wątki bardzo zawęziły wątek jedynie do kwestii finansowych. Liczyłem, że będą omawiane kwestie organizacyjne, kwestie platformy internetowej, kwestie nagrań śpiewu kanarków śpiewających, kwestie oceny ptaków, słowem o wszystkich kwestiach, które rzutują na ocenę wystawy przez hodowców i osoby odwiedzające wystawę. Spodziewałem się bardzo szerokiej dyskusji o OMP2015. Wasze pomysły, Wasze rozwiązania czy spostrzeżenia mogłyby zostać wdrożone już w przyszłym roku dla dobra nas wszystkich!
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #35 : Grudzień 31, 2014, 10:03:58 »

Cytuj
chciałbym żeby OMP2015 były urządzone na dużo wyższym poziomie niż te w 2014, ale skoro Radzie Federacji na tym nie zależy

Czy otrzymałeś od PFO informację, że nie zależy jej na podniesieniu standardów czy na pomocy? To po co piszesz takie rzeczy? Jeśli Twoim warunkiem pomocy jest otrzymanie dokumentu, który nie jest przeznaczony bezpośrednio dla Ciebie to jest to raczej próba wymuszenia działania innego niż w statucie/regulaminie niż pomoc.
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #36 : Grudzień 31, 2014, 10:28:32 »

W kwestii nagrań śpiewaków.
Nagrywanie systemem binauralnym połączone z transmiterem fm.
Nagrywanie binauralne pozwala dokładnie precyzować kierunek z którego dochodzi dźwięk,ale żeby korzystać w pełni z jego dobrodziejstw,trzeba to połączyć z transmiterem fm.Czyli hodowca włącza radio w telefonie(jak w kinie samochodowym,zakłada słuchawki i słyszy dokładnie,czy śpiewa ptak z góry,z dołu...Dla tych co nie mają radia ze słuchawkami,wystarczy wstawić jakieś radio ze zwykłymi głośnikami.
Jakość już nie ta sama,ale wystarczająca(jak zwykłe głośniki).
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #37 : Grudzień 31, 2014, 10:47:27 »

Pomysł do przedyskutowania, ale wątpię, żebyś bez konieczności ruchu głową rozpoznał który ptak śpiewa jak są ustawione jeden na drugim.
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #38 : Grudzień 31, 2014, 02:15:47 »

Pomysł do przedyskutowania, ale wątpię, żebyś bez konieczności ruchu głową rozpoznał który ptak śpiewa jak są ustawione jeden na drugim.

Rozpoznasz.Na tym to polega.Trzeba słuchać za pomocą słuchawek.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #39 : Grudzień 31, 2014, 02:58:33 »

Cytuj
Rozpoznasz.Na tym to polega.Trzeba słuchać za pomocą słuchawek.

Technikę znam, ale człowiek słabiej rozpoznaje wysokość dźwięku niż jego położenie w przestrzeni dlatego czasami trzeba kręcić głową, żeby sprawdzić skąd dobiega sygnał, a tutaj nie ma takiej możliwości, chyba, żeby mikrofony umieścić tuż przed ptakami i relatywna odległość między nimi będzie duża i łatwa do zauważenia.
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #40 : Grudzień 31, 2014, 03:06:50 »

Cytuj
Rozpoznasz.Na tym to polega.Trzeba słuchać za pomocą słuchawek.

Technikę znam, ale człowiek słabiej rozpoznaje wysokość dźwięku niż jego położenie w przestrzeni dlatego czasami trzeba kręcić głową, żeby sprawdzić skąd dobiega sygnał, a tutaj nie ma takiej możliwości, chyba, żeby mikrofony umieścić tuż przed ptakami i relatywna odległość między nimi będzie duża i łatwa do zauważenia.

Umieszczasz mikrofony w sztucznej głowie,którą trzeba tylko jakoś sprytnie umieścić,by nie przeszkadzała,najlepiej na wysokości midzy 2 i 3 klatką.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #41 : Grudzień 31, 2014, 09:16:30 »

Musimy rozróżnić dwie sprawy: sprawozdanie finansowe z działalności PFO, które PFO przedstawia na walnym zgromadzeniu delegatów i sprawozdanie finansowe z organizacji OMP, które nigdy nie było przedstawione, a o które zabiegam w tym wątku. Dlaczego? Bo trzeba uświadomić hodowców i inne podmioty zainteresowane. Wielu użytkowników uważało, że do lepszej organizacji wystawy OMP potrzebne są większe pieniądze. Analiza różnych wypowiedzi na forum skłania mnie do postawienia tezy, że dla PFO organizacja OMP jest dochodowa. Brak jakiejkolwiek reakcji Rady Federacji w tym zakresie jedynie utwierdza mnie w tym przekonaniu.
Jeśli chodzi o wsparcie finansowe PFO to myślę, że o wiele łatwiej byłoby znaleźć sponsorów z małym wsparciem niż tych, którzy sfinansują całą działalność PFO. Rzecz jest jak widzę w tym, że PFO zupełnie nie jest zainteresowana takim wsparciem ani tym dużym ani tym małym. Sponsorzy nie będą finansować działalności organizacji, która nie podaje do wiadomości publicznej wydatków, które ponosi. Skoro zaś PFO nie zabiega o sponsorów, to mniemam również, że nie potrzebuje ich środków na potrzeby swojej działalności. Może wystarczą ciągle ci sami sponsorzy co roku.

Nie będę w każdym wątku wypisywał jakie środki mógłbym przeznaczyć na wsparcie PFO, pisałem już raz i wystarczy, tym bardziej, że dla Rady Federacji nie jest to istotna kwota, bo nie zabiega o żadne wsparcie.
W dzisiejszych czasach wielu hodowców z pewnością przeznaczyło by jakieś kwoty na wsparcie OMP, jeśli oczywiście byłaby taka potrzeba. Nikt jednak nie będzie finansował podmiotu, który nie potrafi nawet rozliczyć przychodów i kosztów z imprezy. Z pewnością takie wsparcie mogłoby zostać z wykorzystane z korzyścią dla hodowców i samej wystawy OMP. Można by zapewnić lepszą ochronę, lepszą opiekę nad ptakami itp. Tylko czy PFO faktycznie jest tym zainteresowane? Śmiem mocno wątpić. Wygląda na to, że dobrze jest jak jest i lepiej tego nie zmieniać.

Yotan! Wybrałeś taką pracę jaką masz, musisz robić te zeznania majątkowe, ale wybierając tą pracę zdecydowałeś się je robić. Czy Ty ze swoich dochodów wsparłbyś mnie jakąś kwotą? Zapytasz pewnie dlaczego?  A gdybyś wiedział, że dzięki temu wsparciu uda mi się np. przeżyć, albo zachować zdrowie, albo ocalić całą moją rodzinę, albo całą moją hodowlę ptaków? Podejrzewam, że wiedza o jakimś szlachetnym celu sprzyja udzieleniu wsparcia. przynajmniej w moim przypadku tak jest. Dlatego dalej będę optował za upublicznieniem sprawozdania finansowego z OMP. I nadal będę uważał, że brak tego sprawozdania nie czyni przejrzystym działalności PFO i nie działa na rzecz rozwoju hodowli. Rozliczenie OMP leży w gestii PFO i będę optował za tym zawsze i wszędzie. Raz jeszcze podkreślę, że PFO nie jest stowarzyszeniem prywatnym i hodowcom należy się rozliczenie OMP.
To podstawa, to gest dobrej woli Rady Federacji w stronę normalności, w stronę hodowców. Obecnie każda krytyka, nawet zmierzająca do poprawy sytuacji jest odbierana jako atak na PFO i atak na Radę Federacji, tylko że krytykę też należy przyjąć.
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
Pandan0
Redaktor
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Warszawa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 148


« Odpowiedz #42 : Grudzień 31, 2014, 09:46:53 »

Bardzo Ci dziękuję za rozważne i mądre słowa o ważności finansowej przejrzystości organizacji. Prawidłowe zarządzanie funduszami jest kluczowym wskaźnikiem miary rangi każdego stowarzyszenia lub organizacji i to dla wszystkich zainteresowanych stron. Działałem w organizacji pozarządowej i wiem z autopsji, że prawidłowe rozliczenie się z programów działania i pracy biura jest kluczowe dla dalszego działania podmiotu, jakim jest stowarzyszenie itp. Opinia się liczy  i idzie w świat... :-). Sponsorzy nie boją się dofinansowywać różnych przedsięwzięć. 
Zapisane

DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #43 : Grudzień 31, 2014, 10:08:54 »

Bardzo Ci dziękuję za rozważne i mądre słowa o ważności finansowej przejrzystości organizacji. Prawidłowe zarządzanie funduszami jest kluczowym wskaźnikiem miary rangi każdego stowarzyszenia lub organizacji i to dla wszystkich zainteresowanych stron. Działałem w organizacji pozarządowej i wiem z autopsji, że prawidłowe rozliczenie się z programów działania i pracy biura jest kluczowe dla dalszego działania podmiotu, jakim jest stowarzyszenie itp. Opinia się liczy  i idzie w świat... :-). Sponsorzy nie boją się dofinansowywać różnych przedsięwzięć. 

Sponsorzy się znajdą zawsze tylko oni czegoś oczekują, jeśli chcemy myśleć o takiej konkretnej imprezie ornitologicznej to trzeba sponsorom coś zaoferować. Sponsorzy liczą na nowych klientów, , jednak aby tych klientów przyciągnąć powinno się zadbać marketing imprezy, o atrakcje etc. Jeśli hodowcy oraz zwiedzający dopiszą, to sponsor z przyjemnością wyłoży ponownie kasę za rok. Sponsorów można pozyskać z różnych branż, nie tylko z branży zoologicznej, dla sponsora ważni są też odwiedzający, którzy prawdopodobnie zakupią w przyszłości ich produkt.

Niestety marketing chociażby w kwestii OMP jest bardzo ubogi. Jedynie gdzie widać jakieś krótkie informacje to strony stowarzyszeń, strony hodowców wraz z ich profilami w social media, czasem można znaleźć wątłe wzmianki na temat OMP na stronach miasta Czeladź oraz w niektórych gazetach ale te informacje ograniczają się tylko do podania daty i miejsca imprezy oraz jej planu, dlaczego nikt się nie postara o to aby napisać kilka artykułów które mogłoby by być umieszczone w prasie i w internecie? Czy rozgłos nie jest potrzebny? Czy nie potrzebne są tłumy odwiedzających?
mam nadzieję że PFO zrobić coś w tej kwestii przed kolejnymi OMP .
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #44 : Styczeń 05, 2015, 10:36:06 »

Myślę że takie coś mogło by wyjść od PFO w sprawie organizacji OMP 2015  http://www.pzhkipe.org/aktualnosci/253-ustalenie-terminu-gsp 
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!